Total Commander nerozbalí ZIP ze síťového disku

Total Commander nerozbalí ZIP ze síťového disku
« kdy: 21. 08. 2024, 12:48:28 »
Funguje vám v totalcommander na Windowsu správně rozbalení 1  nebo více souborů souboru , který se nachází na síťovém disku? (Takže v total commanderu je v adrese \\ip\sh\archiv.zip\\*.*) - Metoda ZIP je Store. Označím jeden (nebo pár souborů) a dám drag drop "do levého" nebo F5 (ano taky se zobrazí dialog Extrahovat)

Je rozbalen v reálném čase (do 10s např.)? Mě to dělá to, že to v cílové složce vytvoří soubor jedensoubor.JPG o velikosti 6GB, jehož obsahem je skutečný obsah souboru následovaný nulkami \x00\x00 opakující se 3miliardkrát. Místo na disku klesne o 6GB.  Soubor vznikne skoro Hned. (Win7 - NTFS - i přesto že mám SSD, mám pocit, že jde o sparse soubor; soubor je locklý, takže tupé programy ho nezobrazí, ale  ty, které se přensou přes write lock ano, ale to jsou detaily). Proces rozbalování trvá se nikdy  (aspoň po 2min) neukončí.  Neustále čte data z NASuMohu všask dát v total commanderu "Na pozadí" - Pozastavit
Hlavně je mi divné, proč se vytváří soubor o velikosti archivu (6GB), ale s názvem vybraného souboru. Neměl jsem nervy nechat proces rozbalení dokončit (čtení přes wifi by trvalo 10 minut). Ani jsem neměl nervy přesunout celý zip na lokální disk a rozbalit, jestli je za to může daný zip soubor nebo způsob umístění zipu na "\\"

V případě rozbalování víc souborů (pěti) se vytvoří pouze jeden soubor .

Máte někdo novější verzi  (10+) total commanderu, kde rozbalení je OK? Mám zaškrtlý v konfiguraci "Interní dearchivátor ZIP"



Paradox je, že pokud archiv otevřu v průzkumníku a přes drag-drop rozbalím, vše je hotovo do 5s. To samé 7-Zip.
« Poslední změna: 21. 08. 2024, 12:51:44 od Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »


Karmelos

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Total Commander nerozbalí ZIP ze síťového disku
« Odpověď #1 kdy: 21. 08. 2024, 14:50:17 »
Mě to normálně funguje, ze namapovaného síťového disku F5 mormálně ze zipu kopíruju do lokálního disku.
Akorátže jsem jako příčetný člověk a) na drátu a b) soubory jsou normální velikosti a nikoliv zipované hodinové (domácí) péčko v jednotkách GB.
Gréta je nejlepší.

mikrom

  • ****
  • 357
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Total Commander nerozbalí ZIP ze síťového disku
« Odpověď #2 kdy: 21. 08. 2024, 15:39:03 »
mne to funguje

Re:Total Commander nerozbalí ZIP ze síťového disku
« Odpověď #3 kdy: 21. 08. 2024, 15:45:57 »
A verze?


Hahaha, vtipné, sr-pen jako měsíc sr-andy.

Omlouvám se ,  že jsem nenapsal velikost souborů v zipu, jsou od 2do 8MB (a typu Jpg,jak jsem psal.. To bych musel fotit jako králíci)
Doufám že to^ zmírní obavy o prudérnosti obsahu

(... jsou to  historické kartografické mapy.  :-X)

Mohu zkusit namapovat, třeba to něco Změní. nas není na wifi, ale duhý konec (jeden z ntb - dnes bezdrát se používá už dlouho) a. Pro klid duše i L2 vrstvu, že (kabel), ale pochybuji, že. Takhle nízká vrrstvanna to bude mít vliv. Ostatně je to jen problém aplikac(ní/e) total cmd ,alebexplorer, 7zip ok
« Poslední změna: 21. 08. 2024, 15:47:54 od Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »

Re:Total Commander nerozbalí ZIP ze síťového disku
« Odpověď #4 kdy: 21. 08. 2024, 15:56:51 »
Mně to taky nesčetná léta normálně funguje. Zkus méně rozsypaného čaje.


Karmelos

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Total Commander nerozbalí ZIP ze síťového disku
« Odpověď #5 kdy: 21. 08. 2024, 16:37:44 »
Verze TC 7.04a Not registered, kopírovani (F5kou), ze síťového namapovaného disku jako disk H, zip archiv 8GB,v panelu otevřený zip/podadresář, z něho soubor 61MB, nějaká prezentace. Trvá to asi 2s.
Nastavení zipu - zaškrtnuto always use internal unzipping (if possible) 

mmchdm DoubleCommander 1.0.6 beta build 121 funguje taky v pohodě.
« Poslední změna: 21. 08. 2024, 16:42:42 od Karmelos »
Gréta je nejlepší.

alex6bbc

  • *****
  • 1 616
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Total Commander nerozbalí ZIP ze síťového disku
« Odpověď #6 kdy: 21. 08. 2024, 16:52:13 »
pokud mas na lokale misto, co vykopcit ze site zip na lokal a vybaloval ciste na lokale.

Re:Total Commander nerozbalí ZIP ze síťového disku
« Odpověď #7 kdy: 21. 08. 2024, 17:04:06 »
...a není to nějaký bug kolem té ARC cesty co nezačíná písmenkem?

Re:Total Commander nerozbalí ZIP ze ani mapované síťovové jednotky
« Odpověď #8 kdy: 21. 08. 2024, 18:52:02 »
Asi jsem na to kápnul.

 Jiný archiv - 500MB  - rozbalení je bleskové a konečné- takže čuchám problém, v tom specifickém ZIP souboru. , Jiný archiv 45GB - , 5MB soubor opět OK, další 3 archivy >10GB, no problem

Tak Namapovaná síťová jednotka taky nic.

Pro Tip: Věděli jste, že pokud dáte Ctrl-B u archivu (zobrazí v panelu všechny soubory rekurzivně / "flat view" ) ,  tak při kopírování/drag/drop daného souboru se zkopíruje včetně adresářové cesty  ? Mám pocit, že volba extrahovat vč.cesty na to nemá vliv (tuhle funkci nikdy nepoužívám  - mám to vždy zaškrtlé,  i dont care, takže doteď jsem tento checkbox nikdy) . mimo archivy se to neděje (Ale přibyde jiná volitelná položka "zkopírovat s relativní cestou)