Autorský zákon neříká, že stahování je nelegální. AZ 121/2000 §30 (s novelou 102/2017) naopak říká:
§30 Volná užití
(1) Za užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu fyzické osoby, jehož účelem není dosažení přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu, nestanoví-li tento zákon jinak.
(2) Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla.
Toto je dětský, ale léta přetrvávající výklad zákona. Zakopaný pes je ve slově "užití díla". Pokud dílo nemáte k dispozici, nemůžete z něj dělat rozmnoženiny. To už je dávno judikováno (i u Evropského soudu). Prvotní podmínkou zhotovení rozmnoženiny pro osobní potřebu je tedy existence kvalifikované (legální) předlohy. Je naprosto v pořádku nahrát si pořad z televize, nebo si udělat kopii ze zakoupeného CD či DVD. Originál můžete založit do skříně a pracovat jen s kopií. Stejně tak si smíte udělat rozmnoženiny - např. jednu do auta, jednu na chatu, jednu do telefonu, ...
Pokud ale nemáte přístup k legálnímu zdroji - tj. stáhnete film odjinud, než ze služby, která ho legálně nabízí, je i Vaše rozmnoženina nelegální. Ověření, že zdroj je legální přitom leží na Vás. U televizního vysílání to nebude těžké prokázat, ale stahovat z ulozto.cz, nebo právě Torrenty problematické budou.
(Kdyby platil výklad, který jste napsal, pak by se mohl i software množit pro osobní a nevýdělečnou potřebu zdrama - pamatuji si devadesátá léta, tuto hlášku psali všichni sysopové na svoje BBS).