Intriky při výpovědi

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #135 kdy: 12. 03. 2024, 22:00:04 »
nejak si se nepochlubil, jak mega velikej ten podnajem je.
takze o kolik zachodu, zrcadel a posteli se ty pubertacky deli, kolik maji soukromi?

Je ten najem stejne veliky jako ta vlastni nemovitost? A jak hodne je bezstarostny najem, kdyz se ti rozpadne kuchynka linka? Podobnejch historek jsem od znamej " ja bych si nic vlastniho nikdy nic nekoupil, ale ten *** majitel nechce nic opravit" jsem slysel...

To budovani majetku na dalsi zivot, to predpokladam je na duchod.



Mam doma dve pubertacky :-) A ano, prodal jsem nemovitost, abych mohl investovat a vybudovat si majetek na dalsi zivot a radsi jsem v najmu protoze je vyrazne levnejsi (a bezstarostny). Tak pojd, vysvetli mi to jeste lepe cemu vsemu nerozumim.


Mudvy

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #136 kdy: 12. 03. 2024, 22:20:31 »
Můj záměr nebyla kritka nájmů nebo blahořečení hypoték, můj záměr byl popsat situaci někoho s rodinou kdo chce mít kontrolu nad místem kde bude trávit cca 20 let než vypustí děti do světa.

Může se stát že dům prodáme. Může se stát že půjdeme do nájmu, může se stát že emigrujeme, může se stát cokoliv co mě donutí situaci přehodnotit.

Kdyby se vůbec nic nestalo tak si dokážu představit tady těch 20 let vydržet a starat se o rodinu :) a je mi jedno jestli to nebyla nejlepší investice v životě nebo velká díra.

Čekat na to až budu mít nejlepší podmínky pro založení rodiny, nejnižší náklady, nebo nejlepší práci, nejlépe zainvestováno a pod tak se taky může stát, že ten okamžik nikdy nepříjde.

Uvedu ještě příklad
Dejme tomu že jsem si stanovil svůj strop jako 10 000 na náklad hypotéky / nájmu a 10 000 na poplatky (energie, plyn, fondy oprav, odpady, voda ...) Počítám s tím že manželka bude doma s dětma 5-6 let když se povedou 2 hned po sobě. To je vytížení prostoru na 24/7. Počítám s tím, že jako manžel pracuju z domova a samozřejmě pomáhám se starat o děti.
Počítám s tím, že využití prostoru nesmí být tak malé abychom se tam zachvíli nechtěli pozabíjet.
Počítám s tím, že by to mělo být na rozumném místě kde mě neohrožujou záplavy, tornáda a požáry. Počítám s tím že to bude rozumně dostupné místo a nebude to čistý konec světa.

Takhle si vymyslím x kritérií a jdu hledat konkrétní možnosti v lokalitě, která mi dává smysl.
Těd je otázka co mi vychází lépe? Pronájem většinou bytu za tuhle cenu? Nebo dům na hypotéku?

Nám vycházeli lépe domy i se všema komplikacema které s tím souvisejí. Někomu jinému takto vyjde zase nájem bytu.

- pak by mě zajímala definice co je nuzák a jak si žije jestli je to urážka, nebo lichotka. Znal jsem jednoho váguse a ten si žil dost dobře i když nic moc nevlastnil :)

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #137 kdy: 12. 03. 2024, 22:50:38 »
Zatímco ty tu říkáš, proč to nejde. My ostatní taháme šedesáti a více procentní zisky, a litujeme, že jsme nebyli odvážnější ve výši vkladu.

ehm... slovami klasika: za 60% by som rano z postele nevstal :)
Ked som to nedavno pocital, moje hranie sa s krypto je na cca 10-nasobku.

btw. je tu niekto kto sa moze pochvalit, ze je frajer a zarobil nieco meratelne na FET? :) to malo pred par dnami mesacny vynos 400% ;)

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #138 kdy: 13. 03. 2024, 10:22:22 »
nejak si se nepochlubil, jak mega velikej ten podnajem je.
Z 2+1 do 4+1 ve stejnem meste z 13tis (hypo+fond oprav) na 15tis.
Resite, ze mate fixaci na hypo, ale vetsina lidi ma "fixaci" i na vysi najemneho  :-)
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #139 kdy: 13. 03. 2024, 10:24:02 »
Dejme tomu že jsem si stanovil svůj strop jako 10 000 na náklad hypotéky / nájmu a 10 000 na poplatky (energie, plyn, fondy oprav, odpady, voda ...) ...
Nám vycházeli lépe domy i se všema komplikacema které s tím souvisejí. Někomu jinému takto vyjde zase nájem bytu.
ukaz mi na trhu slusny barak k bydleni hned za cenu necelych 2 mega :-)
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Mudvy

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #140 kdy: 13. 03. 2024, 11:28:15 »
ukaz mi na trhu slusny barak k bydleni hned za cenu necelych 2 mega :-)

To platilo v roce 2015-2016. Nyní jsou ceny úplně mimo 🙂.

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #141 kdy: 13. 03. 2024, 15:09:28 »
tak to je pak tezky srovnavat nakup tehdy a dnes. uplne stejne to funguje naopak.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

mhepp

  • ***
  • 158
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #142 kdy: 13. 03. 2024, 15:23:08 »
to_je_jedno: Ale Ty jsi taky udělal toto rozhodnutí v minulosti na základě tehdy platných podmínek. A narozdíl od ostatních se snažíš podstrčit, že tyto podmínky jsou univerzální a platné pořád.

Nebo jinak, jak často toto své rozhodnutí validuješ? Co když by Ti teď Tvé váhy ukázaly, že je výhodnější koupit vlastní barák?

Taky s napětím očekávám, jak často a jak dlouho jste jako rodina na cestách? Protože pokud by se náhodou ukázalo, že jsi doma například podobně jako Mudvy, tak tu jen plácáš do větru - bylo tu totiž už několikrát řečeno, že vše závisí na aktuálních potřebách rodiny. Každá rodina je nějak jiná a má jiné priority. Takže pokud VÁM to vyhovuje, prosím, vyhovuje to VÁM. Ne však mně. Každý člověk totiž na tyto rozhodovací váhy dává jiné věci a i ty stejné věci mají jinou váhu/prioritu pro rozhodnutí. Tak mi tu nepodsouvej, že Tvé rozhodnutí je jediné správné obecně. Ne. Je správné jen pro Tebe.

Mimochodem, znám rodinu, co bydlí už dva roky v obytňáku a aktuálně jsou na jihu Portugalska, ale už je to tam nebaví. Takové rodině se nemůže vyplatit vlastnit nemovitost... No houby. Před odjezdem koupili byt, protože si spočítali, že se jim to vyplatí.

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #143 kdy: 13. 03. 2024, 18:49:55 »
ale je objektivni pravda, ze tento nazorovy stret muzou rozsoudit jen osobni preference jedince (jestli chce v duchodu drepet na svoji zahradce a nevytahnout paty z vesnice nebo si treba naopak preferuje cestovani, mozna i obytnakem po evrope a osobni svobodu...)
Napsal jsem to snad malo srozumitelne tvl?
V CSSR nebyla jina moznost jak hromadit majetek nez vlastni bydleni. Dneska je doba jina. At si z toho kazdy vezme co chce, ale IMHO neni pro mlade hypoteka nejlepsi reseni.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #144 kdy: 13. 03. 2024, 19:21:00 »
"V CSSR nebyla jina moznost jak hromadit majetek nez vlastni bydleni."

Vlastni majetek? Za komancu? Vazne? ;-)))))))

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #145 kdy: 13. 03. 2024, 19:53:01 »
"V CSSR nebyla jina moznost jak hromadit majetek nez vlastni bydleni."

Vlastni majetek? Za komancu? Vazne? ;-)))))))

I za komancu jsi mohl mit vlastni barak nebo vlastni chatu…

mikrom

  • ****
  • 367
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #146 kdy: 13. 03. 2024, 20:20:53 »
IMHO neni pro mlade hypoteka nejlepsi reseni
Napriklad u nas v SR to zatial vypada byt najlepsie riesenie (tipujem ze asi aj v CR).
Ceny prenajmov su moc vysoke. Kto nechce utracat velku cast platu len na byvanie musi si kupit vlastnu nehnutelnost. Mozno sa vsak casom situacia zmeni a bude to fungovat ako v inych vyspelych krajinach.

FKoudelka

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #147 kdy: 13. 03. 2024, 20:26:08 »
"V CSSR nebyla jina moznost jak hromadit majetek nez vlastni bydleni."

Vlastni majetek? Za komancu? Vazne? ;-)))))))
Marjá , spadl jsi z Marsu nebo si jen pleteš soukromé vlastnictví se soukromým podnikáním ?

Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #148 kdy: 13. 03. 2024, 22:53:35 »
ja fixaci neresim, kdyz mi banka zkusila zvednout uroky na trojnasobek, tak jsem proste tu hypoteku splatil.
nehodlam se nechat vydirat ani bankami, ani pronajimateli, kdyz nemusim .

ano ja vim, jsem si to mohl nechat libit a misto toho investovat do neco..

nejak si se nepochlubil, jak mega velikej ten podnajem je.
Z 2+1 do 4+1 ve stejnem meste z 13tis (hypo+fond oprav) na 15tis.
Resite, ze mate fixaci na hypo, ale vetsina lidi ma "fixaci" i na vysi najemneho  :-)

xyz

  • ***
  • 236
    • Zobrazit profil
Re:Intriky při výpovědi
« Odpověď #149 kdy: 14. 03. 2024, 08:47:34 »
My ostatní taháme šedesáti a více procentní zisky
Znamená to, že si nejaké BTC predal? Lebo z nerealizovaného zisku sa môžeš vytešovať, ale nie sa z neho najesť...

Prodal při 35000 USD. Jsem si říkal, že těch 60 % je přijemný zisk, a už nečekal, že to vyroste dalších 100 %. Ale tak pro mě je to spekulační hraní, na přilepšení. Dlouhodobé věci mám v rozumnějších věcech, od Podílových fondů, akcií, ETF po spořící účty a komodity.

No zatím se to asi vyplatí. Ale vidím riziko v té energetické náročnosti. Teď se vytěží 6.25 BTC za 10 minut, což je skoro 1.5 miliardy korun denně. Tak by bylo škoda, je nesebrat. Pokud poroste výkon těžících strojů a bude dostupná energie, tak asi ok. Otázka je co bude třeba za 50 let...

A kdyby byly v řiti ryby, nebylo by třeba rybníků.

Takové teorie si můžeme udělat na úplně všechno. Nikdy nevíš, jestli se nezmění státní zřízení, válka, krize, měnová reforma, atp.

No úplně tak to není. Akcie tu máme už 200 let a byly i nějaké světové války. Dokonce se dá trochu predikovat růst. U bitcoinu zatím máme graf za 15 let.