Muzika po celém bytě



Re:Muzika po celém bytě
« Odpověď #16 kdy: 01. 09. 2024, 10:32:56 »
Kup si pecky. Mají dohromady 4gramy. Nabité to je za 10minut. Dá se přes ně vysílat příkazy do jednotky(mobilu). A k tomu jablíčko.
Když máš dražší variantu, umí to nejspíše i odfiltrovat hluk/šum.

Kvalita zvuku bude taky jinde než nějaké monošumítko.

Jako bonus dostaneš každý rok na nějakou dobu zdarma přístup do hudební databáze Applu.

Stačí na to starý Apple za pár šupů z třetí ruky, který použiješ jako by byl Ipod.

A dá se s tím i bezdrátově volat, osadíš-li slot a vyšleš příkaz Siri. Jen to myslím vyžaduje spojení do Internetu, ale předpokládám, že Internet máš. V době cloudové.
« Poslední změna: 01. 09. 2024, 10:35:31 od Rovano _ »

Re:Muzika po celém bytě
« Odpověď #17 kdy: 01. 09. 2024, 20:24:21 »
Pred lety jsem resil to stejne. Po dlouhem zvazovani jsem sel do Chromecast Audio. Ma Hi-Fi vystup (pro analog 3,5 jack a v nem i mini Toslink pro digitalni vystup), 2,4+5G WiFi, moznost ethernet konektivity pres USB prevodnik.

Diky Chromecast protokolu je stream predavany mezi zdrojem obsahu a Chromecastem.

Hudbu lze poustet do libovolne mistnosti nebo synchronne do libovolne kombinace mistnosti. Diky moznosti ladit zpozdeni audio vystupu si do ruznych mistnosti umistis reprosoustavy co bud uz mas nebo podle libosti dokoupis (kvuli spotrebe a pohodli nejlepe s auto stand by).

I kdyz Google vyrobu ukoncil vyrobu uz pred cca. 5 lety, se da stale bez problemu koupit (nedavno jsem doplnoval do dalsi mistnosti).

Svatopluk Vít

  • *
  • 25
  • Ajťák, táta a manžel
    • Zobrazit profil
    • Různé info
    • E-mail
Re:Muzika po celém bytě
« Odpověď #18 kdy: 02. 09. 2024, 08:42:41 »
Mně se líbí firma Volumio. Mají řadu přehrávačů (HW) a k tomu poměrně zajímavý SW - jejich Volumio OS. Měl by fungovat i na jiném HW než od nich - PLAYER HI FI CON RASPBERRY E VOLUMIO (youtube.com)
Asi umí vše, co chcete (třeba i MULTIROOM). A pokud si koupíte jejich HW, v ceně je i  licence k Volumio Premium (Tidal a Qobuz).




Re:Muzika po celém bytě
« Odpověď #19 kdy: 02. 09. 2024, 11:14:46 »
Už asi 10 let používám různé moduly a krabičky do čínské firmy https://www.arylic.com/

Podle toho v čem to má být zastaveno a  podle toho jak je autor šikovný si vybere plosnak nebo krabicku. Má to i slušný eq Tool (za peníze) který umí parametrické filtry a zpoždění.



Karmelos

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Muzika po celém bytě
« Odpověď #20 kdy: 02. 09. 2024, 11:45:06 »
Já používám zařízení logitech squeezebox, akorátže to je asi malinko za zenitem. Zvuk ale fakt dobrý... Doma si nahodíš svůj media server a tam si naknihovníš svou muziku, inet radia apod...
Gréta je nejlepší.

Re:Muzika po celém bytě
« Odpověď #21 kdy: 02. 09. 2024, 15:04:17 »
Pokud chápu dobře dotaz,tak  chceš internetová rádia.
Podle mě ses utopil v nepřeberných možnostech ,jak to jde udělat a přehlédl přímočarý jednoduchý způsob. prostě pořídit si mobil s wifinou a na ní si otevřít internetové rádio,kdyby nestačila kvalita zvukumtak si koupíš ty různý soundbary,mexterní repráky,jdou i na jacka3.5 a prostě to píchneš k mobilu,dáš do ledvinky  a hraje ti to a koudelí 2.nebo 2. možnost necháš to  ma staticky místě a pořídíš si ovladač na infraport - ale některé telefony už od toho upouští

Karmelos

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Muzika po celém bytě
« Odpověď #22 kdy: 02. 09. 2024, 15:12:29 »
Dneska je každý lepší dab rádio internetový: https://www.alza.cz/jvc-ra-e981b-d7075781.htm
Gréta je nejlepší.

Re:Muzika po celém bytě
« Odpověď #23 kdy: 02. 09. 2024, 15:38:58 »
No nebyla tu zminena moznost multiroom AVR (vetsin ou se nato pouzivaji kanaly z 5/6/7.1)
Problem je ze ze to zkanbibalizovali i na reseni kde pripojsi vic "AVR" do site...

Vyhoda " multiroomu tak jak to vid Sonos a spol) je ze koupis vic zarizeni a potrebuejs na to jen wifi/ethernet
Pokud chces tahat kabely k reprakum po byte tak najit nejake AVR co umi multyroom a posilal ruzne vstpy do ruznych mistnosti...

Klasicky multiroom je hezky pospany : https://www.crutchfield.com/S-DD0wDUNGMHW/learn/multi-room-video-with-a-home-theater-receiver.html

Sonosu bych se vyhnul, rekne si ze proste nebude podporavat 10let stara zarizeni, tak je softwarove zariznou, i kdyz to porad dobre funguje. Takze ti nic neprehraji.  Proste si kup nove..



Re:Muzika po celém bytě
« Odpověď #24 kdy: 02. 09. 2024, 21:54:54 »
Já používám zařízení logitech squeezebox, akorátže to je asi malinko za zenitem. Zvuk ale fakt dobrý... Doma si nahodíš svůj media server a tam si naknihovníš svou muziku, inet radia apod...
Přesně to by mě vyhovovalo..Do něčeho takového bych šel.. Jenom nevím jestli se dá ještě něco sehnat..

Re:Muzika po celém bytě
« Odpověď #25 kdy: 02. 09. 2024, 22:45:57 »
Já používám zařízení logitech squeezebox, akorátže to je asi malinko za zenitem. Zvuk ale fakt dobrý... Doma si nahodíš svůj media server a tam si naknihovníš svou muziku, inet radia apod...
Přesně to by mě vyhovovalo..Do něčeho takového bych šel.. Jenom nevím jestli se dá ještě něco sehnat..

Server - Lyrion

Renderer - https://github.com/ralph-irving/squeezelite , spustit na RPi/tenkém x86 klientu přímo u beden, propojené ethernetem /wifi.