Miracast nebo nějaká náhrada?

Miracast nebo nějaká náhrada?
« kdy: 01. 05. 2024, 17:36:51 »
Zdravím,
v kanceláři máme dvě televize, ke kterým se momentálně připojujeme přes HDMI, což je totální vopruz...
Potřeboval bych najít nějakou cestu, abych se k nim dokázal připojovat bezdrátově.
Přes Miracast to funguje, ale pouze z Windows/Mac/Android, což většina lidí u nás nemá.
Na Linuxu na několika distribucích a noteboocích jsme zkoušeli buď miraclecast nebo gnome-networks-display a vždy jsme narazili na nějaký problém...
Například na mém notebooku mi to hlásí, že wifi síťovka nepodporuje wifi-direct, což mi přijde jako blbost. Mám síťovku Qualcomm QCNFA765, která by Miracast podporovat měla...
Vypadá to tedy, že používat Miracast není řešení, protože na každém notebooku, kde bychom se chtěli připojit, bychom strávili dny laděním.
Jako možnost mi přijde Steam Link, ale pro schůzky s klientem to není úplně profesionální.
Zkoušeli jsme sdílet přes chrome, což fungovalo, ale tam je to omezeno jen pro YouTube.
Víte o nějakém dalším možném řešení nebo případně máte nějakej trik, jak obecně rozchodit Miracast?
Díky za rady!


Re:Miracast nebo nějaká náhrada?
« Odpověď #1 kdy: 02. 05. 2024, 10:34:35 »
Není pravda, že Chromecast funguje jen pro YT (to platilo jen úplně na začátku, když to byla úplná novinka). Pustíš Chrome, dáš promítat na Chromecast, a zapneš sdílení celé plochy. Chrome pak shodíš do lišty a posíláš všechno, co se ti na ploše děje, včetně aplikací. Akorát je tam asi 200ms latence.
Další možnost je nějaký hodně tenký/ zero klient s VNC, a navázat spojení ze "serveru".

ja.

  • ****
  • 334
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Miracast nebo nějaká náhrada?
« Odpověď #2 kdy: 02. 05. 2024, 11:08:08 »
Na prezentovanie existuju systemy, ktore umoznuju pripojit viac pocitacov naraz a "prehadzovat si", kto prave ovlada obrazovku.

Prisiel s tym povodne ClickShare, ale ten (uz) nepodporuje linux. Z tych, co linux podporuju, asi BenQ InstaShow; netreba nic konfigurovat, ziadne drivery, ziadne SSID, len sa pripoji dongel k hdmi a usb a ide sa. Da sa podat dongel zakaznikovi a ten vie ukazovat obrazovku tiez.

Re:Miracast nebo nějaká náhrada?
« Odpověď #3 kdy: 02. 05. 2024, 14:20:53 »
Není pravda, že Chromecast funguje jen pro YT (to platilo jen úplně na začátku, když to byla úplná novinka). Pustíš Chrome, dáš promítat na Chromecast, a zapneš sdílení celé plochy. Chrome pak shodíš do lišty a posíláš všechno, co se ti na ploše děje, včetně aplikací. Akorát je tam asi 200ms latence.
Další možnost je nějaký hodně tenký/ zero klient s VNC, a navázat spojení ze "serveru".
Mně ten chromecast mimo Google stránky prostě nefunguje. Řekne mi to nepodporovaná stránka a video mi zmizne. Je ale fakt, že používám chromium, tak možná to bude ten problém.

Na prezentovanie existuju systemy, ktore umoznuju pripojit viac pocitacov naraz a "prehadzovat si", kto prave ovlada obrazovku.

Prisiel s tym povodne ClickShare, ale ten (uz) nepodporuje linux. Z tych, co linux podporuju, asi BenQ InstaShow; netreba nic konfigurovat, ziadne drivery, ziadne SSID, len sa pripoji dongel k hdmi a usb a ide sa. Da sa podat dongel zakaznikovi a ten vie ukazovat obrazovku tiez.
Jo, to vypadá dost dobře a určitě by to splnilo to, co potřebujeme. Ale je to úplně mimo náš rozpočet.



Re:Miracast nebo nějaká náhrada?
« Odpověď #5 kdy: 02. 05. 2024, 14:57:39 »
Není pravda, že Chromecast funguje jen pro YT (to platilo jen úplně na začátku, když to byla úplná novinka). Pustíš (...)
Mně ten chromecast mimo Google stránky prostě nefunguje. Řekne mi to nepodporovaná stránka a video mi zmizne. Je ale fakt, že používám chromium, tak možná to bude ten problém.

Vzhledem k tomu, jak moc Chromium proti Chromu nedávno ořezali, bych to viděl že to je přesně ten důvod.

Re:Miracast nebo nějaká náhrada?
« Odpověď #6 kdy: 03. 05. 2024, 08:58:15 »
Na prezentovanie existuju systemy, ktore umoznuju pripojit viac pocitacov naraz a "prehadzovat si", kto prave ovlada obrazovku.

Prisiel s tym povodne ClickShare, ale ten (uz) nepodporuje linux. Z tych, co linux podporuju, asi BenQ InstaShow; netreba nic konfigurovat, ziadne drivery, ziadne SSID, len sa pripoji dongel k hdmi a usb a ide sa. Da sa podat dongel zakaznikovi a ten vie ukazovat obrazovku tiez.

Tohle jsou čínské kopie toho ClickShare, nepoužíváte to někdo. Funguje to alespoň trochu? Mohlo by to jet i na linuxu...
https://www.aliexpress.com/item/1005004909045993.html
https://www.aliexpress.com/item/1005006297292627.html

Jose D

  • *****
  • 888
    • Zobrazit profil
Re:Miracast nebo nějaká náhrada?
« Odpověď #7 kdy: 03. 05. 2024, 09:58:31 »
BenQ InstaShow

jj, to funguje dobře. Je to implementovaný nad 5Ghz wifi, takže podle toho je možný nastavit očekávání o dosahu. Na krmení projektoru/TV super, protože ty dongly jsou dost blbuvzdorný.

Vyšší verze umí i dělenou obrazovku a "dodávat" síť, nižší jedou jen obraz.

Re:Miracast nebo nějaká náhrada?
« Odpověď #8 kdy: 05. 05. 2024, 19:07:13 »
Tohle me nedavno taky docela nakrklo - co maji macisti a windowsaci (+ios +google android) na par kliku v liste, to na linuxu kvuli srackoidnim uzavrenym standardum proste nemame. Jak na televizi, tak v aute. Napadaji me jen same nadavky na system ve kterem takoveto technologie vznikaji.

Ze stolniho PC s linuxem, pripojeneho kablem do stejne site jako je televize, proste zadny obraz pres sit na LG televizi nepromitnu. Dnes jsem zkusil, jestli nahodou se Chrome chova jinak, nez Chromium, jak se vyse zminovalo. Je to to samy. "Available on selected sites" nebo tak neco.

BenQ InstaShow vypada jako ~1000 USD reseni. Bezdratovy dongl za 40 EUR, ok, beru.

Pak jsou tady vychtavky jako:

https://www.tomshardware.com/how-to/use-tablet-or-phone-second-monitor-linux

https://www.omgubuntu.co.uk/2022/06/use-ipad-as-second-monitor-ubuntu-22-04 (maji smart tv rdp klienta?:)

Re:Miracast nebo nějaká náhrada?
« Odpověď #9 kdy: 05. 05. 2024, 22:55:49 »
A přitom by jeden řekl, že když to všechno jede na linuxu, tak to bude chodit, žejo? :-D Dokonce i Android je linux. Copak se asi tak mohlo rozbít?

Re:Miracast nebo nějaká náhrada?
« Odpověď #10 kdy: 06. 05. 2024, 17:47:37 »
Díky všem za rady.
To "WiFI HDMI" si objednám z AliExpresu a vyzkouším.
Mají tam dokonce i dobré webky, tak tu koupím rovnou asi s tím a konečně budu mít konferenční místnost.
Případně nevíte, jestli neexistuje také nějaké takové čínské all-in-one řešení na konferenční místnost s tím, že to stačí připojit k TV? Myslím tím screen sharing + webka + mikrofon?

Re:Miracast nebo nějaká náhrada?
« Odpověď #11 kdy: 07. 05. 2024, 07:01:13 »
Mně ten chromecast mimo Google stránky prostě nefunguje. Řekne mi to nepodporovaná stránka a video mi zmizne. Je ale fakt, že používám chromium, tak možná to bude ten problém.

Funguje úplně v pořádku a roky. Spíš jste si a)nedal dostatečně záležet a b)neposloucháte co vám druzí radí, to je potom těžké pořízení. Zbývá doufat, že se alespoň trochu zastydíte.

Re:Miracast nebo nějaká náhrada?
« Odpověď #12 kdy: 07. 05. 2024, 14:51:08 »
Funguje úplně v pořádku a roky.

Jak tedy promitnout celou obrazovku / libovolny tab na tu LG televizi, ktera je na tom screenshotu zasedla ("neni k dispozici pro tento web")?

Na stejnou televizi AirPlay nebo screen casting z Windows funguje bez problemu.