Výběr MCU ARM Cortex M0/0+/4? konkrétně

Re:Výběr MCU ARM Cortex M0/0+/4? konkrétně
« Odpověď #15 kdy: 29. 04. 2019, 06:58:28 »
Nejlevnější blue pill stojí s dopravou jako nedávno zavedené zlevněné poštovné v TME - něco přes 40 Kč.


Re:Výběr MCU ARM Cortex M0/0+/4? konkrétně
« Odpověď #16 kdy: 29. 04. 2019, 11:43:27 »
Nejlevnější blue pill stojí s dopravou jako nedávno zavedené zlevněné poštovné v TME - něco přes 40 Kč.
Případně pokud by se někomu nechtělo čekat, dá se i v ČR koupit za pořád ještě velice rozumnou cenu, třeba tady: https://laskarduino.cz/vyvojove-desky/230449-klon-bluepill-arm-stm32-stm32f103c8-vyvojova-deska.html (s tímhle obchodem nemám nic společného, ale občas tam nakupuju, můžu vřele doporučit, jsou skvělí)

mise

Re:Výběr MCU ARM Cortex M0/0+/4? konkrétně
« Odpověď #17 kdy: 30. 04. 2019, 06:57:13 »
Ahoj,
pokud chceš s něčím začít rychle, začal bych např. s tímto:

ATSAM21D - Atmel Studio a další  (ATSAM21L)

STM32L082 (low power) - nově STM32CubeIDE ("staré" Atollic TrueStudio s wizardem), zdarma Keil pro tuto řadu STM32L0xx a další

a známé STM32F103xx

Všechny varianty se dají po instalaci pluginů rozchodit v Arduinu IDE a v Platformiu. Nebo např. lze použít online mbed :-)

« Poslední změna: 30. 04. 2019, 07:00:37 od mise »

Re:Výběr MCU ARM Cortex M0/0+/4? konkrétně
« Odpověď #18 kdy: 30. 04. 2019, 08:26:39 »
ATSAM21D - Atmel Studio a další  (ATSAM21L)
Jenom technická: SAMy se značí ATSAM<řada><model><varianta>, takže je to ATSAMD21[xx] a ATSAML21[xx]. Googlil bych ale spíš "SAM D21".

Re:Výběr MCU ARM Cortex M0/0+/4? konkrétně
« Odpověď #19 kdy: 04. 05. 2019, 15:53:26 »
Děkuji za mnoho odpovědí které mi mnohé osvětlili.

Jak je to s debuggerem?, jak vlastně funguje a poč by bylo složité ho zprovoznit na vlastní desce? Zatím jsem nic takového nepoužíval, buť simulace kusu kódu nebo jsem vypisoval co mě zajímalo přes UART.

O Free RTOS toho budu muset ještě asi hodně zjistit ale vidím ho zatím jako skvělý nástroj pro udržení čistějšího kódu.

Nevím zatím co si myslet o HAL jestli do toho jít nebo si pro ovládání psát dál svoje funkce a makra. Jak sehnat soubory definující ATSAMG55 ?

Začít bych chtěl na Blue pill a až zvládnu nějaké základy tak přejít na vlastní desku.

Hledal jsem MCU podle představ co jsem měl a našel jsem což se mi zatím nejvíc líbí ATSAMG55, jen ten vývojový modul mi nepřijde zrovna levný, to asi za tuhle cenu udělám rovnou první verzi vlastní desky.

Jak na to když projekt nechci řešit sám ale ve více lidech? Podporuje to nějaké vývojové prostředí? Měl bych vybrat vývojové prostředí podle výrobce nebo můžu Microchip řešit klidně v ST?




Re:Výběr MCU ARM Cortex M0/0+/4? konkrétně
« Odpověď #20 kdy: 05. 05. 2019, 00:04:09 »
Jak je to s debuggerem?, jak vlastně funguje a poč by bylo složité ho zprovoznit na vlastní desce? Zatím jsem nic takového nepoužíval, buť simulace kusu kódu nebo jsem vypisoval co mě zajímalo přes UART.

Není to složité, jmenuje se to SWD potřebuje to jen pár drátů (SWDIO, SWDCLK, GND + ideálně RESET), které napojíte na nějaký JTAG/SWD čip. Otrava je to dostat spolu se sériovou linkou, boot selektorem (BOOT0 u STM32) a podobnými srandami na jeden USB kabel (dá se to třeba přes dvoukanálový FTDI FT2232H). Ty vývojové desky tohle mají vyřešené (vč. např mass storage uploadu jako má mbed) a člověk nemá na stole klubko kabelů, které se pořád zamotávají a zavazí.

Jak na to když projekt nechci řešit sám ale ve více lidech? Podporuje to nějaké vývojové prostředí?

Stejný Git (Gitlab, GitHub, Bitbucket, Gerrit, ..) jako všude jinde u software? To dnes umí snad každé IDE.

Měl bych vybrat vývojové prostředí podle výrobce nebo můžu Microchip řešit klidně v ST?

C/C++ půjde psát všude. Nástroje pro přiřazení periferií, standardní knihovna, linker skripty a hlavičkové soubory budou pravděpodobně předinstalované jen v tom IDE od daného výrobce.

Re:Výběr MCU ARM Cortex M0/0+/4? konkrétně
« Odpověď #21 kdy: 05. 05. 2019, 10:15:37 »
Jak na to když projekt nechci řešit sám ale ve více lidech? Podporuje to nějaké vývojové prostředí? Měl bych vybrat vývojové prostředí podle výrobce nebo můžu Microchip řešit klidně v ST?

Koukni na PlatformIO, mají třeba plugin do VS Code a funguje to vcelku dobře... Dá se to pak exportovat jako projekt a slušně přenášet...