Mechanické spojení optického vlákna s SC-PC konektorem

Re:Mechanické spojení optického vlákna s SC-PC konektorem
« Odpověď #15 kdy: 27. 05. 2024, 16:42:28 »
Zvaracka a naradie na zvaranie sa da aj zapozicat vecsinou, a nevyjde to na az tak draho.

Tak svařovat optiku není tak easy jako udělat RJ45 konektor, kdysi jsem byl na školeni svařovaní a dneska bych to nedal.
jak by řekl klasik:
To máte půjčení svářečky, lamačku, chemii, spec. nůžky, zapékací ochranu, pigtail, měrák na kontrolu utlumu a hlavně vědomosti a zkušenosti

takže za mě určitě díra do zdi
Ano je toho vela, ale dnes sa da toho na YT najst celkom dost.
Lepsie je raz vidiet ako 100 krap pucut/citat.


Karmelos

  • *****
  • 1 025
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mechanické spojení optického vlákna s SC-PC konektorem
« Odpověď #16 kdy: 27. 05. 2024, 17:24:30 »
Super, koukám, že seš fakt dobrej, jdi do toho, puč si tu svařovačku nakoukej jůtub a pak pošli jak to dopadlo.
Lepšie raz skúsiť ako 100x pozerať  ;D
Gréta je nejlepší.

Re:Mechanické spojení optického vlákna s SC-PC konektorem
« Odpověď #17 kdy: 27. 05. 2024, 18:11:54 »
zijes na vesnici, ze jo.

jako operator nabizejici optickou konektivitu do domu. nebo operator jako sro pusobici v okoli.
protoze obe moznosti jsou "non pasaran"

Samozřejmě jsem myslel lokálního telekomunikačního operátora, který nabízí služby na vlastní optické síti. Buď si zavolat a probouchat se někam na technický nebo dobře napsat email. Stačí mít vše připravené, ujistit, že je vše připravené, být stručný a nabídnout relevantní částku, protože je potřeba se probouchat přes obvyklý mindset, kdy si vypočítají, že za čtyři sváry je to práce, co se ani nezaplatí a bojí se říct víc. Rovnou navržený deseti a více násobek hodinovky za hodinový job už někoho zviklá a buď se u kluka se svářečkou najde jeden volný slot oficiální cestou nebo si to někdo z nich vezme jako vedlejšák po práci.

Re:Mechanické spojení optického vlákna s SC-PC konektorem
« Odpověď #18 kdy: 27. 05. 2024, 21:27:35 »
Super, koukám, že seš fakt dobrej, jdi do toho, puč si tu svařovačku nakoukej jůtub a pak pošli jak to dopadlo.
Lepšie raz skúsiť ako 100x pozerať  ;D
No ak by som musel, tak by som musel.
Vidis na tom videu nieco co by som nezvladol?
Chlapik to tam pekne popisuje.

Re:Mechanické spojení optického vlákna s SC-PC konektorem
« Odpověď #19 kdy: 28. 05. 2024, 10:09:53 »
Můj tip by byl použít místo jednoho dva kabely SC-LC, protáhnout zdí ten LC konektor, který je maličký a použít spojku na spojení dvou LC konektorů.


Re:Mechanické spojení optického vlákna s SC-PC konektorem
« Odpověď #20 kdy: 28. 05. 2024, 16:48:56 »
Super, koukám, že seš fakt dobrej, jdi do toho, puč si tu svařovačku nakoukej jůtub a pak pošli jak to dopadlo.
Lepšie raz skúsiť ako 100x pozerať  ;D
Za ery tydlifonu se taky nejak zacinalo. Clovek obdrzel naradi, VHS kazetu a nauc se to smudlo. Samozrejme clovek mel urcity material na omyly. Normalne bych sel hrubou metodou a navaril x vlaken a poridit si fiberlock jako zalohu. A to nebyly v te dobe tak blbuvzdorne svarecky.