Služba reverzní proxy s VPN

martyd420

  • ***
  • 211
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Služba reverzní proxy s VPN
« kdy: 21. 05. 2024, 16:48:29 »
Mám v kuchyni malý webový server ke kterému bych chtěl mít přístup zvenku přes IP v4 (hromě HTTP(S) dalších cca 20 portů). Nemám veřejnou IP. Používal jsem VPS s OpenVPN, kde běžel nginx jako reverzní proxy a přes VPN posílal provoz na ten domácí server plus řešil letsencrypt certifikáty. Existuje na tohle nějaká služba, abych si nemusel udržovat vlastní VPS? Něco jako cloudflare, nebo wedos global protection jen s podporou OpenVPN/wireguard?
« Poslední změna: 21. 05. 2024, 16:52:57 od martyd420 »
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM


Re:"Služba" jako VPS se stetickou veřejnou IPv4 s OpenVPN
« Odpověď #1 kdy: 21. 05. 2024, 17:20:06 »
openvpn.net tuto službu nabízí (CloudConnexa). Do 3 současných spojení (ten server + 2 uživatelé) je to dokonce zdarma. Mají i přímo stažitelnou hotovou konfiguraci pro průmyslové routery jako je např. Teltonica.

martyd420

  • ***
  • 211
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Služba reverzní proxy s VPN
« Odpověď #2 kdy: 22. 05. 2024, 22:47:49 »
Nějak si tam s tím hraju, ale tohle nejspíš není to, co hledám. Tam klient připojující se zvenku k tomu serveru musí být taky ve VPN..?  Mě jde o reverzní proxy něco jako wedos global - dám do DNS jejich IP adresu a oni ten provoz pošlou dál. To "dál" mám teď na neveřejné dynamické IP.., takže to z té reverzní proxy potřebuju poslat do VPN.
Asi nejlepší nahodit někde va VPS debian s nginxem a openvpn..
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM