Zkušenosti s notebooky Manjaro

Zkušenosti s notebooky Manjaro
« kdy: 05. 05. 2024, 22:15:39 »
V poslední době se tu na rootu rozebírají ntb od Tuxeda a nevypadá to moc lichotivě. Měl už někdo v ruce ntb co se prodávají na webu Manjara? Není to náhodou oboje zastřešeno stejnou firmou?


Re:Zkušenosti s notebooky Manjaro
« Odpověď #1 kdy: 05. 05. 2024, 22:54:03 »
Přijde mi, že to bude spíš španělský SlimBook, čemuž napovídají i modelová jména.

Re:Zkušenosti s notebooky Manjaro
« Odpověď #2 kdy: 10. 05. 2024, 09:21:31 »
Díky, nemá tu náhodou někdo s nima zkušenost? Případně s jiným, menším vendorem, orientovaným na Linux? Dlouho jsem byl fanda Dellu, ale přemýšlím že zkusím něco jiného.

dr_ak

Re:Zkušenosti s notebooky Manjaro
« Odpověď #3 kdy: 10. 05. 2024, 10:40:49 »
Citace
Díky, nemá tu náhodou někdo s nima zkušenost? Případně s jiným, menším vendorem, orientovaným na Linux? Dlouho jsem byl fanda Dellu, ale přemýšlím že zkusím něco jiného.

Od Slimbooků jsem si koupil jejich nový Excalibur a jsem s nimi spokojený.
Domluva super, doprava taky. Když jsme ladili českou klávesnici, tak byli i ochodní udělat mi rozložení na míru.
Ale musím dodat, že stejně hladce šlo vše i u Tuxeda, asi mě mají tučňáci rádi ;-)

Re:Zkušenosti s notebooky Manjaro
« Odpověď #4 kdy: 10. 05. 2024, 11:02:49 »
Zrovna asi před měsícem jsem si na ně hledal recenze, protože mladýho čeká do konce roku nákup nového. Moc toho na netu k nalezení není, většinou je to na řadu Executive, a vesměs jsou velmi pochvalné.
Když to jen velice stručně shrnu, tak chválí materiál (hořčík) a zpracování, displeje jako lepší průměr, stejně jako klávesnice a touchpad, jsou tam jen nějaké výhrady že v továrním stavu je sice "jejich" ohnuté Ubuntu bezproblémové, ale po instalaci jiných distribucí sem tam něco nechodí, ale že to řeší aktualizace UEFI, a že podsvícení klávesnice má natvrdo nastavený timeout, který nejde změnit.
Proti třeba System76 nebo Frameworku píšou, že je z hlediska cla/daní, servisu, a záruky velkou výhodou sídlo v EU.
V podstatě ve všech píšou, že při nákupu noťase primárně pro linux je to spolu s německým Tuxedo nejlepší volba.