tam se toho da vyzkouset tolik.
Já jsem se ale ptal, k čemu to bude.
Napr. rozjet Postgresql lokalne a pouzit Hibernate pro praci s entitami, bez pouziti second level cache. Pak zkusit nasimulovat delay do te databaze a zapnout second level cache a porovnat vysledek. Potom zkusit zapnout diskPersitence u te cache a porovnat vysledek. Ucelem toho mereni je, porovnat performance cache kterou ma Hibernate v Jave a kterou by melo Postrgesql. A ty prerformance testy udelat poradne, simulovat treba 100 paralelnich requestu za vterinu.
Ano, to se dá udělat. A zjistí výsledky, které se vztahují přesně k tomuhle jednomu testu, které ale budou k ničemu ve všech ostatních případech, např. u reálných aplikací. K čemu to tedy bude?
Ucelem toho vseho je doakazat, ze Hibernate a Java je sracka co akorat zere RAM a zatezuje servery A nebo mozna prekvapi?
Aha, tak to vysvětluje vše. Prostě máte nějaký výsledek, a teď sháníte libovolný postup, jak se k němu dostat.
Da se otestovat spousta zajimavych veci a kdyz se to udela poradne, tak z toho bude uzitecny vystup.
Aby z toho byl užitečný výstup, musel by otestovat tisíce různých kombinací aplikací, databází, způsobů zátěže a konfigurací. Ten váš příklad s cache nevypovídá vůbec o ničem, protože účinnost cache se samozřejmě bude dramaticky lišit v závislosti na formě pracovní zátěže – záleží na poměru mezi čtením a zápisem, na tom, zda se čtou opakovaně stejná data, na tom, zda je povolené poskytovat starší data.
Kdezto kdyz bude nekdo vyrabet jakousik webovku, tak to stejne bude stat za houby a nebude to k nicemu, akorat to skonci na skladisti bakalarek tak jako u miliony jeho predchudcu.
Webovou aplikaci je možné jako bakalářskou práci udělat pořádně. Vaše měření v žádném případě. Myslíte, že mu někdo pro účely bakalářské práce půjčí Exadatu, stovky gigabajtů dat a stovky uživatelů, kteří budou provádět reálnou práci? Když jste to chtěl vztahovat na enterprise informační systémy…