Zalamování řádku v programu most

David Strejc

Zalamování řádku v programu most
« kdy: 15. 02. 2011, 11:48:20 »
Zdravim vsechny Linuxaky.

Bohuzel jsem byl nucen stat se taky Linuxakem (zatim mi z toho je tak napul dobre napul spatne, protoze smradlavy Debian nesel nainstalovat a stravil jsem dve hodiny tim, ze jsem ho nutil, at zformatuje disky - stacilo pak zabit mdadm a vsechno bylo v pohode).

Taky me trosku ... ze jsem tam nedal Debian/kFreeBSD. Ted se budu muset ucit iptables a z tech je mi taky trosku soufl, ale co se da robit.

Jinak se mi ten Lunix celkem zatim zamlouva - je celkem rychlej.

Ale potreboval bych poradit s jednou veci, ze ktere JE MI NAPROSTO ZLE.

Jak se da udela to, ze most jako pager zalamuje radky po 80ti znacich? Absolutne nemuzu cist manpage. A to me jednoduse zabiji.

Je to nejaky globalni nastaveni? V manpage mostu jsem to nejak nenasel.

Jinak je fajn, ze Debos je krasne barevnej. Sice se tam poustej jakesi zahadne servisi jako portmap a rpc.stated, ale tech se zbavim - to nebude problem.

Jo a jeste kdyby nahodou nekdo vedel kde najdu navod na instalaci drbd (bohuzel jsem byl donucen to pouzivat ... firma roste a prej ten Linux je kul, takze HAST si vyzkousim tak mozna doma), tak bych byl vdecen.

Zatim ale u me porad vede demon nad tucnakem ... sorry ;o)
« Poslední změna: 15. 02. 2011, 13:01:45 od Petr Krčmář »


pribinacik

Re: Zalamovani radku / most
« Odpověď #1 kdy: 15. 02. 2011, 12:03:06 »
Neboj, bude hur

jare

Re: Zalamovani radku / most
« Odpověď #2 kdy: 15. 02. 2011, 12:46:07 »
Jak se da udela to, ze most jako pager zalamuje radky po 80ti znacich? Absolutne nemuzu cist manpage. A to me jednoduse zabiji.

To bude asi tím, že most není na čtení manpages určený. Zkus man man.

David Strejc

Re: Zalamování řádku v programu most
« Odpověď #3 kdy: 15. 02. 2011, 13:42:10 »
Ale ale. Zaprve v BSDcku ctu many jedine v mostu. A zadruhe ... je krasne barevnej - jinak se v tech mapages nevyznam.

Jo a momentalne je jeste hur. To jsem vazne nevidel. Ted to dela:

/dev/md0 on / type ext3 ....

a

ls /dev/md0

no such file or directory

Tak to je ... To je KOTEL. Ja fakt nevim, jestli tam nedam BSD, protoze ... z tohohle mam momentalne docela strach. A to ma byt HA Cluster. Jejejej. Maminko zac me trestas?