bo po ciscu nestekne pes a jadra os budou napsana znovu a v uplne jinem jazyce. Kdo mme ted chytne za slovo, ten me nepochopil.
Tohle taky stojí za komentář, protože se to tady taky objevuje pořád dokola. Udělejme si teda cvičení v abstraktním myšlení, o které nám všem tak moc jde, za použití adekvátní formy:
Fakt: konkrétní technologie se mění. A to docela rychle. Většinou ale ne úplně revolučně, spíš evolučně.
Tvrzení 1: když studenty naučím programovat v céčku, budou mít za deset let smůlu, protože přijde java a po céčku neštěkne pes (kdo mě chytne za slovo a bude tvrdit, že céčko je tady už 40 let, stejně jako Unix, ten je cvičená opice a nic nepochopil!)
Tvrzení 2: Daleko líp na tom budou lidi, kteří se naučí teorii vyčíslitelnosti, protože těm se bude java učit líp než céčkařům, jelikož mají v krvi principy a schopnost abstraktního myšlení.
Důkaz: Dokáže se snadno: kdo si to nemyslí, ten je blbec a cvičená opice
Protitvrzení 3: kdo se pohybuje v praxi, ten se nové technologie učí tak, jak přichází. Když umí dobře starou, snadno se naučí novou, která ze staré většinou vychází. Programátor v céčku se javu naučí za odpoledne, narozdíl od člověka, který se k programování nikdy nedostal, protože se musel drtit teorii vyčíslitelnosti.
Důkaz: Sporem. Viz důkaz předchozího tvrzení.