Jaký hardware na domácí Asterisk?

Jaký hardware na domácí Asterisk?
« kdy: 18. 10. 2024, 20:38:54 »
Ahoj,
jaký hw stačí na domácí Asterisk s 3-5 telefony, aby mě to nesežralo?
Díky


RDa

  • *****
  • 2 691
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Odpověď #1 kdy: 18. 10. 2024, 21:23:28 »
To musi utahnout i RPi snad, ne?

Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Odpověď #2 kdy: 18. 10. 2024, 21:40:01 »
Myslím, že spíš to myslí z druhé strany,.  aby tím neprospěl druhé straně (energetickým baronům).

CPU

  • *****
  • 843
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Odpověď #3 kdy: 18. 10. 2024, 23:40:13 »
(energetickým baronům).

Asterisk package pro Synology?
RasPBX – Asterisk na Raspberry Pi?

VOIP je sice dead, kdo ještě nemá mobil? Ale když to doma chce?

To máš pro dveřníka?
Ten bude možná žrát víc než ta RPI :-D

Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Odpověď #4 kdy: 19. 10. 2024, 00:26:29 »
Minimalistické je dát to  přímo na router s openwrt. Jsou na to balíčky.


Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Odpověď #5 kdy: Dnes v 09:50:48 »
Díky za tipy. Nedávno jsem Raspbx zkoušel rozběhnout na Raspberry Pi Zero W a bohužel se to strašně seká.

Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Odpověď #6 kdy: Dnes v 11:51:10 »
VOIP je sice dead, kdo ještě nemá mobil? Ale když to doma chce?

To máš pro dveřníka?

Pokud nemá třeba doma signál, tak může mít mobilů plný barák, stejně se mu nikdo nedovolá. Takhle může mít mobil, v případě nedostupnost, přesměrovaný na VOIP. A i toho dveřníka si k tomu může pořídit.

Volání přes  VOIP je také stále levnější alternativou mobilu. Ne, každý nemá neomezený paušál, protože v době internetu vlastně není potřeba moc volat. I ten mobil dnes slouží především pro všechno možné, než je volání.

CPU

  • *****
  • 843
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Odpověď #7 kdy: Dnes v 13:08:43 »
Pokud nemá třeba doma signál, tak může mít mobilů plný barák, stejně se mu nikdo nedovolá.

Ale prdlačky :-D

Zavedení VoWifi se povedlo natolik dobře, že všechny tyto případy vytlačilo.
https://mobilmania.zive.cz/clanky/kdyz-neni-mobilni-signal-da-se-volat-pres-wi-fi-opomijena-funkce-stale-dobre-funguje/sc-3-a-1346114/default.aspx

Dokonce i Vodafone ukončil nabízení Femtocell/resp. Vodafone Sure Signal, protože VoWifi nepotřebuje žádný dodatečný HW, jen připojení k internetu. Když jsme to řešili s Vodafone, padlo to jako hlavní argument, že není potřeba dodatečný HW.

https://www.vodafone.cz/wifivolani/?

Vyzkoušej si to, na mém tři roky starém Androidu to bylo o aktivaci služby a povolení jednoho přepínače.
Hromada lidí přes to jede naprosto běžně a s vysokou spolehlivostí.
« Poslední změna: Dnes v 13:11:06 od CPU »

Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Odpověď #8 kdy: Dnes v 13:23:58 »
VOIP je sice dead, kdo ještě nemá mobil? Ale když to doma chce?

Já mám doma VoIP jako komunikační rozhraní do "dětských" pokojů na komunikaci z obýváku a z kuchyně, když je potřeba se na něco zeptat. Teenager - v pokoji, se sluchátky a za zavřenými dveřmi.

O asterisku jsem také uvažoval ale jedu pře ústřednu Odoriku, kde se dá pořešit vše

Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Odpověď #9 kdy: Dnes v 14:38:40 »
Pokud nemá třeba doma signál, tak může mít mobilů plný barák, stejně se mu nikdo nedovolá.

Ale prdlačky :-D

Zavedení VoWifi se povedlo natolik dobře, že všechny tyto případy vytlačilo.

Tak já mám zapnuté VoWifi a stejně se mi nelze často dovolat, protože v určitých částech domu prostě mobilní signál není, stejně tak nelze realizovat odchozí hovory. Nevím kde je chyba, ale troubleshooting mobilní sítě, kteru nemám pod kontrolou, není úplně můj obor.

Na VOIP číslo lze navíc poslat i SMS, přečte mi to plechová huba. Když chci přijmou/odeslat SMS na mobilu, musím jít před dům, počkat až se telefon přihlásí do sítě, a často udělat třeba odchozí hovor, aby se to prošťouchlo. S VOIP tohle udělám od stolu.