Prakticka zkusenost by byla, bohuzel mozna i vic, nez bych si pral :-)
Predrecnici navrhuji switch, ktery ma rovnou POE-IN - to muzu jedine podepsat. Mene konektoru, mene "points of failure", trafo na oddeleni napajeni z dat odpovida vykonovym narokum toho zarizeni atd. K tomu se da snadno koupit POE injector vestaveny ve zdroji - take lepsi reseni nez separatni zdroj a POE injector.
Pokud Vam jde o "male levne" reseni, napriklad ten Mikrotik ma neco jako RB260GS - 5 portu s POE-IN (splitter netreba), ma management a je levny. Pouziva pasivni POE (nestandardni reseni, ale pro SOHO funkcni a levnejsi nez plnotucne 802.3af/at/bt)
Pokud byste trval na tom, ze pouzijete existujici switch a zdroj - je mozne pouzit (jak uz take zaznelo) POE injector a splitter (na 99.5% pasivni POE), ktery Vam do toho TP kabelu napajeni nacpe a zase z nej odebere. Pokud chcete gigabit, dejte pozor, aby splitter/ijector byl gigabitovy (treba tenhle:
https://www.aliexpress.com/item/1005005278840958.html nebo
https://vi.aliexpress.com/item/4000756123598.html). Takovy splitter musi obsahovat trafo a pozna se podle velikosti a ceny (a taky to ma na sobe dost vyrazne napsane :-) ). Mozna zamena splitter/ijector je v pripade pasivniho POE v principu mozna, jen budete muset resit pohlavi napajeciho konektoru. 100Mbit splitter/injector (ktery uvadite na v dotazu) je jen Y-cable a je tedy citelne levnejsi, ale gigabit neumi.
Nez zvolite takove reseni, kouknete se, jakym napetim/proudem se switch zivi - pokud to bude 5V, fungovat to nejspis nebude, takovy switch uz nema moc sanci na regulaci napajeni a ubytky na trafech uberou z 5V na zdroji tolik, ze switch nebude mit z ceho zit. Navic bude na 5V mnohem mene odolny vuci pripadnemu EM ruseni, co kabel po ceste muze pochytat (surge/burst). Urcite, at ma switch 9V nebo vic. Druha vec je proud - male switche s tim problem mit spis nebudu, ale ocekava-li switch vic nez nejaky 500mA, bude opet problem. Bez ohledu na to, co Vam aliexpress slibi, malo ktere ethernetove trafo zvlada vic nez 500mA (spis 350mA), vetsi proud trafo presyti a uroven signalu pujde dolu. Vysledek - ztraty paketu, podivne problemy, rozpadajici se komunikace...
Pokud by switch mel 5V anebo prilis velky proud, naskyta se jeste moznost pouzit POE injector (pasivni nebo opravdovy) na vyssi napeti (48V treba) a ke switchi dat 802.3AF splitter s vhodnym vystupem (treba neco takoveho:
https://vi.aliexpress.com/item/1005006358786804.html). Komplikovanost takoveho reseni mi ale prijde ve srovnani s tim mikrotikem uz jako neadekvatni.
"Plnotucne" POE podle 802.3AF/AT/BT standardu neuvadim, funkcne lepsi, ale cenove citelne vys a z Vaseho dotazu odhaduji, ze hledate spis levne jednoduche reseni.