Nové modemy od Vodafone mají vysokou spotřebu

Re:Nové modemy od Vodafone mají vysokou spotřebu
« Odpověď #15 kdy: 26. 06. 2024, 15:11:27 »
Co 3 fazy, rovno VVN a vlastnu trafostanicu ako mavaju fabriky ala automobilky, indukcne pece a pod  ;D

Ty vole, davat si do vypoctu na naklady spojene s routerom aj poplatok za "hodiny" je uz fakt ina uroven "a budem mat pravdu stoj co stoj" ;D


Re:Nové modemy od Vodafone mají vysokou spotřebu
« Odpověď #16 kdy: 26. 06. 2024, 15:53:15 »
Podle toho, jako jsou podobné modemy velké, žravé, horké a ve výslekdu stejně zasekané si říkám, že na tom ISP asi těží BTC...

Re:Nové modemy od Vodafone mají vysokou spotřebu
« Odpověď #17 kdy: 27. 06. 2024, 16:54:54 »
Jak se říká, když musíš na odborném diskuzáku řešit spotřebu modemu, děláš něco špatně.

Re:Nové modemy od Vodafone mají vysokou spotřebu
« Odpověď #18 kdy: 27. 06. 2024, 16:56:50 »
Jak se říká, když musíš na odborném diskuzáku řešit spotřebu modemu, děláš něco špatně.
Proč by neměl řešit zbytečně spotřebovanou energii, která oproti stávajícímu stavu nepřinese žádný užitek?

Re:Nové modemy od Vodafone mají vysokou spotřebu
« Odpověď #19 kdy: 27. 06. 2024, 17:43:49 »
Co 3 fazy, rovno VVN a vlastnu trafostanicu ako mavaju fabriky ala automobilky, indukcne pece a pod  ;D
Sa smejes, ale mal som kolegu, ktory riesil ci si ma dat ako hlavny istic 3x40A pre 3izbovy byt, lebo si kupil indukcnu dosku a mal strach, aby mu nevyhodilo istic, ked sa bude varit a popri tom vysavat.
Tak som sa len pousmial, kedze ja mam v rodinnom dome okrem indukcie aj 12Kw kurenie a v pohode mi to zvlada 3x25A istic.


Re:Nové modemy od Vodafone mají vysokou spotřebu
« Odpověď #20 kdy: 27. 06. 2024, 18:21:31 »
Jak se říká, když musíš na odborném diskuzáku řešit spotřebu modemu, děláš něco špatně.
Proč by neměl řešit zbytečně spotřebovanou energii, která oproti stávajícímu stavu nepřinese žádný užitek?
No přeci protože to je nemoderní. Čím více elektřiny spotřebováváme, tím lépe se máme. A kdo nechce vyhazovat peníze oknem je chudák a socka :-)

Co se zaplatí na faktuře za elektřinu děleno počtem dodaných kWh je skutečná cena za kWh. Tou pak má smysl násobit počet odebraných kWh daného přístroje.

Poskytovatele připojení to samozřejmě netrápí, ten tu elektřinu u zákazníka neplatí. Trápit ho bude nanejvýš to, že elektřina se platí někomu jinému. Tak si aspoň naúčtuje pronájem zařízení :-)

Re:Nové routery od Raspberry mají vysokou spotřebu
« Odpověď #21 kdy: 27. 06. 2024, 23:07:08 »
Grétu na vás !!  8) 8) 8)
Já třeba vím o každém switchi, třeba 5portový na 5V žere děsných 200mA. Když na tu kovovou šasi dám ruku, tak prostě cítím tu vyšší teplotu. A managed switch co žere 9W je vyloženě horký pekáč.
Ale předčím by každý se měl třást je standby spotřeba (nejen USB) zdrojů, sice EU nakázala nějaké miliwatty, ale realita je jindy, některé trvala žerou 0.4W, jiné skutečně pod 50mW.
A s routujícím raspberry si klidně vrním na 3W (a kostička v zásuvce přidá další W2), po tom . Po tom co mi odešel router, který podle teplé černé plochy bral 10W jsem ho nahradil USB wifi donglem takže jsem  z +10W na +1W asi.
Pokud topíte elektrem s roční spotřebou 10MWh, tak můžete být v klidu nějakými desítkami wattů.

Re:Nové modemy od Vodafone mají vysokou spotřebu
« Odpověď #22 kdy: 28. 06. 2024, 08:16:03 »
Jak se říká, když musíš na odborném diskuzáku řešit spotřebu modemu, děláš něco špatně.
Proč by neměl řešit zbytečně spotřebovanou energii, která oproti stávajícímu stavu nepřinese žádný užitek?

No to se teda hluboce pleteš, protože zcela konkrétně JEMU to přináší možnost používat rychlejší připojení, což by se starším modemem s nižší spotřebou a starším kódováním signálu nebylo možné.
Pokud mu ten rozdíl 80 halířů (?) denně skutečně rve žíly, nejlíp udělá když linku úplně zruší a nechá si jen mobilní data v mobilu, která skoro určitě má tak jako tak. Ovšem samozřejmě pokud telefon nevypíná vždycky, když si zrovna nevolá rychlou k infarktu nad tím, že otevřením tohohle vlákna úplně zbytečně spálil 2 halíře, protože to pak nemá řešení.

Re:Nové modemy od Vodafone mají vysokou spotřebu
« Odpověď #23 kdy: 28. 06. 2024, 08:38:22 »
Řešení je jendoduché. Investuj cca 180 kKč do FVE a pak jednorázově do https://nizke-napeti.cz.abb.com/hodiny-spinaci-programovatelne-ovladaci-cast-16487/hodiny-spinaci-programovatelne-ovladaci-jednotka-3292a-a20301-b a máš se spotřebou vystaráno. Stačí internet zapínat, když svítí slunce, večer se sám díky časovači vypne se západem slunce a pokud budeš na dovolené, nevude to nic žrát.

Re:Nové modemy od Vodafone mají vysokou spotřebu
« Odpověď #24 kdy: 28. 06. 2024, 08:39:29 »
Jak se říká, když musíš na odborném diskuzáku řešit spotřebu modemu, děláš něco špatně.
Proč by neměl řešit zbytečně spotřebovanou energii, která oproti stávajícímu stavu nepřinese žádný užitek?

No to se teda hluboce pleteš, protože zcela konkrétně JEMU to přináší možnost používat rychlejší připojení, což by se starším modemem s nižší spotřebou a starším kódováním signálu nebylo možné.
Pokud mu ten rozdíl 80 halířů (?) denně skutečně rve žíly, nejlíp udělá když linku úplně zruší a nechá si jen mobilní data v mobilu, která skoro určitě má tak jako tak. Ovšem samozřejmě pokud telefon nevypíná vždycky, když si zrovna nevolá rychlou k infarktu nad tím, že otevřením tohohle vlákna úplně zbytečně spálil 2 halíře, protože to pak nemá řešení.

Nemůžu mluvit za tazatele, nicméně pokud vím, stěžoval si na nárůst spotřeby s novým modemem, ale nijak nezmiňoval, že by mu stávající rychlost nevyhovovala. Takže jestli mu výměna modemu přinese vyšší rychlost, kterou nepotřebuje/nechce, bude platit vyšší spotřebu úplně zbytečně, přesně jak jsem napsal výš.

Je to podobné asi jako když se mi kdysi dávno operátor pokoušel vnutit super "výhodný" tarif, s neomezeným voláním v síti. Co na tom, že jsem volat skoro nepotřeboval a oproti ceně za nabízený tarif jsem utratil zlomek.

.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Nové modemy od Vodafone mají vysokou spotřebu
« Odpověď #25 kdy: 28. 06. 2024, 09:38:43 »
Pokud by tazateli stačila jeho stávající rychlost (max. 500 Mbps), pak mu Vodafone nedá modem Station, ale Compal.

Re:Nové modemy od Vodafone mají vysokou spotřebu
« Odpověď #26 kdy: 28. 06. 2024, 10:17:13 »
Je mi úplně jedno, co konkrétně využívá a co mu stačí; jasně jsem napsal, že mu to přináší MOŽNOST to využívat. To má samozřejmě důvod v tom, že ISP je motivován jednotností infrastruktury a tedy jednodušší správou, a je jenom jeho problém jestli to využije nebo ne. Pokud mu to tak vadí, vůbec nic mu nebrání to zrušit a dle uvážení buď přejít na něco jiného, nebo to zrušit bez náhrady.

Re:Nové modemy od Vodafone mají vysokou spotřebu
« Odpověď #27 kdy: 28. 06. 2024, 10:53:43 »
Zakladatel vlakna by si mal uvedomit, ze ziadny ISP nebude len tak pre niekoho modre oci pripajat do svojej siete jeho zariadenie, ktore je bohvie akeho typu a bohvie ako nakonfigurovane. ISP potrebuje vo svojich zariadeniach mat urcity poriadok, nikto nechce mat milion zakaznikov a 100 000 roznych zariadeni lebo kazdy ferko mrkvicka z hornej dolnej si tam chce pichnut svoj 10+ rocny koncak.

Za druhe, priemerna cena elektriny je 3,5Kc/kWh, nie ~11 (vid: https://www.kalkulator.cz/cena-za-1-kwh-elektriny, a https://www.kalkulator.cz/elektrina), takze nech si zakladatel vlakna zmeni dodavatela na niekoho normalnejsie z toho uzernika co ma teraz. Len tak mimochodom, potom tie naklady pri 175kWh rocne vychadzaju na 612,5Kc, nie 2000! (ako lahko sa da ohybat realita ked chceme aby to vyzeralo ze je to bezne, vsak  ;) )

Jimmyx

  • ***
  • 171
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nové modemy od Vodafone mají vysokou spotřebu
« Odpověď #28 kdy: 28. 06. 2024, 12:07:25 »
Za druhe, priemerna cena elektriny je 3,5Kc/kWh, nie ~11 (vid: https://www.kalkulator.cz/cena-za-1-kwh-elektriny, a https://www.kalkulator.cz/elektrina)...
Je dobré se na ceníky elektřiny podívat pořádně. Silová elektřina už sice stojí kolem 4 kč/kWh, ale osobně si jí v elektrárně asi nevyzvednete, že ? S distribucí, které se nevyhnete je cena kolem 7 kč/kwh.

Re:Nové modemy od Vodafone mají vysokou spotřebu
« Odpověď #29 kdy: 28. 06. 2024, 15:54:16 »
Zakladatel vlakna by si mal uvedomit, ze ziadny ISP nebude len tak pre niekoho modre oci pripajat do svojej siete jeho zariadenie, ktore je bohvie akeho typu a bohvie ako nakonfigurovane. ISP potrebuje vo svojich zariadeniach mat urcity poriadok, nikto nechce mat milion zakaznikov a 100 000 roznych zariadeni lebo kazdy ferko mrkvicka z hornej dolnej si tam chce pichnut svoj 10+ rocny koncak.

Za druhe, priemerna cena elektriny je 3,5Kc/kWh, nie ~11 (vid: https://www.kalkulator.cz/cena-za-1-kwh-elektriny, a https://www.kalkulator.cz/elektrina), takze nech si zakladatel vlakna zmeni dodavatela na niekoho normalnejsie z toho uzernika co ma teraz. Len tak mimochodom, potom tie naklady pri 175kWh rocne vychadzaju na 612,5Kc, nie 2000! (ako lahko sa da ohybat realita ked chceme aby to vyzeralo ze je to bezne, vsak  ;) )

Do jisté míry máte pravdu, ale........ Pokud si konkrétně třeba Vodafone účtuje pronájem modemu, tak za tu cenu by měl dodat funkční zařízení. Co jsem slyšel tak ten jeho krám není schopen ani IPV6 prefix delegovat na další router. A o co horší Vodafone to ani údajně v rámci reklamace zařízení neřeší. To je jako by můj Turris nebyl schopen rozdělit prefix/48 na další routery. Takže ano proč mít v síti 100 000 jiných modemů, ale když něco reklamuji, tak to prosím do 30 dnů, řešte, důvod k reklamaci nemusí přece být jen spálený zdroj, ale i software chyba.