CTF je v cybersecu hodne rozsirene a je jich opravdu nespocet. Jsou napric celym odvetvim pres buffer overflow, kodovani/sifrovani, steganografie, forensics, reverse engineering az po webove zranitelnosti. Websec je tedy jen mala podmnozina. Osobne je delam casto a rad - naucis se plno veci, o kterych ani nevis, ze existuji.
Namatkou tipy:
Seznam CTF -
https://ctftime.org/Od zacatecnickych po pokrocile (puvodne vznikla pro studenty, ale jsou free i pro verejnost a velice oblibene)
https://picoctf.org/Pokud se zamerujes na webove CTF, tak urcite budes potrebovat Burp Suite a top materialy jsou od jeho tvurcu -
https://portswigger.net/web-securityKdyz jsem zacinal, tak mi Juice shop a DVWA moc nepomohli, protoze jsem vlastne ani nevedel, co hledam/delam. Takze jsem cetl nespocet writeupu a pomalu zacinal poznavat OWASP terminy.
Vygooglis si bambilion dalsich - google ma svoji XSS game, intigriti ma pravidelne nove challenge, ale i starsi typu hackthissite.org...
Rijen je cybersecurity awareness month, takze bylo spustenych dost CTF soutezi.
Vse je free a limitem je pouze tvuj zapal a chut se ucit nove veci. Az se naucis zaklady webovych zranitelnosti, jsi uz jen krucek od Bug Bounty programu a obcasneho kapesneho.
A kdyz te to chytne jeste vic a propadnes red/purple/blue teamingu, tak tu jsou zranitelne stroje od vulnhub nebo hackthebox (od naprosto elementarnich miskonfiguraci az po stroje odpovidajicich realnemu prostredi).