Použití Bash debuggeru ve VS Code

Použití Bash debuggeru ve VS Code
« kdy: 09. 09. 2024, 19:01:57 »
Zdravím,
nevíte někdo jak se používá Bash Debugger ve Visual Studio Code (konkrétně to mám na linuxu)? Mám otevřený skript a dám tam zarážku, terminál v tom Code je otevřený. Zmáčknu F5 a ten skript se asi jen spustil, na místo zarážky to neskočí. Nejsou tam ikony na krokování. Neviděl jsem výstup v tom terminálu. Dobrý vnímám jen ten Shell-checker s tím jsem odstranil několik chyb, ale Bash Debugger - to hlavní - nemohu rozchodit. Prý se má vytvořit ten startovací soubor, to jsem úplně nepochopil na co se má kliknout.


Re:Visual Studio Code - Bash debugger
« Odpověď #1 kdy: 09. 09. 2024, 19:09:16 »
Vytvořil jsem tam (v adresáři se skriptem) tento soubor:

Kód: [Vybrat]
$ cat ./.vscode/launch.json
{
    "version": "0.2.0",
    "configurations": [
        {
            "name": "Bash-Debugger",
            "type": "bashdb",
            "request": "launch",
            "program": "${file}",
            "cwd": "${workspaceFolder}"
        }
    ]
}

Re:Použití Bash debuggeru ve VS Code
« Odpověď #2 kdy: 09. 09. 2024, 23:42:48 »
Už funguje.
Jestli sem někdo zabrousíte, tak ještě by mě zajímalo jestli ve VS Code existuje něco jako Watch-dog na proměnnou, která bude hlídat změnu stavu. Konkrétně mám u=0 a při změně na u=1 kdekoliv v kódu bych potřeboval, aby se to ladění zastavilo. Nevím přitom na jakém řádku mám hledat tuto změnu, takže vložení conditional breakpoint není moc jednoduché řešení.

Re:Použití Bash debuggeru ve VS Code
« Odpověď #3 kdy: 10. 09. 2024, 08:32:07 »
Když jsi to vyřešil, bylo by užitečné sem napsat, v čem byl zakopaný pes a jaké bylo řešení - pro případ, že se někdo jiný bude potýkat s tím samým problémem :-).

Re:Použití Bash debuggeru ve VS Code
« Odpověď #4 kdy: 10. 09. 2024, 14:48:31 »
Nepřišel jsem na to jak to naklikat, ale podle souboru v druhém operačním systému linux jsem to udělal. Do složky se skriptem založit složku .vscode a do ni dat soubor launch.json s výše uvedeným obsahem.
Toto teda pod linuxem. Software sice od MS ale pod linuxem běží normálně.
Já na VM nevím proč to jede tak pomalu při ladění. Parsuju seznam topiků ve foru v bashi a než se dostanu na konec tak to trvá asi deset minut. A z terminálu jede normálně.


Re:Použití Bash debuggeru ve VS Code
« Odpověď #5 kdy: 10. 09. 2024, 14:50:07 »
A výstup je do okna Debuggeru, ne do terminálu