Web po nástupu IPv6

yatz

Re:Web po nástupu IPv6
« Odpověď #15 kdy: 10. 07. 2013, 16:09:46 »
Tak zrovna dlna server má zabudovaný už téměř každý levnější NAS.


JmJ

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
Re:Web po nástupu IPv6
« Odpověď #16 kdy: 10. 07. 2013, 17:21:35 »
Tak zrovna dlna server má zabudovaný už téměř každý levnější NAS.

jasne. takze bud budu zivit nas, jako vice mene cernou skatulku s klikatkem, nebo budu mit neco mirne zravejsiho s tim, ze z toho bude to co ja z toho udelam. takze nas, svn, vpn, httpd, tomcat, smtp, imap, print server atd. Nechci tim rict, ze me reseni je nejlepsi, ale mi vyhovuje velice dobre a primo rozezranost to neni :-)

Jim

Re:Web po nástupu IPv6
« Odpověď #17 kdy: 10. 07. 2013, 17:28:08 »
Přesně jste odpověděl za mě.. :) Já psal: mít doma věci pod kontrolou. Pod kontrolou podle mě není blackbox který bude s některým přehrávačem i fungovat. A když už NAS, proč ne vlastní? Nejde přeci jen o dlna.

jfila

Re:Web po nástupu IPv6
« Odpověď #18 kdy: 10. 07. 2013, 20:01:34 »
Ad jednoúčelové krabičky, proč si nekoupit nějaký pěkný domácí router se silnějším CPU. Mám doma celkem tři, situace byla následná – potřebujeme print server a dalších několik ethernetových portů. Print server tenkrát stál stejné peníze, jako 500gP. Pořídil jsem si tedy postupně 3x Asus 500gP, na kterých provozuji OpenWRT. Jeden dělá switch + print server pro dvě tiskárny a webový teploměr. Další dělá switch, APčko + má připojenu čtečku karet pro sat. příjímac. Když už zmiňuji sat. přijímač, ten je také na Linuxu, má připojen HDD, uložené filmy je tedy možné stremovat a HDD zároveň používat k ukládání dat. Hlavní router byl nahrazen WR2543 (výhodou je n-ková WiFi a Gigabit), ten má připojen Flash Disk. Router používám i jako VPN ze zahraničí, FTP pro uživatele, dále provozuji web server (lighttpd + php5) se zobrazením aktuální teploty, pro několik uživatelů plně dostačující. Data z teploměru si ukládám do hostingu od php5.cz, předpokládám, že Obamu nebude zajímat, kolik bylo stupňů na půdě nebo v bojleru. Poslední router mám jako rezervu a na hraní, ještě jsem si na hraní pořídil za 300 Kč, WR703. (1x Ethernet, n WiFi, USB), dodám ještě USB hub a Bluetooth modul. Ještě postupem času uvažuji o nějaké vlastní obdobě wepaste.com.

j

Re:Web po nástupu IPv6
« Odpověď #19 kdy: 11. 07. 2013, 08:59:10 »
Tak zrovna dlna server má zabudovaný už téměř každý levnější NAS.

Bych chtel videt ten "levnejsi NAS" kterej zvlada rekomprimovat fullHD video ... nebo vubec nejaky video ... zjevne netusis, co to DLNA je.

Osobne mi doma bezi sktA deska, a ta dela router, webserver, dns, ... dvb-t streamer, video-rekorder ... a proti desktopu ... je spotreba nezajimava (mozna 50W vs 400W v zatezi).  tech 5Kc/den ... to me vazne vytrhne.


njn

Re:Web po nástupu IPv6
« Odpověď #20 kdy: 11. 07. 2013, 09:56:07 »
Ad jednoúčelové krabičky, proč si nekoupit nějaký pěkný domácí router se silnějším CPU.

jak poznam silnejsi CPU? aneb kde najit pouztelny zebricek syntetickych testu vykonu tech obskurnich CPU whetstone/dhrystone nebo aspon kombinovany index nejakeho testu pouzivaneho na vsech CPU?

jfila

Re:Web po nástupu IPv6
« Odpověď #21 kdy: 11. 07. 2013, 17:01:32 »
Ano přiznávám se kompletní testy neznám, v této oblasti jsem se díval většinou po zařízeních se stejným CPU, proto jsem si mohl dovolit je hodnotit pod megahertzů. Jinak zajímavý benchmark je například na http://wiki.openwrt.org/doc/hardware/performance.