PoE splitter

Re:PoE splitter
« Odpověď #15 kdy: 07. 06. 2024, 11:33:42 »
Já bych se už na pasivní PoE vykašlal. Jedinou výjimkou by byla stávající infrastruktura třeba na MikroTiku, který má vlastní nestandardní řešení pasivního PoE.

Cena aktivních prvků šla v posledních letech prudce dolů a tak nemá smysl řešit pasiv, který měl jedinou výhodu v ceně. Aktivní standardní šestiportový 802.3af PoE napaječ se dá koupit za vyšší stokoruny, šestiportový switch s PoE za 1300 Kč. Existuje k tomu spousta dalších příslušenství, včetně extraktoru, který z aktivního PoE udělá konektor s požadovaným napětím na zapojení do ne-PoE zařízení.

Já mám doma plnotučné aktivní PoE, napájím tím řadu síťových prvků a jiných zařízení a funguje to krásně a majlant to rozhodně nestálo. Stačí pak vybírat zařízení, která ten standard podporují, což jsou dnes už i některé MikroTiky.


Re:PoE splitter
« Odpověď #16 kdy: 07. 06. 2024, 14:21:39 »
"Aktivní standardní šestiportový 802.3af PoE napaječ se dá koupit za vyšší stokoruny, šestiportový switch s PoE za 1300 Kč" - scela seriozne, mohl bych poprosit o info, co je to za komponenty, pripadne zdroj, kde se daji koupit? V techto cenovych relacich souhlasim, ze pasivni POE by smysl nemelo, ale opravdove 802.3af/at/bt (zvlast ten injector) za takove penize neumim (a rad bych :-) )

Dekuji!

Re:PoE splitter
« Odpověď #17 kdy: 07. 06. 2024, 15:07:29 »
Žádný tajný zdroj nemám, obecně stačí hledat „802.af“. Já třeba rád kupuju na i4wifi.cz, ale mají to leckde. Dá se koupit levný switch a řada injektorů, levné napájecí panely a zmíněné extraktory (splittery).

Je toho hodně, záleží, co chcete všechno dělat. Základem je hledat tu normu pro aktivní PoE, tedy 802.3af, 802.3at nebo 802.3bt. Liší se maximálním přenášeným výkonem: 15, 33 a 90 W.

Re:PoE splitter
« Odpověď #18 kdy: 07. 06. 2024, 22:07:09 »
Pokud Vam jde o "male levne" reseni, napriklad ten Mikrotik ma neco jako RB260GS - 5 portu s POE-IN (splitter netreba), ma management a je levny. Pouziva pasivni POE (nestandardni reseni, ale pro SOHO funkcni a levnejsi nez plnotucne 802.3af/at/bt)

Ten Mikrotik vypadá asi nejlíp, mám mikrotik router, umím s tím, jsem s tím spokojený a Mikrotik switch bych bral. Děkuji za tip. Výhoda, že to umí VLANy, to už taky delší dobu řeším, že jsem si chtěl segmentovat síť.

ja.

  • ****
  • 322
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:PoE splitter
« Odpověď #19 kdy: 07. 06. 2024, 23:40:11 »

Ten Mikrotik vypadá asi nejlíp, mám mikrotik router, umím s tím, jsem s tím spokojený a Mikrotik switch bych bral. Děkuji za tip. Výhoda, že to umí VLANy, to už taky delší dobu řeším, že jsem si chtěl segmentovat síť.

Spomínaný RB260GS používa SwOS, nie RouterOS, takže skúsenosti s Mikrotikmi tam moc nevyužijete. Má to jednoduchú konfiguráciu cez webovú stránku (a iba cez webovú stránku, žiadne ssh).