Co se stalo s Lamer.cz ?

Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #60 kdy: 20. 11. 2023, 18:02:11 »
Naštěstí Zpovědnice pořád funguje

https://www.zpovednice.eu/detail.php?statusik=1225813


Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #61 kdy: 20. 11. 2023, 18:25:53 »
....Volakedy aj IT sa vyvijalo inak, ako teraz. Pamatam, ako sme citali o novych procesoroch typu Pentium II, III, zacala era mobilov, kde kazdy mobil bol unikat, ...
Jo tohle si moc dobře pamatuju. Znal jsem snad všechny modely mobilů co v té době byly a hned jsem věděl kdo jakej mobil má. A dneska? Nuda, novej mobil má o XY Mhz rychlejší procesor a o chlup větší rozlišení foťáku a vypadá to všechno stejně. PC to stejný - dřív každej rok obrovskej nárůst výkonu, že byl 2roky starej PC "krám" zralej na výměnu. Dneska? Mám PC starej 6let a jsem 100% spokojen. Co je momentálně v prodeji za verze CPU už vůbec netuším...
Obecně celé IT přešlo z nějakého "unikátu" do totální šedi. Výběr PC je něco jako vybrat nový vařečky do kuchyně...

Stala se stoho spotřebka. Jako časem asi ze všeho. Ale je faq, že by větší různorodost nebyla na škodu. Třeba z aut se taky stala spotřebka, ale přeci jen je na trhu s auty určitá různorodost.

Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #62 kdy: 26. 11. 2023, 17:10:24 »
@Manstak77

Spise se z internetu stala temer televize, pasivni konzumace obsahu (audio, video, obrazky a obcas nejaka pismenka). Kdyz odpoved nebo dizkuze, tak casto nesmyslna, na urovni skolky. Odborne dizkuze o necem, nebo clanky obecne ubyvaji, na rootu se jeste drzi, ale take je to znat. I ten obsah videa obecne ma porad mensi uroven. Linuxova komunita je odolnejsi proti pandemii debility (prumerne iq a schonosti uzivatelu skutecne vyzname klesaji). Driv take tvurci obsahu se snazili predat svetu nazor, dnes je to pasivni konzumace nebo clickbait obsah.

V roce 2008 se masilne rozsiril Facebook, pred rokem 2008, ale nekdy po roce 2003 byl zlaty vek internetu. Tenkrat ale si to ad financne tak s IT znalostmi nemohl dovolit kazdy.

Dalsi hrebik do rakve - uloz.to konci - soubory nebude mozne zdilet (jen to, co si sam clovek nahral). cztorrent.net skoncil v roce 2020. Moznost zdileni at uz legalnich dat nebo warezu upada. K tomu zdileni legalnich dat - kdo dneska umi udelat static HTML stranky ?

Konec zdileni na uloz.to
https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-uloz-to-omezi-sdileni-souboru-pod-tlakem-eu-40451939

Tak vznikne jiny server-sluzba v Indii a s sifrovanym spojenim.

Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #63 kdy: 26. 11. 2023, 18:24:40 »
Konec zdileni na uloz.to
https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-uloz-to-omezi-sdileni-souboru-pod-tlakem-eu-40451939

Tak vznikne jiny server-sluzba v Indii a s sifrovanym spojenim.
No to doufám!

Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #64 kdy: 26. 11. 2023, 18:25:18 »
A ten obsah, který ostatní jen pasivně konzumují, produkuje kdo? A co produkuješ a publikuješ ty?

Ono se vždycky snadno nadává na to, jak není co číst a na co se dívat, protože dnešní produkce za nic nestojí, ale co vám brání začít něco tvořit? Nikdy nebylo snadnější něco tvořit než dnes. Veškerá technologie je dnes neuvěřitelně dostupná.


Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #65 kdy: 30. 11. 2023, 20:36:35 »
A ten obsah, který ostatní jen pasivně konzumují, produkuje kdo? A co produkuješ a publikuješ ty?

Ono se vždycky snadno nadává na to, jak není co číst a na co se dívat, protože dnešní produkce za nic nestojí, ale co vám brání začít něco tvořit? Nikdy nebylo snadnější něco tvořit než dnes. Veškerá technologie je dnes neuvěřitelně dostupná.

GPU, ty jsi nejak utocny autor na me (stejne v pripade solarniho kola). A jinak samozrejme obsah tvorim a publikuji, snazim se o odborne dizkuze k tematu. Prispivam ale textem, pripade obrazky a grafy, navic pokud mozno mimo velke korporace. A to pak konci tim, ze vytvoreny obsah nebude precten, vyuzit, proste temer nikdo to neuvidi, nebod vsichni jsou na Youtube, Twitteru, FB, Instagram, Tiktok (postupne serazeno s nejhorsim na konci). Proste ty galerie, bloggy,. fora netahnou. Takze vytvoreny obsah zustava s minimalnim povsimnutim. Audio-vidoo-hry netvorim, nebot to neumim.

Jak a kde presne se na internetu projevuji, co tvorim, to vypisovat nebudu a neji jednoduche si to k me osobe dohledat.

Samozrejme, ze existuj velke servery s odbornymi texty a na urovni. Urcite Wikipedie, Quorra, Reddit, Stackoverflow, Discord. Tam se stale diskutuje na urovni. Problem je ale opet, ze to prevzaly nadnarodni spolecnosti (Wikipedie nevadi, je na bazi dobrovolnosti).

Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #66 kdy: 01. 12. 2023, 09:21:41 »
No a nenapadlo tě, že ten obsah třeba prostě nikoho nezajímá? Pokudu budu chtít třeba doma sestrojit jaderný reaktor, tak si k tomu ty materiály najdu, a určitě neskončím na Youtube sledováním děcek, jak hrají Minecraft, protože mi to nějaký algoritmus předhazuje. Je ale taky logické, že materiály potřebné pro stavbu jaderného rekatoru nebudou mít takovou sledovanost, jako konzumní obsah na Youtube, protože velikost cílové skupiny je prostě jiná. Ono je ale jednodušší napsat, že za nečtenost mohou korporace, vláda, ilumináti,...

Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #67 kdy: 30. 12. 2023, 18:27:54 »
No a nenapadlo tě, že ten obsah třeba prostě nikoho nezajímá? Pokudu budu chtít třeba doma sestrojit jaderný reaktor, tak si k tomu ty materiály najdu, a určitě neskončím na Youtube sledováním děcek, jak hrají Minecraft, protože mi to nějaký algoritmus předhazuje. Je ale taky logické, že materiály potřebné pro stavbu jaderného rekatoru nebudou mít takovou sledovanost, jako konzumní obsah na Youtube, protože velikost cílové skupiny je prostě jiná. Ono je ale jednodušší napsat, že za nečtenost mohou korporace, vláda, ilumináti,...

Ano, nejsledovanejsi bude konzumni obsah, protoze to zajima nejvetsi cast populace. Pro deti to budou nejake pohadky, pak pro kluky a chlapce sport, nejaka hudba, filmy, hry. A pro dospele bude obecne nejsledovanejsi obsah pro dospele, ktery na youtube ani neni. A pak sport a nebo telenovely. To jsou plus minus nejcasteji sledovana temata od zprovozneni rozhlasu az po dnesek. Odborne dizkuze o fyzice, informatice, nebo o jakemkoliv jinem odbornem tematu, to zajima jen malou cast populace a sledovanost byla je a bude vzdy nizsi, nez mainstream.

Ale to neni podstatou problemu. Podstatou problemu je uplne neco jineho. Od malych nezavislych komunit na internetu (fora, tematicke weby,blogy, galerie, streaming) prechod k oligopolu, kdy vetsina obsahu spada do nekolika nadnarodnich firem. A nadnarodni socialni site  jdou po co nejvetsim zobrazeni reklam, bezohledu na to, co to udela s kvalitou projevu. A temer vse kontroluje-cenzurije automat. S prechodem od for k videi a prechodem k nadnarodnim korporacim obeca uroven projevu pada.

Peknej clanek o tom pred par lety napsal i Petr Krcmar:
https://www.root.cz/clanky/globalni-internet-umira-ritime-se-do-pozlacene-ery-obrich-cdn/

O iluminatech a spiknutich jsi tady psal akorat ty (GPU). Jsi snat myslis, ze ostatni diskutujici jsou 5. kolona Kremlu ? To jsi vedle. V naproste konspiracni nesmysly neverim a jsem na strane Ukrajiny. Tim ze jsi si dal UA vlajku na profil, to UA prilis nepomuze. UA pomohou Eura, tak jsem je podporil ja.

Jinak fajn, ze Lamer bezi.

Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #68 kdy: 30. 12. 2023, 19:08:54 »
S tím odborným obsahem a podobně: jsem celkem rád, že algoritmus youtube funguje tak jak funguje (minimálně co se týče doporučování videí), protože já mám v nabídce vcelku zajímavá videa technického charakteru. Na základě toho co sleduji a odebírám se mi tam řadí další zajímavý a podobný obsah.
Což je mimochodem taky důvod, proč třeba pro děcka pouštím blbosti v jimým prohlížeči a přihlášen pod jiným účtem, protože pak nejsem zvědavej mít u sebe v doporučených videích další dva týdny Prasátko Peppa....