Co dělají tyto domény

Co dělají tyto domény
« kdy: 14. 10. 2023, 19:37:42 »
pubimgs.com
suspectmark.com
succeedscene.com

Neptal bych se kdyby na  root cestě ("/") URL něco bylo. Komu slouží


alex6bbc

  • *****
  • 1 637
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co dělají tyto domény
« Odpověď #1 kdy: 14. 10. 2023, 21:33:38 »
a proc to potrebujes vedet? chodi od tamtud spam? jinak je to blby dotaz jako co dela treba domena root.cz :-)

Re:Co dělají tyto domény
« Odpověď #2 kdy: 14. 10. 2023, 21:35:39 »
Dělají zřejmě dohromady prdlačku. To se tak občas stane, že někdo drží doménu, ale nemá ji zrovna technicky funkční.

Zkusil jsem nejprve Whois. Mimochodem jsem zrovna zjistil, že docela šikovný Whois klient je k dispozici pro Windows, ke stažení od SysInternals. Přikládám výstup - pouze suspectmark.com má dohledatelného vlastníka. Teda dohledatelného: adresa je P.O.Box někde v Gainsville...
To že Whois servery (tzn. registrátoři) smí v dnešní době zcela skrýt vlastníka pokládám za zásadní úpadek systému registrace domén. U nás je pokud vím dodnes povinné, mít u domény základní veřejný kontakt na držitele.

Dále jsem se zkusil podívat, jestli ty domény mají MX záznam v DNS. Nemá ani jedna. Tzn. SMTP e-mail tam nedoručíte, protože není stanoven mailserver, který by poštu měl brát.
Mimochodem jsem zrovna zjistil, že Windows 10 mají nslookup, a že je to hrozná obluda. Našel jsem u microsoftu návod k použití, včetně -debug, a stejně jsem z celostránkového výstupu nepochopil, jestli doména má MX nebo nemá. Takže login do Linuxu a "host -t mx" to řekl obratem a jasně na jednom řádku.

No a poslední šance je, zkusit se zeptat Googlu, jestli tu doménu vidí v nějakém odkazu. Za starých časů jsem k tomu s oblibou používal syntax +link:doména.tld . Hm. Takže jsem zrovna zjistil, že Google už tuhle syntax nechápe. Zjevně nová úroveň zvýšení komfortu uživatelského rozhraní, odevzdejte se do rukou naší AI která chápe sama nejlépe co po ní chcete, atd. Úpadek. Anebo jenom moje neznalost :-)
Ono stejně v dnešní době bývají HTTP odkazy zapykané v hloubi nějakého JavaScriptu / dynamicky skládané na klientu, kdeže jsou ty krásné doby statického HTML (případně generovaného dynamicky ale serverem). Nevím nakolik se lze domnívat, že se Googlí spider s tímhle dokáže vypořádat... Soudě podle výsledků hledání některých věcí na dynamických webech... často spíš nedokáže. Nebo nemá zájem. Zájem na indexovatelnosti by měl mít provozovatel webu.

Tušímže u jedné z domén Google řekl, čistě podle doménového jména nastojato, že se to vyskytlo v nějakém reklamním použití (SPAM / adware).

To že nejde vypisovat obsah adresářů na webserveru, to je pradávno zavedená bezpečnostní vlastnost. Kromě toho, že cesta v URL dávno nemusí znamenat konkrétní adresář a soubor v rámci serveru.

Zkusil jsem ze zvědavosti na všecky tři domény curl -v, na https:// variantu URL. Jedna stránka nevrací nic, další dvě nějakou generickou omáčku.

Re:Co dělají tyto domény
« Odpověď #3 kdy: 15. 10. 2023, 11:06:05 »
a proc to potrebujes vedet? chodi od tamtud spam? jinak je to blby dotaz jako co dela treba domena root.cz :-)
Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ tady těmito blbými dotazy spamuje neustále. Bohužel zdejší fórum asi neumí jeho dotazy přesměrovávat automaticky do /dev/null, takže to vždycky chvíli straší na titulní stránce, než si toho někdo z moderátorů všimne a přesune to, kam to patří.