Kam v Praze chodit pracovat?

FW SH

Kam v Praze chodit pracovat?
« kdy: 31. 10. 2023, 08:37:43 »
Zdravim, kam v Praze chodite pracovat, kdyz nechcete pracovat doma? Co jsou vase oblibena mista a proc? Kde se dobre vedou meetingy, pokud na to prijde? A nebo nejsou a space / kancelar vidite jako jedinou moznost efektivni prace?
Premejslim, ze bych se jednou, dvakrat tydne trhl a sel si nekam sednout.
« Poslední změna: 31. 10. 2023, 09:13:54 od Petr Krčmář »


modnar

Re:Kam v Praze chodit pracovat, kdyz vas to doma zrovna nebavi...
« Odpověď #1 kdy: 31. 10. 2023, 08:55:53 »
Dej si vyhledat "coworking Praha", pokud teda nechces sedet v kavarne..

Re:Kam v Praze chodit pracovat, kdyz vas to doma zrovna nebavi...
« Odpověď #2 kdy: 31. 10. 2023, 09:07:00 »
Absolutně nechápu, jak někdo chce vytvořit něco nového, když sedí doma.

FW SH

Re:Kam v Praze chodit pracovat, kdyz vas to doma zrovna nebavi...
« Odpověď #3 kdy: 31. 10. 2023, 09:31:16 »
Dej si vyhledat "coworking Praha", pokud teda nechces sedet v kavarne..
A jaky coworking vam sedl nejvice? Co jsem zatim zkusil, byl jsem veskrze zklamany, vzdy z jineho duvodu.

FW SH

Re:Kam v Praze chodit pracovat, kdyz vas to doma zrovna nebavi...
« Odpověď #4 kdy: 31. 10. 2023, 09:32:05 »
Absolutně nechápu, jak někdo chce vytvořit něco nového, když sedí doma.
Asi jsem zvykly, mam doma i hudebni studio. Vzdy jsem doma udelal nejvic.


FW SH

Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #5 kdy: 31. 10. 2023, 09:41:54 »
Jeste by se hodilo poznamenat, ze jsem doma zvykly na mechanickou klavesnici, trackball, ctyri monitory a to vsechno prenaset 1x, 2x tydne je v podstate nemozne. A zadny cooworking, ktery jsem videl, toto nenabizi. Takze si od prace mimo byt neslibuji, ze bude efektivnejsi. Spis jde o to, aby to bylo prijemne prostredi se stabilnim internetem, kde nehrozi, ze vam nekdo do laptopu vylije kafe :-).

modnar

Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #6 kdy: 31. 10. 2023, 11:48:37 »
Jeste by se hodilo poznamenat, ze jsem doma zvykly na mechanickou klavesnici, trackball, ctyri monitory a to vsechno prenaset 1x, 2x tydne je v podstate nemozne. A zadny cooworking, ktery jsem videl, toto nenabizi. Takze si od prace mimo byt neslibuji, ze bude efektivnejsi. Spis jde o to, aby to bylo prijemne prostredi se stabilnim internetem, kde nehrozi, ze vam nekdo do laptopu vylije kafe :-).

V tvem peipade doporucuji pronajem kancelare a muzes si tam treba lezt po strope.

Mlocik97

  • *****
  • 894
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #7 kdy: 31. 10. 2023, 11:50:28 »
Osobne pracujem doma doma, jednoducho izba dedikovaná na prácu (také studio), a tam mám osobný laptop a reproduktory, na ktorom si pustím hudbu (ak zrovna nemám call), a na pracovnom laptope pracujem. Či už v Office, kaviarni, alebo iné miesta mimo domu, vždy keď som chcel pracovať bolo tam niečo, čo spôsobovalo že som sa nevedel sústrediť. Doma, kde je ticho a len mi hrá hudba (zvyčajne hardware), mi programovanie ide absolútne bez problémov, a viem sa sústrediť naplno (občas dokonca až priveľmi, čo má aj určitú nevýhodu, lebo po práci keď skončím, tak už neviem ani myslieť na nič iné než na prácu, prevažné kód).

mark42

  • ***
  • 128
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam v Praze chodit pracovat, kdyz vas to doma zrovna nebavi...
« Odpověď #8 kdy: 31. 10. 2023, 13:35:01 »
Dej si vyhledat "coworking Praha", pokud teda nechces sedet v kavarne..
A jaky coworking vam sedl nejvice? Co jsem zatim zkusil, byl jsem veskrze zklamany, vzdy z jineho duvodu.

A skusil si ten coworking aj na dlhsie ako par dni? Kazde nove prostredie je by definition rusive, lebo je to zmena :) a nejaky cas potrva si zvyknut. Jedine ze by si narazil na doslova familiarne prostredie, kde si mozog povie, ze to uz pozna a dokazes sa sustredit hned.

Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #9 kdy: 31. 10. 2023, 14:11:34 »
Já dělám z domu, mám na to dedikovanou místnost, a v ní všechno co je potřeba.

Jednu věc, kterou jsem nikdy nepochopil je, proč lidi doma dělají na laptopu - když se v takovém laptopu rozjede ventilátor na plné obrátky, to je teprve peklo :)

Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #10 kdy: 31. 10. 2023, 16:59:05 »
...

Jednu věc, kterou jsem nikdy nepochopil je, proč lidi doma dělají na laptopu - když se v takovém laptopu rozjede ventilátor na plné obrátky, to je teprve peklo :)

Pretoze ho dostanes od firmy? Tiez mi to vadi ked to huci, ale instalovat si na moj PC tonu sajrajtu aby som sa mohol pripojit na ich VPNku nemienim. A nemienim kvoli tomu ani robit dualboot alebo to virtualizovat, proste mi to za tie potencionalne trable nestoji.

_Jenda

  • *****
  • 1 601
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Kam v Praze chodit pracovat, kdyz vas to doma zrovna nebavi...
« Odpověď #11 kdy: 31. 10. 2023, 18:33:30 »
Jak chces tvorit produkt, zalezly doma?
Nevím, prostě ho udělám? Co je to za otázku? "Jak chceš tvořit produkt v kanceláři?"

Re:Kam v Praze chodit pracovat, kdyz vas to doma zrovna nebavi...
« Odpověď #12 kdy: 31. 10. 2023, 19:59:59 »
Absolutně nechápu, jak někdo chce vytvořit něco nového, když sedí doma.

Z domu pracuji trvale od doby ještě před kovidem. Jako techická podpora prodeje dělám technickou část nabídek pro elektro package. V poslední době třeba i k tomuto...

https://ulstein.com/news/nexans-signs-contract-ulstein-verft

Re:Kam v Praze chodit pracovat, kdyz vas to doma zrovna nebavi...
« Odpověď #13 kdy: 31. 10. 2023, 21:57:31 »
nelzi! takovy veci se delaji jen onsite!

(pro ty pomalejsi: zertuji)

Absolutně nechápu, jak někdo chce vytvořit něco nového, když sedí doma.

Z domu pracuji trvale od doby ještě před kovidem. Jako techická podpora prodeje dělám technickou část nabídek pro elektro package. V poslední době třeba i k tomuto...

https://ulstein.com/news/nexans-signs-contract-ulstein-verft

Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #14 kdy: 31. 10. 2023, 23:11:28 »
pracujem z domu, 42" monitor, mini pc desktop, notebook mam len na zoom 2x za tyzden lebo desktop nema kameru a mikrofon.

Kvalitne repraky, pocuvam hudbu bez sluchatiek skoro cely den (nemam rad ked mam nieco na hlave), zvycajne psychadelicky trance (psytrance), programujem v Jave.

Nepijem ziadnu kavu ani caj atd takze ziadne kavovary a kaficka.

V byte mam dedikovanu izbu na pracu. V tej miestnosti mam este lavicku s cinkami, robim par serii na benchpress ked sa citim stuhnuty alebo inak "frustrovany".

Stol mam samozrejme polohovatelny standing desk, stolicka therapia ..

Neviem si predstavit ze takuto kombinaciu mi vie poskytnut akykolvek cowork takze budem asi navzdy uz pracovat len z domu.
« Poslední změna: 31. 10. 2023, 23:15:08 od tralala5 »