802.1X supplicant pro Windows

ms

802.1X supplicant pro Windows
« kdy: 07. 03. 2011, 16:37:26 »
Již jednou jsem experimentoval s 802.1X ověřováním na síti. Vše mi fungovalo, zkoušel jsem i několik suplikantů (wpa_supplicant, xsupplicant, i ten od Microsoftu) pro Windows (vetšinou XP, pár sedmiček).

Můj problém ale je jak nastavit Windows stanici, tak aby se připojení ověřilo při startu pro celý počítač a toto ověření vydrželo pro všechny uživatele (a ne aby se uživatel ověřoval po každém přihlášení).

Vím že jsem s tím hodně zápasil, ale nepodařilo se mi to takto nastavit. Jde to ve Windows XP/7 nějak?

Předem děkuji

 
« Poslední změna: 07. 03. 2011, 18:14:38 od Petr Krčmář »


mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: 802.1X supplicant pro Windows
« Odpověď #1 kdy: 07. 03. 2011, 18:17:01 »
Již jednou jsem experimentoval s 802.1X ověřováním na síti. Vše mi fungovalo, zkoušel jsem i několik suplikantů (wpa_supplicant, xsupplicant, i ten od Microsoftu) pro Windows (vetšinou XP, pár sedmiček).

Můj problém ale je jak nastavit Windows stanici, tak aby se připojení ověřilo při startu pro celý počítač a toto ověření vydrželo pro všechny uživatele (a ne aby se uživatel ověřoval po každém přihlášení).

Vím že jsem s tím hodně zápasil, ale nepodařilo se mi to takto nastavit. Jde to ve Windows XP/7 nějak?

Předem děkuji

To by mělo podle mě jít v místních zásadách skupiny. Dej si jako lokální administrátor příkaz spustit, napiš gpedit.msc a pohrab se v zásadách počítače.. Tam to někde bude ;-) Teď z hlavy si to nepamatuju, ale taky jsem s tím experimentoval v rámci domény a tam to šlapalo suprově.

Pali

Re: 802.1X supplicant pro Windows
« Odpověď #2 kdy: 08. 03. 2011, 10:59:01 »
ak si dobre este spominam... tak v gpedit.msc je nieco ako startup/shutdown scripts sections. Tym sa da(lo) vynutit spustit nejaky davkovy program este pred prihlasenim nejakeho uzivatela. Snad je to toto.