Co přinese sloučení Nej.cz s O2?

.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« Odpověď #60 kdy: 25. 07. 2024, 10:10:35 »
Navíc spousta lidí si už velmi často vystačí s nějakým LTE v mobilu, kde mají objemově neomezený tarif a nemají potřebu řešit fixní připojení.


Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« Odpověď #61 kdy: 25. 07. 2024, 11:21:14 »
Spousta lidí si vystačí jen s mobilem obecně - komunikátor, web, banka,...

A pořád je tu velká část lidí, zejména na venkově, kteří neřeší streamovací služby, protože je to pro ně jen náklad navíc,  vystačí si s TV. Při reklamách si navíc dojdou ohřát párky a vytáhnout pivo z lednice. :-)

Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« Odpověď #62 kdy: 25. 07. 2024, 18:37:32 »
Možná je část uživatelů stejně tupých jako ty a každému na počkání vyzvoní svoje heslo k WiFi, ale 95% to určitě nebude.

To ne, no. To bude víc.

A že by se ti líbilo, aby tvoji oponenti dostávali ban a ty tady mohl kdákat tu svoji rádoby pravdu, tomu věřím.

Oponenti ne. Tobě podobní. Ulevilo by se úplně všem.

.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« Odpověď #63 kdy: 26. 07. 2024, 08:34:29 »
Ono by se spíš všem ulevilo, kdyby odsud odprejskla tvoje nicka, která zde nikdy nic k tématu nenapsala, ale trollingu vždy plný kýbl.

Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« Odpověď #64 kdy: 27. 08. 2024, 18:55:12 »
Tak teď choděj obchoďáci O2 po Brně a řešej zákazníky Netbox/Nej.. I přes sliby o lepší ceně se snažej vnutit jen O2 tarify a služby. Což se silně nevyplatí..


Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« Odpověď #65 kdy: 27. 08. 2024, 20:57:17 »
Dnešní zkušenost z připojování O2 internetu v Židlochovicích.

Koupil jsem normální wifi router a šel se zaregistrovat na nej.cz, už tam byl jen O2 "optický" internet.

Při vyplňování online jsem dostal k odsouhlasení 2 pdf dokumenty s 0 byte velikosti. Volám na podporu, protože tam moji rozdělanou registraci nevidí začínáme znova. Ujišťují mě, že instalační poplatek platit nebudu, ale že místo wifi routeru potřebuji VSDL modem. Odmítám jejich modem za 99 kč měsíčne a ještě jednou se ujišťuji co potřebuju, protože to pořád nikdy přesně není napsané. Jdu koupit nový VDSL2 modem.
Instalační technik mě včera připojil na kabelovou televizi. Technik byl v pohodě, asi by mě nepřipojoval na Selfnet-nej.cz , kdyby jejich slavný O2 internet byl co k čemu ..., naštěstí VSDL2 modem měl i wan konektor, sice mám už k dispozici jen 3 lan konektory, ale jede to ..., ping na cesnet pod 20 ms, to mi stačí. Upload sice nic moc, ale určitě lepší než bezdrát.

Helpdesk 02 je banda, která vůbec netuší co prodává. Tak teď už jen čekám poplatek za instalaci ...

Antimonopolní úřad je banda buď totálně neinformovaných * nebo ještě něco horšího, jinak by toto sloučení nemohli povolit. Toto je likvidace konkurence v místech, kde alespoň nějaká ještě je ...
Pokud chce milá PPF nakupovat další zákazníky tak buď má prodat CETIN, nebo jim už nepovolit žádné další nakupování a ať si taky nějakou síť budují ne jen likvidují konkurenci nákupama. Zachvíli bude možnost všude jen O2 snažící se dojit dotace, že se jim stavět další sítě nevyplatí ...

 Článek, kde člověk popisuje, že si dal do země i vlastní chráničku, když se u nich dělal výkop. Napřed to chtěl po Cetinu, ale když viděl jak postupují, tak mu bylo jasné, že celý výkop bude možná i vyasvaltovaný než se CETIN probudí, tak tam dal vlastní chráničku. Cetin mu to nacenil na 600 000 kč i když už tam ta chránička byla nachystaná ..., link bohužel nemám.

Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« Odpověď #66 kdy: 27. 08. 2024, 20:58:27 »
Koukam na stranky Nej.cz a s hruzou jsem zjistil ze tam pridali logo O2
s clankem ze, se momentalne nic nemeni .....ale daji vedet..
https://www.nej.cz/nej-soucasti-o2/

Ten "klaun", je tam trefne ....
https://www.nej.cz/images/hero_2024_balonky_1_0.jpg


Je tady nekdo, koho ISP byl pohlceny konglomeratem O2?
Prineslo to slouceni (pohlceni molochem O2) pozitivni a nebo negativni zmeny (zdrazeni) v nabizenych sluzbach?

Mam u nich SIP Telefon a FTTP.

Je predcasne spekulovat o tom, ze to volani zdarma co nabizeji uz nekolik let v jejich siti,
po uplnem pohlceni timto molochem bude zpoplatneno jako v siti O2?

Na sip telefon je dobrý Odorik.cz mám tam i mobilní telefony skoro celé rodiny. SIP Odoriku používám cca 15 let.

Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« Odpověď #67 kdy: 27. 08. 2024, 23:30:11 »
Článek, kde člověk popisuje, že si dal do země i vlastní chráničku, když se u nich dělal výkop. Napřed to chtěl po Cetinu, ale když viděl jak postupují, tak mu bylo jasné, že celý výkop bude možná i vyasvaltovaný než se CETIN probudí, tak tam dal vlastní chráničku. Cetin mu to nacenil na 600 000 kč i když už tam ta chránička byla nachystaná ..., link bohužel nemám.
Tady: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7229016250062979072

Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« Odpověď #68 kdy: 28. 08. 2024, 09:41:45 »
Dnešní zkušenost z připojování O2 internetu v Židlochovicích.

protože to pořád nikdy přesně není napsané. Jdu koupit nový VDSL2 modem.
Instalační technik mě včera připojil na kabelovou televizi. Technik byl v pohodě, asi by mě nepřipojoval na Selfnet-nej.cz , kdyby jejich slavný O2 internet byl co k čemu ..., naštěstí VSDL2 modem měl i wan konektor, sice mám už k dispozici jen 3 lan konektory, ale jede to ..., ping na cesnet pod 20 ms, to mi stačí. Upload sice nic moc, ale určitě lepší než bezdrát.

Helpdesk 02 je banda, která vůbec netuší co prodává. Tak teď už jen čekám poplatek za instalaci ...

Antimonopolní úřad je banda buď totálně neinformovaných * nebo ještě něco horšího, jinak by toto sloučení nemohli povolit. Toto je likvidace konkurence v místech, kde alespoň nějaká ještě je ...
Pokud chce milá PPF nakupovat další zákazníky tak buď má prodat CETIN, nebo jim už nepovolit žádné další nakupování a ať si taky nějakou síť budují ne jen likvidují konkurenci nákupama. Zachvíli bude možnost všude jen O2 snažící se dojit dotace, že se jim stavět další sítě nevyplatí ...

 Článek, kde člověk popisuje, že si dal do země i vlastní chráničku, když se u nich dělal výkop. Napřed to chtěl po Cetinu, ale když viděl jak postupují, tak mu bylo jasné, že celý výkop bude možná i vyasvaltovaný než se CETIN probudí, tak tam dal vlastní chráničku. Cetin mu to nacenil na 600 000 kč i když už tam ta chránička byla nachystaná ..., link bohužel nemám.

Počkat, chápu správně, že i když v domě máte dráty (kabelovku) bývalého Selfnetu, internet Vás donutili si vzít přes DSL? Zajímavý postup...


Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« Odpověď #69 kdy: 28. 08. 2024, 12:04:38 »
Dnešní zkušenost z připojování O2 internetu v Židlochovicích.

protože to pořád nikdy přesně není napsané. Jdu koupit nový VDSL2 modem.
Instalační technik mě včera připojil na kabelovou televizi. Technik byl v pohodě, asi by mě nepřipojoval na Selfnet-nej.cz , kdyby jejich slavný O2 internet byl co k čemu ..., naštěstí VSDL2 modem měl i wan konektor, sice mám už k dispozici jen 3 lan konektory, ale jede to ..., ping na cesnet pod 20 ms, to mi stačí. Upload sice nic moc, ale určitě lepší než bezdrát.

Helpdesk 02 je banda, která vůbec netuší co prodává. Tak teď už jen čekám poplatek za instalaci ...

Antimonopolní úřad je banda buď totálně neinformovaných * nebo ještě něco horšího, jinak by toto sloučení nemohli povolit. Toto je likvidace konkurence v místech, kde alespoň nějaká ještě je ...
Pokud chce milá PPF nakupovat další zákazníky tak buď má prodat CETIN, nebo jim už nepovolit žádné další nakupování a ať si taky nějakou síť budují ne jen likvidují konkurenci nákupama. Zachvíli bude možnost všude jen O2 snažící se dojit dotace, že se jim stavět další sítě nevyplatí ...

 Článek, kde člověk popisuje, že si dal do země i vlastní chráničku, když se u nich dělal výkop. Napřed to chtěl po Cetinu, ale když viděl jak postupují, tak mu bylo jasné, že celý výkop bude možná i vyasvaltovaný než se CETIN probudí, tak tam dal vlastní chráničku. Cetin mu to nacenil na 600 000 kč i když už tam ta chránička byla nachystaná ..., link bohužel nemám.

Počkat, chápu správně, že i když v domě máte dráty (kabelovku) bývalého Selfnetu, internet Vás donutili si vzít přes DSL? Zajímavý postup...

Marketingově ano, call centrum při objednání ano, ale pak došel technik a připojil můj nově zakoupený VDSL modem na kabelovku, naštěstí to šlo ignorovat VDSL část a byl tam sdílený wan/lan konektor a naštěstí předtím zakoupený router mám kde využít a je taky možné, že tam žádná optika DSL není, jinak by mě na ni snad připojili ... optický VDSL snad není horší než víc než deset let stará metalika přes kabelovou televizi, idkyž kdo ví

Technik říkal, že mu lidi nadávají, že čekali, že je připojí na optiku.
Osobně jsem nad tím mávl rukou, stačí mi to tak, ale nechápu jak to tatkto můžou prodávat, nutit mě kupovat si nový VDSL2 modem, který vlastně nepotřebuju ... Poučení na příště, O2 ne, pokud je jiná alternativa.


Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« Odpověď #70 kdy: 28. 08. 2024, 12:31:20 »
Článek, kde člověk popisuje, že si dal do země i vlastní chráničku, když se u nich dělal výkop. Napřed to chtěl po Cetinu, ale když viděl jak postupují, tak mu bylo jasné, že celý výkop bude možná i vyasvaltovaný než se CETIN probudí, tak tam dal vlastní chráničku. Cetin mu to nacenil na 600 000 kč i když už tam ta chránička byla nachystaná ..., link bohužel nemám.
Tady: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7229016250062979072

Díky. To je ten odkaz, který jsem nemohl najít.

Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« Odpověď #71 kdy: 28. 08. 2024, 12:41:52 »
Taky díky, opravdu jsem se pobavil...  ;D

Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« Odpověď #72 kdy: 28. 08. 2024, 12:56:42 »
Taky díky, opravdu jsem se pobavil...  ;D

no ono je to spíš smutné, připomíná to Český Telekom, když rodiče stavěli dům, tak jim tam nechtěli udělat přípojku na telefon, že ji nemají v plánu, ale ve vedleší ulici připojili dva domy, kde nikdo už 10 let nebydlel.

Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« Odpověď #73 kdy: 28. 08. 2024, 13:08:05 »
Taky díky, opravdu jsem se pobavil...  ;D

no ono je to spíš smutné, připomíná to Český Telekom, když rodiče stavěli dům, tak jim tam nechtěli udělat přípojku na telefon, že ji nemají v plánu, ale ve vedleší ulici připojili dva domy, kde nikdo už 10 let nebydlel.

Hele, známý - okresní město, takový ten "podnikatelský" satelitní hnus, desítky baráků - furt se staví další, sice už pomalu, ale staví. Na pokrytí celé té srandy by stačil tak kilometr optiky dohromady. Dva zoufalí wifináři tam honí pakety přes sousední baráky, komíny, les a vedlejší vesnici. Myslíš, že tam CETIN něco udělá? Všichni by si to od nich vzali, ta wifina je naprostá zoufalost, ještě tam stíní les.

Joo, přesně - velký hnědý. Jako perlička je tam nějaký opuštěný RDSLAM u silnice, prý až 50/5 nebo tak něco podle té jejich mapy, LOL. A z něj nevede - nic nikam. 5G - nefunguje vůbec. 4G též zoufalost.
« Poslední změna: 28. 08. 2024, 13:11:44 od LolPhirae »

jjrsk

  • ****
  • 451
    • Zobrazit profil
Re:Co přinese sloučení Nej.cz s O2?
« Odpověď #74 kdy: 28. 08. 2024, 17:50:48 »
Článek, kde člověk popisuje, že si dal do země i vlastní chráničku, když se u nich dělal výkop. Napřed to chtěl po Cetinu, ale když viděl jak postupují, tak mu bylo jasné, že celý výkop bude možná i vyasvaltovaný než se CETIN probudí, tak tam dal vlastní chráničku. Cetin mu to nacenil na 600 000 kč i když už tam ta chránička byla nachystaná ..., link bohužel nemám.
Tady: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7229016250062979072

Díky. To je ten odkaz, který jsem nemohl najít.

Tohle neni zdaleka jen o telecomu ... UPC, jeste predtim nez to bylo prodany vodafounu (tzn ted to bude jeste horsi) budova na vysehrade... chteli 400kKc za dotazeni 25m kabelu od sousedni budovy ... aby po 3/4 roce dohadovani s prekvapenim zjistili, ze jim do toho baraku jejich vlastni kabely vedou. Budovy navic maji propojene sklepy, takze i v pripade potreby tech par metru dotahnout by to bylo o 25m listicky na zed.

...
Koupili to ty lidi nezasitovany? Koupili ze? Tak co se divej? Je to stejny jako kdyz koupis pozemek bez vody, kanalizace, elektriky ... tak si to muzes a musis vsechno dotahnout sam, za vlastni.

Co ze by treba vzali lopatu a sami zakopali? Jo aha, to by byla prace. Jednodussi je si stezovat, ze nekdo neprivede nejakej ten prodelecnej kabel, kterej se nikdy ani nezaplati.