Jak (kdy) dát výpověď ve zkušebce?

Jak (kdy) dát výpověď ve zkušebce?
« kdy: 26. 04. 2024, 16:03:34 »
Ahoj, potřeboval bych poradit s takovou nepříjemně-příjemnou věcí  :D
Jsem momentálně ve zkušebce a našel jsem si jinou práci...
Přemýšlím kdy dát výpověď (nebo teda není to technicky výpověď, ale zrušení prac. poměru). Nenastupuju hned teď prvního ale později, takže mám ještě čas to pořešit v klidu. Kdy ale dát tu výpověď?
Dát to poslední den v měsíci je asi blbost - aby se stihly vyřídit všechny náležitosti (klíče atd...), netrefil jsem náhodou zrovna dovolenou personalního+šéfa (toho taky potkat v kanclu je zázrak) atd...ale zase dát to zbytečně brzo (jakožto že ruším prac. poměr za 14dní) taky úplně nechci....Aby se nestalo že by mi šéf řekl že mě vyhodí hned zítra a já musel někde ve vzduchoprázdnu řešit socko/zdravko na pracáku...(o prachy nejde, ale nechce se mi to řešit)

Pak tu budu mít ještě nějakou dovolenou, kterou bych nerad nechal propadnout (co se vlastně stane, když by mi zbyla dovolená a dal jsem výpověď ke druhému dni?)

Co radíte udělat/jak byste to řešili vy? Ve zkušebce jsem ještě nepřecházel jinam...

Díky za odpovědi


petersveter

Re:Jak (kdy) dát výpověď ve zkušebce?
« Odpověď #1 kdy: 26. 04. 2024, 16:11:47 »
skusobna doba je od toho ze vypoved moze prist kedykolvek a nie je tam ziadna lehota. takze ja by som to oznamil ihned a s platnostou ku koncu mesiaca napriklad, takze obe strany vedia na com su.

Re:Jak (kdy) dát výpověď ve zkušebce?
« Odpověď #2 kdy: 26. 04. 2024, 16:20:51 »
predevsim jim to dej pisemne tak, aby to HR mely na stole pred koncem mesice.

jinak ti reknou "jeje, ale dopis dorazil o den pozdeji."
a ze si mel jasnou "mail dohodu" se sefem ti nepomuze.




Re:Jak (kdy) dát výpověď ve zkušebce?
« Odpověď #3 kdy: 26. 04. 2024, 18:29:54 »
zbylou dovolenou by měli proplatit, když nebude možné čerpání
(ještě je možnost převodu k novému zaměstnavateli, ale to se asi využívá vzácně..)

Re:Jak (kdy) dát výpověď ve zkušebce?
« Odpověď #4 kdy: 26. 04. 2024, 19:35:33 »
To fakt nejste si schopen sám spočítat kdy to dát? .)

Je to jednoduché. Pokud chcete skončit až na konci měsíce, tak ji dejte tolik dnů před koncem mšsíce, kolik vám případně zbejvá dovolené. At se vyhnete tahanicím o čerpání, výběru apod.

Pokud dovolenou neřešíte, tak ji dejte v ten den, kdy končíte, nebo max. den předem.

Rozhodně tu výpověď nedávat jakkoli víc předem, natož třeba 14 dnů apod., protože přirozenou reakcí firmy bude to, že vás rovnou ukončí, protože proč by tam ve zkušebce živili někoho, kdo jim za dva týdny skončí, že.


Re:Jak (kdy) dát výpověď ve zkušebce?
« Odpověď #5 kdy: 26. 04. 2024, 20:14:38 »
Jakou dovolenou kluci řešíte? Od kdy má člověk ve zkušebce nějakou dovolenou?

Jinak v rozumné firmě se tě šéf zeptá nejpozději týden předem, jestli budeš pokračovat. Pokud nezeptá, dal bych jim vědět 3 dny předem. Jiná věc by byla někde pracovat několik let. Tam bych se řídil zákonem nebo smlouvou (na IČO), což většinou bývají 2 měsíce od začátku dalšího měsíce.

Re:Jak (kdy) dát výpověď ve zkušebce?
« Odpověď #6 kdy: 26. 04. 2024, 20:22:21 »
Odjakziva.

I za dny odpracovane ve zkusebce nabiha narok na dovolenou.

Wasper

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak (kdy) dát výpověď ve zkušebce?
« Odpověď #7 kdy: 26. 04. 2024, 22:01:44 »
ruším prac. poměr za 14dní) taky úplně nechci....Aby se nestalo že by mi šéf řekl že mě vyhodí hned zítra a já musel někde ve vzduchoprázdnu řešit socko/zdravko na pracáku...(o prachy nejde, ale nechce se mi to řešit)
Tak když není šéf, tak klidně třeba datovou schránkou, nebo jiným prokazatelným způsobem.

ad zdravko a socka - nevím, když jde o pár dní, než tu prudu na pracáku (čest výjímkám), to snad radši si to zaplatit ze svého, zdrávko stačí zavolat na ZP a domluvit se (tuším kolem 2k/měsíc) jak to poslat, socku nevím.

Re:Jak (kdy) dát výpověď ve zkušebce?
« Odpověď #8 kdy: 26. 04. 2024, 22:05:53 »
Narok na dovolenku mas od prveho dna. Pocita sa podla odpracovanych dni, ale cerpat sa da zvycajne az po prvom mesiaci. Aj v skusobke.
Co sa tyka ukoncenia, to je hlavne o tom, ako to vnimas ty. Ak je to normalna firma, tak by som oznamil aspon tyzden dopredu. Ja som riesil len koniec, ked mi koncila doba urcita a kedze tam neboli dobre vztahy, tak som im to oznamil tesne pred skoncenim.
V inej firme som v skusobke oznamil mesiac dopredu, s tym, ze dokoncim rozpracovane veci, aby mali cas najst si nahradu. Ja som totiz naplno pracoval uz asi po 3 dnoch, ziadne mesiac sa zaucam a nic nerobim.

Wasper: zdravko staci nahlasit na poistovni, ze si budes platit sam, socku - to som tusim ani neriesil, len musis ratat s tym, ze tie dni sa ti nebudu pocitat do dochodku. Aspon u nas to tak volakedy bolo.
« Poslední změna: 26. 04. 2024, 22:08:12 od MalyTomi »

Re:Jak (kdy) dát výpověď ve zkušebce?
« Odpověď #9 kdy: 27. 04. 2024, 01:27:44 »
Pokud se nic nezměnilo, tak zdravotní není třeba řešit.
Stačí že alespoň jeden den v měsíci byl zaměstnanec a zdravotní je vyřešeno až do konce měsíce.

Maor

Re:Jak (kdy) dát výpověď ve zkušebce?
« Odpověď #10 kdy: 27. 04. 2024, 01:58:06 »
Jen si dej bacha, i když máš dojem, že jsou lidi fajn, v momentě kdy dáš výpověď tě opravdovej korporátní korporát okamžitě ukončí. A podle toho co všichni říkaj a je to i moje zkušenost, nejlepší je co nejkratší výpovědní doba. Ve zkušebce bych prostě šéfovi den předem oznámil, že zítra chci probrat ukončení pracovního poměru, druhý den si vytrpět meeting s šéfem, pak dát papír na HR, odevzdat počítač, rozloučit se s kolegama a jít dom.

A pokud by HR chtělo exit interview, tak to odmítnout, člověk si tím jen zhorší vztahy.
« Poslední změna: 27. 04. 2024, 02:00:01 od Maor »

Wasper

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak (kdy) dát výpověď ve zkušebce?
« Odpověď #11 kdy: 27. 04. 2024, 03:23:54 »
Stačí že alespoň jeden den v měsíci byl zaměstnanec a zdravotní je vyřešeno až do konce měsíce.
Pak OK. Já si pamatuju, že (pěkně dávno) když jsem měnil zaměstnavatele, tak jsem si dal měsíc "dovolené" a pak jsem tu dvojku musel doplatit.

Jen si dej bacha, i když máš dojem, že jsou lidi fajn, v momentě kdy dáš výpověď tě opravdovej korporátní korporát okamžitě ukončí.
No co jsem viděl, tak hlavně opravdovej korporátní korporát vůbec výpověď neřeší jako něco negativního, to okamžité ukončení je spíš otázka personální bezpečnosti a je naprosto běžné, žádné emoce bych v tom nehledal.

(A když člověk není arogantní pitomec a chová se i během výpovědi normálně, tak obvykle ten stejný korporát ho nemá problém třeba za rok znovu zaměstnat)

Re:Jak (kdy) dát výpověď ve zkušebce?
« Odpověď #12 kdy: 27. 04. 2024, 07:39:27 »
přesně tak. Tady se hledají problémy, kde nejsou.

jjrsk

  • ****
  • 459
    • Zobrazit profil
Re:Jak (kdy) dát výpověď ve zkušebce?
« Odpověď #13 kdy: 27. 04. 2024, 09:16:11 »
Odjakziva.

I za dny odpracovane ve zkusebce nabiha narok na dovolenou.
lol .... to sou ti zdejsi "odbornici"

Narok na dovolenou vnika po 60 dnech neptretrziteho pracovniho pomeru. Takze pokud konci driv, zadnou dovolenou nema.

Re:Jak (kdy) dát výpověď ve zkušebce?
« Odpověď #14 kdy: 27. 04. 2024, 09:28:38 »
To jsou ti místní odborníci, co vůbec netuší, o čem píšou, že pane "jjrsk".

cituji.

Nárok na dovolenou vám vznikne, pokud jste u nového zaměstnavatele odpracovali alespoň čtyřnásobek týdenní pracovní doby. Jinak řečeno, na dovolenou ve zkušební době máte nárok, když máte za sebou nepřetržitý pracovní poměr v délce alespoň čtyř týdnů. Vypočítává se z poměrné části kalendářního roku.

a


Dřívější ukončení zkušební doby - O poměrnou část dovolené nepřijdete, ani když skončíte v práci před uplynutím zkušební doby. Nevyčerpané hodiny dovolené, na které vám vznikl nárok, si po dohodě se zaměstnavatelem vyberete před koncem pracovního poměru nebo vám ji zaměstnavatel proplatí.