Reklamní lišta: Co sdělíte, když se ve 3 letech počůráte?

ddd

Nemůžete se divit, že si lidi instalují adblock, když se jim v reklamní liště zobrazuje takovýhle humus. Nechtělo by to IInfo konečně proškrtat?


ddd

Re:Reklamní lišta: Co sdělíte, když se ve 3 letech počůráte?
« Odpověď #1 kdy: 21. 01. 2018, 13:08:19 »
Okej. Už jsem si nainstaloval adblock a přidal pravidlo
root.cz##.promo

?

Re:Reklamní lišta: Co sdělíte, když se ve 3 letech počůráte?
« Odpověď #2 kdy: 21. 01. 2018, 13:18:24 »
Citace
Co sdělíte, když se ve 3 letech počůráte?
By mě zajímalo, na koho je tedy vlastně takovýto článek cílen. Na tříleté děti?

Že se dítě ve třech letech počůrá není imho žádná tragédie, záleží na okolnostech.

Lol Phirae

Re:Reklamní lišta: Co sdělíte, když se ve 3 letech počůráte?
« Odpověď #3 kdy: 21. 01. 2018, 13:48:20 »
Nemůžete se divit, že si lidi instalují adblock, když se jim v reklamní liště zobrazuje takovýhle humus. Nechtělo by to IInfo konečně proškrtat?

Aaaaa, pán ještě neviděl pupínkový kolotoč. Tu bulvární srágoru, kde nadpisy nemají nic společného s obsahem, již léta blokuju... Vždycky se pobavím, když to náhodou shlédnu na nějakém cizím počítači.

urednikx

Re:Reklamní lišta: Co sdělíte, když se ve 3 letech počůráte?
« Odpověď #4 kdy: 21. 01. 2018, 13:55:24 »
Nemůžete se divit, že si lidi instalují adblock, když se jim v reklamní liště zobrazuje takovýhle humus. Nechtělo by to IInfo konečně proškrtat?
No uz se to tu resilo nekolikrat a doslo se ke konecnemu faktu, ze ty reklamy jsou cilene. Me se tam zobrazuji mixery protoze zarizuji domacnost. Zaleti cos ty nebo nekdo na tvem pc hledal.


Jose D

  • *****
  • 889
    • Zobrazit profil
Re:Reklamní lišta: Co sdělíte, když se ve 3 letech počůráte?
« Odpověď #5 kdy: 21. 01. 2018, 13:55:57 »
By mě zajímalo, na koho je tedy vlastně takovýto článek cílen. Na tříleté děti?
clickbait na matky na mateřské, což je myslím business model vitalie.. Články samy o sobě se zdají zavádějící..

Namátkou z titulní strany:

* "Zimní úrazy – první pomoc na chodníku i na sjezdovce" - "Nohu, ať už zlomenou, či vykloubenou, je nejlepší zafixovat kusem dřeva" - jestli mě při úrazu na chodníku nebo na sjezdovkce dostane do rukou nějaký čtenář vitalie, tak to potěš koště.

* "Dáváte dětem celá vejce? Chyba" - v článku se ale ukáže že to žádná chyba není.. atd

ja myslím že v tomhle případě je asi adblock fér.

instaBlock

Re:Reklamní lišta: Co sdělíte, když se ve 3 letech počůráte?
« Odpověď #6 kdy: 21. 01. 2018, 14:42:52 »
nevím na co se tazatel ptá, není ani screenshot. Buď jde o odkazy v patičce, které jsou pouze nebezpečné v tom, že  používají sledování ,odkud na ně bylo kliknutí tím, že fejkují odkaz při onclick, proto mám vypnuté inline scripty. Na idnes jsou tam ještě hůř tam navíc při kliknutí na odkaz i pravým tlačítkem se odesílá xmlhttp request, takže opět bez scriptu

ale objevilo se silné řešení pro ublock a FF: html filtry

pokud by někomu vadilo vypnutí scriptů, dá se řešit sledování přes inject: ||root.cz##script:inject(abort-current-inline-script , Misc.Log)

poslední odkaz nabízí mnoho možností jako abort-on-property-read, případně fuckadblock defuser


co se týče zemana, táhni s ním pryč,  nebo lépe si přečti tohle, já budu volit proti zemanovi, protože už nechci ,aby dál dělat tu mezinárodní ostudu, paktoval se s číňany a rusákama, šloufovo kabinetem a choval se jak hulvát. Neměl se stát nikdy prezidentem, člověk, který se chová hůř než štamgast v 4. cenové v rumunsku. navíc to zdravotně nedá už, doktoři mlží kolem jeho zdravotní zprávy

ddd

Re:Reklamní lišta: Co sdělíte, když se ve 3 letech počůráte?
« Odpověď #7 kdy: 21. 01. 2018, 14:44:26 »
Zaprvé: Na to konto jsem si adblock nainstaloval i na tomhle počítači. Dokud se v reklamách budou inzerovat s****y, budou na to doplácet všichni, protože budu blokovat všechny reklamy (včetně nerušivých).

Zadruhé:
Jo. Taky jsem je si ten web po zběžném prolétnutí zařadil mezi dezinformační weby z oblasti zdraví, které by vůbec neměly existovat. Nechápu, co za člověka se může snížit k tomu, aby pro ten web psal.
To už je ta samá sorta lidí jako Šmejdi.

Analytik

Re:Reklamní lišta: Co sdělíte, když se ve 3 letech počůráte?
« Odpověď #8 kdy: 22. 01. 2018, 08:16:58 »
Vitalia je dost vzácný úkaz, je to sice standardní vymývání mozku, ale ne za účelem politickým či kšeftu, ale s cílem debilizace celé populace, aby se dala lépe ovládat. Nicméně autoři jsou v tom nevědomě, jenom tam vybírají ty největší pitomce, kteří to myslí upřímně. O vajíčkách tam píšou pravidleně, jednou vědci varují, podruhé doporučují, potřetí nabádájí k opatrnosti. Stejně tak jakékoli další potraviny. Já myslím že clkově je to víc nebezpečné, než První zprávy a jiná ruská propaganda.

Re:Reklamní lišta: Co sdělíte, když se ve 3 letech počůráte?
« Odpověď #9 kdy: 22. 01. 2018, 08:48:58 »
Zítra je velká porada šéfredaktorů, přidal jsem to tam jako téma. Nemám na to přímý vliv, budu ale tlačit na to, aby se ty titulky víc zkulturnily. Už se mi před dávnou dobou podařilo kolegům z Vitalie vysvětlit, že tam nemůžou dávat libovolné zajímavé obrázky, protože to vidí spousta lidí napříč různými servery a těm to může vadit. Pokusím se rozpoutat debatu o dalších úpravách nad tím kolotočem, ale neumím říct, jak to dopadne, ani jak rychle se něco bude měnit. Tohle nezávisí vůbec na mě.

ddd

Re:Reklamní lišta: Co sdělíte, když se ve 3 letech počůráte?
« Odpověď #10 kdy: 22. 01. 2018, 09:10:34 »
Zítra je velká porada šéfredaktorů, přidal jsem to tam jako téma. Nemám na to přímý vliv, budu ale tlačit na to, aby se ty titulky víc zkulturnily. Už se mi před dávnou dobou podařilo kolegům z Vitalie vysvětlit, že tam nemůžou dávat libovolné zajímavé obrázky, protože to vidí spousta lidí napříč různými servery a těm to může vadit. Pokusím se rozpoutat debatu o dalších úpravách nad tím kolotočem, ale neumím říct, jak to dopadne, ani jak rychle se něco bude měnit. Tohle nezávisí vůbec na mě.

Děkuju moc. :-)

ddd

Re:Reklamní lišta: Co sdělíte, když se ve 3 letech počůráte?
« Odpověď #11 kdy: 22. 01. 2018, 09:11:20 »
Já myslím že clkově je to víc nebezpečné, než První zprávy a jiná ruská propaganda.

Taky si myslím.

CoffeeMan

Re:Reklamní lišta: Co sdělíte, když se ve 3 letech počůráte?
« Odpověď #12 kdy: 22. 01. 2018, 10:43:57 »
Fakt se mně nechce zjišťovat, co je na webech pro matky na rodičovské, ale...

Zrovna včera to řešila támhle. Že její dítě chodí do školky a normálně jsou tam děcka, co se v klidu pokálejí a pomočí. Kdosi dokonce říkal, že ve školce nosí děcka plíny... Prý se to řeší i na nejvyšších místech, protože ty vychovatelky jako "WTF?".

Ale nejsem vývojový psycholog, tak bych rád okolo tohoto fenoménu pouze prošel.

Re:Reklamní lišta: Co sdělíte, když se ve 3 letech počůráte?
« Odpověď #13 kdy: 22. 01. 2018, 10:54:09 »
Mě třeba přijde, že ten princip není špatný, protože člověk tak může narazit na témata, která jsou zajímavá a nedozví se o nich jinak. Mě tam občas něco zaujme, ale je pravda že spíš z Lupy nebo DigiZone. Tím ovšem netvrdím, že clickbait titulky jsou v pořádku, to rozhodně ne. Ale v principu je to přesně to, co má ten kolotoč dělat – nabízet témata z oblasti „píšeme jinde“.

(U nás ve školce musí dítě být rozhodně bez plíny, jinak ho nepřijmou.)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklamní lišta: Co sdělíte, když se ve 3 letech počůráte?
« Odpověď #14 kdy: 22. 01. 2018, 11:32:59 »
Me pripada, ze jsou nekteri lide ponekud chorobne precitliveli. To je porad, ze se nekde objevila fotka s pupinky, jindy zase neco o plinkach.... Fotku posrane plinky na vas, muzete se na ni koukat u obeda, aspon zhubnete! Nicmene je pravda, ze titulky jak z Blesku, by si mohli odpustit.