Spuštění aplikací ve Windows přes více monitorů

Spuštění aplikací ve Windows přes více monitorů
« kdy: 05. 08. 2024, 14:55:51 »
Zdravím mám pomocí DisplaPortu připojené tři monitory pomocí MST (DisplayPort Multi-Stream Transport). Můžu si rozšířit obrazovku a ručně přetáhnout Excel přes tři obrazovky.
Ale co mě nejde - lze nějak automaticky nastavit, že se mě všechny aplikace co si otevřu objeví maximalizované přes ty tři obrazovky ? Včetně třeba pozadí plochy, taskbaru atd. Aby si přímo Win myslel, že mám JEDEN monitor ? Dell Diplay Manager to imho neumí a v nastavení monitorů Win10 jsem to také nenalezl. Díky !


Re:Spuštění aplikací ve Windows přes více monitorů
« Odpověď #1 kdy: 05. 08. 2024, 15:25:10 »
Tuto funkcionalitu bych hledal v GUI co máš k driverům GPU.

Re:Spuštění aplikací ve Windows přes více monitorů
« Odpověď #2 kdy: 05. 08. 2024, 16:11:26 »
nastavenia -> obrazovka -> viac obrazoviek = zvolit "rozsirit tieto obrazovky"

thcom

  • ***
  • 149
    • ICQ komunikátor - 968601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Spuštění aplikací ve Windows přes více monitorů
« Odpověď #3 kdy: 05. 08. 2024, 18:45:27 »
Tady se přidám, lze nějak donutit aplikaci, aby se spoustela na vybraném monitoru?


Dokonce to je jedna aplikace chrome, ale potřebuji otevřít 2 okna každé na jiném LCD
Moc díky

RDa

  • *****
  • 2 620
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Spuštění aplikací ve Windows přes více monitorů
« Odpověď #4 kdy: 05. 08. 2024, 21:59:58 »
NVIDIA quadro ovladace maji "Mosaic" featuru - umozni vytvorit jeden screen z vicero vystupu, takze rozliseni co vidi appky je pak to vysledne. Pouzivaji to typicky frikulinske displeje, ktere maji 2 kabely (napr. 8K DELL se tvari jako leva+prava pulka) a ten mosaic zajisti aby maximalizace fungovala vizualne spravne (byt je to tady tedy fakt jeden monitor).


jjrsk

  • ****
  • 451
    • Zobrazit profil
Re:Spuštění aplikací ve Windows přes více monitorů
« Odpověď #5 kdy: 06. 08. 2024, 16:56:18 »
Tady se přidám, lze nějak donutit aplikaci, aby se spoustela na vybraném monitoru?
Widle jako takove to samozrejme neumi. Nektere aplikace to umi interne.

https://www.autohotkey.com/boards/viewtopic.php?style=7&t=61564

Takhle to muzes osidit, neni to uplne otevreni na konkretni monitor, ale muzes to na nej posunout. To ti ovsem v zasade bude fungovat pouze v pripade, ze mas porad stejne monitory.

Ostatne widle neumi otevrit aplikaci ani na aktualne existujici monitor a klidne ti ji otevrou mimo zobrazovadlo. Takze co bys nechtel.

Re:Spuštění aplikací ve Windows přes více monitorů
« Odpověď #6 kdy: 06. 08. 2024, 21:33:48 »
NVIDIA quadro ovladace maji "Mosaic" featuru - umozni vytvorit jeden screen z vicero vystupu…
Si pamatuju, jak něco takového dělal Matrox v dobách Windows 95 a Windows NT4, které nepodporovaly nativně více výstupů :). Fotka z vlastního archivu (1998).
Windowsy od tý doby, co více monitorů nativně podporujou, neumožňujou jedno okno maximalizovat přes oba (nebo více), protože jsou blbý (v Microsoftu). Takže to zase zůstává na driverech a jejich ovládacích aplikacích, aby Windowsy přesvědčily o tom, že „tyhle monitory jsou jeden a tak se k nim chovej“.

Re:Spuštění aplikací ve Windows přes více monitorů
« Odpověď #7 kdy: 07. 08. 2024, 11:45:43 »
nastavenia -> obrazovka -> viac obrazoviek = zvolit "rozsirit tieto obrazovky"

To určitě není to co popisuji ... To je standardní rozšíření, nikoliv automatické rozšíření VŠEHO přes dvě obrazovky.
Ale už jsem to nalezl : V nastavení Intel Grafiky - Sloučení.
« Poslední změna: 07. 08. 2024, 11:54:19 od kyssling02 »