Nový monitor na práci vývojáře

Re:Nový monitor na práci vývojáře
« Odpověď #15 kdy: Dnes v 17:07:52 »
Prohnutý širokoúhlý 40" je můj tip - jakmile si na to zvykneš už se nebudeš chtít vrátit zpět.


Re:Nový monitor na práci vývojáře
« Odpověď #16 kdy: Dnes v 21:23:29 »
Co místo dvou monitorů použít jeden ultraširokoúhlý?

Vyhýbal jsem se tomu kvůli sdílení obrazovky přes MS Teams, Zoom apod. Potřebuji při sdílení přepínat mezi aplikacemi, takže je potřeba sdílet celou obrazovku – a žádná z mně známých aplikací pro videokonference neumí sdílet jen půlku obrazovky. Ale alespoň některé širokoúhlé obrazovky umí vedle sebe zobrazovat dva různé vstupy, takže by šlo k počítači připojit jakoby dvě obrazovky, akorát by mezi nimi nebyl žádný rámeček ani mezera.

Máte někdo s takovým použitím pro vývoj zkušenost? Nebo tam vidíte nějaký problém?

Problém je, že teď mám hlavní monitor 4K, ale ultraširoké displeje se dělají jen 2×QHD (resp. viděl jsem jeden ultraširoký displej s 8K, ale za cenu asi tak dvou počítačů).

Skusal som to na mojom 30" a je mozne na vyber viacere moznosti ako rozdelit plochu(na polovicu alebo dve rozne velkosti vyrezu v jednom z rohov) ale na to je naozaj potrebny dostatocne velky monitor aby tie plochy boli dostatocne velke.

Pre mna je nevyhoda jedneho velkeho monitora v tom, ze nepotrebnu plochu nemozem vypnut ako druhy monitor. Nie vzdy tu celu velku plochu vyuzivam.