Eset odesílá soubory na analýzu

Mudvy

Eset odesílá soubory na analýzu
« kdy: 05. 08. 2024, 20:57:13 »
Zdravim, dneska jsem nahodou objevil, ze mi eset pravidelne odesila vsechny appky co vyvijim ve visual studiu na analyzu nekam k nim bez toho aby o tom dal jakkoliv vedet.

Co jsem koukal, tak posila cele exe soubory.

Nevite co se s nima dal deje nebo jak je pouziva? Resil nekdo neco podobneho?

Mate nejak specialne nastaveny antivir aby se zbytecne nehrabal ve vyvojovym prostredi?


Re:Eset odesílá soubory na analýzu
« Odpověď #1 kdy: 05. 08. 2024, 21:19:57 »
predpokladal bych, ze kdyz nekdo vyviji extremne tajny projekt, ze se postara o poradne oddeleni od verejne site :-)

Re:Eset odesílá soubory na analýzu
« Odpověď #2 kdy: 05. 08. 2024, 21:24:27 »
Toto robí LiveGrid https://help.eset.com/glossary/en-US/technology_livegrid.html
Zjavne si ohľadom tých súborov nie je úplne istý či sú ok alebo nie, preto sa posielajú na ďalšiu analýzu na servery. Dá sa to vypnúť v nastaveniach, ale neviem či len selektívne pre nejaký konkretny adresár.

Mudvy

Re:Eset odesílá soubory na analýzu
« Odpověď #3 kdy: 05. 08. 2024, 21:30:40 »
zas tak nic super tajnýho to není. Spíš když třeba tvořím koncept něčeho, tak zabezpečení není priorita a jde spíš o to jestli daná věc jde technicky vymyslet.

V tom případě čím míň klacků pod nohama tím snáz a rychlejš se dá něco dohromady. Tohle když mi pak někam posílá a někdo eset nabourá a získá to z nich ... tak se může něco dostat ven. Sice pravděpodobnost je malá ale žil jsem v domění že mi nikdo nekrade exáče pod rukama, když ještě nejsou hotový.

Re:Eset odesílá soubory na analýzu
« Odpověď #4 kdy: 05. 08. 2024, 21:38:57 »
Kazdemu antiviru mozes nastavit zlozky ktore ma ignorovat. Ono antivirak prakticky pozera do binariek len na syscally, inak tam nema moc co najst.