Problémy s modulmi pre OCaml v prostredí ReScript-u

Problémy s modulmi pre OCaml v prostredí ReScript-u
« kdy: 19. 02. 2024, 19:55:40 »
Rozbehol som si React projekt pod Vite. Jazyk na komponenty je ReScript, ale fungujú mi tam aj JSX (ES6) a TSX (TypeScript) komponenty (kvôli kompatibilite s existujúcim kódom). Výhoda prostredia ReScriptu je, že okrem jazyka ReScript kompiluje aj OCaml, a ja by som chcel preferovať OCaml ako hlavný jazyk, ktorý by to celé pospájal (lebo je najmenej ukecaný a jeho syntax mi je povedomá z jazyka F#).
Problém je, že sú tam dostupné nejaké moduly, ale ja vôbec neviem, aké. Napríklad som chcel robiť s Regexpami a v OCaml nevidím štandardný modul Str.* ani Re.* ani nič podobné. Moduly ReScriptu tam tiež neviem, ako naimportovať, proste modul Js. pod OCaml nevidím (pod ReScriptom samozrejme je). Keby kódil v normálnom OCaml, tak si všetko nainštalujem ako balíky / moduly cez opam. Ale tu je to iné… Proste tam tie opam moduly nevidím a neviem, či sa dajú nejako doinštalovať. Ale ako? Mám tam súbor rescript.json, tam to netreba nejako naimportovať cez bs-dependencies?
Inak OCaml mi funguje a aj sa kompiluje do JS aj sa dá pekne načítať z ReScriptu, ale keď ani neviem, aké štandartné moduly mám k dispozícii, tak je to ťažké. Extension OCaml mi samozrejme nejaké moduly našepkáva v autocomplete VSCode, žiaľ to mi našepkáva moduly z normálneho OCaml prostredia. Čo teda navrhujete? Nemám na OCaml uprednostniť niečo iné ako ReScript, napr. Melange resp. https://github.com/ocsigen/js_of_ocaml? Lenže v tom prípade tam už budem používať 3 nezávislé jazyky aj s prostrediami: OCaml, ReScript a TypeScript.
Neviete teda ako sa do rescript ocaml pridávajú moduly resp balíky?