Virtuální sídlo v menším nebo vetším městě

Virtuální sídlo v menším nebo vetším městě
« kdy: 25. 04. 2024, 20:24:19 »
Je lepsi zridit sidlo v mensim nebo vetsim meste, nebo je to vlastne ne tak dulezite?


Zopper

  • *****
  • 753
    • Zobrazit profil
Re:Virtuální sídlo v menším nebo vetším městě
« Odpověď #1 kdy: 25. 04. 2024, 22:21:59 »
Doporučuji zamotané klubko několika (desítek) firem v různých zemích po celém světě, pak se v tom žádný finančák pořádně nevyzná. A nebo si nekomplikovat život a dělat daně tak, aby kontrolu obstály.

Re:Virtuální sídlo v menším nebo vetším městě
« Odpověď #2 kdy: 26. 04. 2024, 01:25:49 »
Doporučuji zamotané klubko několika (desítek) firem v různých zemích po celém světě, pak se v tom žádný finančák pořádně nevyzná. A nebo si nekomplikovat život a dělat daně tak, aby kontrolu obstály.

A čo vy si kefalín predstavujetě pod takým "kontrolou obstály"

Re:Virtuální sídlo v menším nebo vetším městě
« Odpověď #3 kdy: 26. 04. 2024, 06:23:09 »
Kontroly? Na pausalni dani? No jo vidim ze v tom mate jasno. Nebo virtualnu sidlo je neco nelegalniho?

Zopper

  • *****
  • 753
    • Zobrazit profil
Re:Virtuální sídlo v menším nebo vetším městě
« Odpověď #4 kdy: 26. 04. 2024, 06:51:14 »
Zbrusu nový účet, který se bez jakéhokoliv kontextu nebo vysvětlení metriky "lepší" na Rootu zeptá na takovouhle otázku s největší pravděpodobností buď dělá naivní "daňové optimalizace" a hledá místo, kde si ho nevšimnou (kdyby věděl co a jak, nebude se ptát tady), nebo zkouší vyvolat další zapálenou diskuzi (rád jsem pomohl s vykopnutím, aspoň bude mít Root o pár halírů víc z reklam).  :)


Re:Virtuální sídlo v menším nebo vetším městě
« Odpověď #5 kdy: 26. 04. 2024, 07:22:58 »
Je lepsi zridit sidlo v mensim nebo vetsim meste, nebo je to vlastne ne tak dulezite?
Asi záleží, proč to chceš udělat a co chceš dělat. Známý je stolař a v minulosti si zřídil virtuální sídlo v Praze. Důvod nikdy nezmiňoval, ale asi to byl FÚ. Dnes už je to jedno, protože tě může stejně zkontrolovat jakýkoliv FÚ v republice bez ohledu na sídlo. I když vždy uváděl, že bere zakázky, po celé ČR, tak to nikdy nebylo moc horké. Tohle ho obrovsky nakoplo, protože jak začal vypadat jako pražská firma, tak začal z Prahy dostávat hodně zakázek.

Další známý má stavební firmu a fakticky sídlo v Horní Dolní za městem, ale virtuální sídlo v přilehlém vetším městě. Říkal, že tomu městu se to líbí a status místní firmy mu pomáhá u městských zakázek, kterých není málo.

Re:Virtuální sídlo v menším nebo vetším městě
« Odpověď #6 kdy: 26. 04. 2024, 08:05:29 »
Jeste jednou. Jak se daji delat danove optimalizace kdyz budu mit pausalni dan? Mozna mi to nekdo z chytrolinu vysvetli. A co se tyce predmetu podnikani, tak to bude graficky dizajn.

borekz

  • ****
  • 493
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Virtuální sídlo v menším nebo vetším městě
« Odpověď #7 kdy: 26. 04. 2024, 08:24:40 »
Proč by muselo jít o krácení daní ?
Existují minimálně dva důvody proč chtít virtuální sídlo:
1. nechci svoji skutečnou adresu vystavit veřejně na internetu - to už měl stát dávno zrušit
2. nebydlím v čr nebo se často stěhuji

Re:Virtuální sídlo v menším nebo vetším městě
« Odpověď #8 kdy: 26. 04. 2024, 08:31:43 »
Jeste jednou. Jak se daji delat danove optimalizace kdyz budu mit pausalni dan? Mozna mi to nekdo z chytrolinu vysvetli. A co se tyce predmetu podnikani, tak to bude graficky dizajn.

To byla zcela zřejmá narážka na dobu, kdy kontrola v Praze byla o několik řádů míň pravděpodobná než na malém městě z důvodu zahlcení místně příslušného odboru daňové kontroly finančáku.

Ozi

Re:Virtuální sídlo v menším nebo vetším městě
« Odpověď #9 kdy: 26. 04. 2024, 08:50:15 »
Tak především je slušnost platit daně tam kde žiju (=spotřebovávám tam veřejné statky).

Re:Virtuální sídlo v menším nebo vetším městě
« Odpověď #10 kdy: 26. 04. 2024, 09:46:51 »
Na pausalni dani neni nejak moc co kontrolovat, maximalne jestli sedi hranice prijmu, tam delat moc optimalizace nepujde.

Maor

Re:Virtuální sídlo v menším nebo vetším městě
« Odpověď #11 kdy: 26. 04. 2024, 10:27:05 »
Virtualni sidlo beru jako ochranu soukromi.
Ruzni zavistivci z ulice nezjisti ze podnikate, kdyz nemate dum oznaceny jako sidlo (adresa trvaleho pobytu se oznacovat nemusi)
Skodici konkutence nevi kde realne sidlite.
Urady vam neprijdou zvonit domu bez ohlaseni.

Uz se mi stalo, ze si firma spletla jmena a vymahali po me uhradu cizi faktury, takze s virtualnim sidlem prijde vymahac na virtualni adresu a ja mam trochu vic klidu.

Odpoved pro OP, me je to jedno kde virtualni sidlo je.

petersveter

Re:Virtuální sídlo v menším nebo vetším městě
« Odpověď #12 kdy: 26. 04. 2024, 10:32:13 »
Velke mesto posobi lepsie na webe, vizitke... ale male mesto bude lacnejsie.

Tom5

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
Re:Virtuální sídlo v menším nebo vetším městě
« Odpověď #13 kdy: 26. 04. 2024, 12:35:15 »
Virtualni sidlo beru jako ochranu soukromi.

Ze zákona máte povinnost zveřejnit adresu, kde reálně provozujete živnost. Takže virtuální sídlo je z tohoto pohledu na nic.

Cca 2 roky zpět jsem za to dostal pokutu.

Citace
Skodici konkutence nevi kde realne sidlite.
Urady vam neprijdou zvonit domu bez ohlaseni.

Škodící konkurence? Jako že vám někdo na fasádu naháže ho*na? Nebo otráví psa nebo hodí kostku do okna, propíchá pneumatiky? To jako fakt?

Návštěva bez ohlášení? A co by jako ten úředník bez ohlášení u vás chtěl? Domovní prohlídku? Maximálně tak ukázat živnosťák a to je vše.

Citace
Uz se mi stalo, ze si firma spletla jmena a vymahali po me uhradu cizi faktury, takze s virtualnim sidlem prijde vymahac na virtualni adresu a ja mam trochu vic klidu.

Tak u mne sice exekutor doma nezazvonil, ale poslal mi datovkou výzvu na sdělení informací ohledně osoby, která si u nás nahlásila pobyt. Nechápu jak to udělal, ale dokázal to (pár teorií by bylo). Já vám to klidné spaní přeji, ale je nepodložené.

Myslím, že drtivá většina lidí sídlo neřeší. Pro mne je ale dodavatel s virtuálním sídlem takový číňan.

Re:Virtuální sídlo v menším nebo vetším městě
« Odpověď #14 kdy: 26. 04. 2024, 13:06:48 »
Když jsem pracoval, narazil jsem na nabídku nějakého komponentu co by se mi možná hodil do výrobku který jsem konstruoval. Tak jsem napsal firmě která to inzerovala, že bych se u nich stavil pro nějaké informace, až budu v Praze. Ale za Boha na to nechtěli přistoupit.
Jednou jsem byl v Praze něco vyřizovat a zbyl mi čas, tak jsem se vydal na jejich adresu. Bylo to v nějakém činžáku na Smíchově, na zvoncích ta firma nebyla uvedená, ani na schránkách, po chvíli pátrání jsem narazil na schránku se jménem té firmy, schránka byla přitlučená na dveřích do sklepa.
Z toho jsem usoudil, že s tou firmou nejsem hoden jednat.
 ;D