Zkušenosti s vpsFree.cz a Kubernetes

Zkušenosti s vpsFree.cz a Kubernetes
« kdy: 18. 10. 2024, 08:41:33 »
Zdravím komunitu,

jsem ve fázi rozhodování ohledně výběru vhodného VPS poskytovatele a zvažuju, že bych šel do VPSFree.cz. Má někdo z vás osobní zkušenosti s jejich službami, konkrétně co se týče stability, výkonu a podpory? Jaké jsou vaše celkové dojmy?

Dále zvažuji nasazení Kubernetes na VPSFree. Máte doporučení na distro pro Kubernetes?

Budu rád za vaše doporučení nebo zkušenosti!

Díky předem!


Re:Zkušenosti s vpsFree.cz a Kubernetes
« Odpověď #1 kdy: 18. 10. 2024, 10:04:50 »
vps mam na hukot.net a jsem spokojen.
sam mas plne v rukou virtualni stroj, tak si tam muzes nasadit i svoje iso, predpokladam, ze dneska uz vps umoznuji i vlastni iso s distribuci. a pak si tam doinstalujes co chces.

Re:Zkušenosti s vpsFree.cz a Kubernetes
« Odpověď #2 kdy: 18. 10. 2024, 10:18:31 »
Používám pro monitoring ze zahraničí VPS u netcup.com https://www.netcup.com/en/server/vps a naprostá spokojenost. Rychlost disků je neuvěřitelná a cena také. Jinak mám vše na vlastním železe.
Happy FreeBSD user! 😊🚀
Proudly using FreeBSD every day!

Re:Zkušenosti s vpsFree.cz a Kubernetes
« Odpověď #3 kdy: 18. 10. 2024, 11:25:24 »
Pár let mám u VPSFree VPS.
Je to LXC kontejner, takže nemáš možnost měnit kernel a musíš s tím počítat (pokud si explicitně nezapneš KVM)
Na limit disků jsem nikdy nenarazil a konektivita je taky dobrá. Občas některá mašina zahrapruje a musí ji restartovat, ale vždy tě systém emailem informuje že to proběhlo/proběhne i s předpokládaným časem trvání (který bývá obvykle nadstřelený a netrvá to tak dlouho).

Podpora za mě funguje dobře jak na komunitní úrovni tak od adminů.

Pokud chceš VPS v česku, tak asi lepší možnost není. V zahraničí lepší možnosti najít dokážeš.