Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla

Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #15 kdy: 02. 12. 2023, 11:39:08 »
diky vsem za odpovedi.

- jsem permanentne ve Svedsku, obcas cestuju do dalsich zemi.
- Preferuju plug and play reseni bez konfigurace
- esim je "must have" - cz cislo je jako sekundar v telefonu
- cz cislo volajici ze zahranici na ceske cisla snad neni roaming? nebo ano? co si pamatuju za pet let O2Family mi uctuje vnitrostatni hovory
- v CR jednou mesicne se urcite vyskytovat nebudu :-)

VOIP:
 - desim se toho. Nikdy mi to poradne nefungovalo ale hral sem si s tim v drevnich dobach Blackberry a starych Nokii
 - umi to dorucit SMS? Specialne kdyz to bude jako sekundarni esim?
 - cislo s predvolbou xyz neni reseni. Potrebuju zustat u stavajiciho cisla ktere je zapsane u ceskych bank, uradu, rodina... Nez menit na jine ceske cislo radeji ho zrusim.

Vi nekdo o dalsi alternative ke zvazeni nebo je to Odorik vs Kaktus?
Odorik je mi sympaticky filozofii.

Kaktus se zda byt jistota. Komunikacni styl je straslivy ale ...
Prevleceny tmobile mi dava nadeji ze kdyz jednou za mesic potrebuju potvrzovaci sms nejake sluzby nebo mi nekdo zavola...
bude to fungovat i presto ze je to sekundarni esim v telefonu

Vi nekdo o dalsich potencialnich problemech(mimo minimalni utraty) na ktere si dat pozor?
Jeste jednou diky vsem za pomoc.


.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #16 kdy: 02. 12. 2023, 12:26:06 »
Pokud je podmínka eSIM, pak Odorik vypadává ze hry.
CZ číslo volající ze zahraničí samozřejmě roaming je.

VoIP nikdy eSIM nebude, protože je to volání přes internet s přihlašovacími údaji od svého poskytovatele VoIP služby a stačí k tomu např. HW telefon Siemens Gigaset nebo Grandstream, jenž se UTP kabelem připojí k internetu kdekoliv na světě. Samozřejmě lze využít i aplikace v mobilním telefonu, ale to až taková hitparáda není. SMS u VoIP pak také prakticky nehrozí (byť teoreticky se může taková SMS na VoIP číslo doručit).

Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #17 kdy: 02. 12. 2023, 12:35:01 »
byť teoreticky se může taková SMS na VoIP číslo doručit).
U Odoriku mi SMS přečte plechová huba, stejně tak to bylo asi před 15lety u klasické pevné linky O2.

.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #18 kdy: 02. 12. 2023, 12:41:20 »
Mně zase přijde do emailu jako PDF. Ale je to nespolehlivé a navíc hodně lidí není zvyklá posílat SMS na pevnou linku, kromě toho jsou pro odesílatele takové SMS dražší a obvykle se na to ani nevztahují volné SMS v rámci tarifu.

Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #19 kdy: 02. 12. 2023, 12:59:01 »
diky za ujasneni panove :-)
takze VOIP vyrazen pro "nespolehlivost a nepruznost" v mem pripade
Odorik vyrazen protoze nema esim

Diky za info ze volani cz cislo - cz cislo ze zahranici je roaming :-D Me se na to vzdy vztahovaly volne minuty tak sem to nikdy neresil :-)

Jako vitez vychazi Kaktus - 2,50 kc/minuta i ze zahranici. Pri trose stesti jejich balicek 22 minut / 50 kc je platny ze zahranici :-)


.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #20 kdy: 02. 12. 2023, 18:36:26 »
U Kaktusu si pohlídat 100% Dobíječku (která je nepravidelně 2x měsíčně vždy v rozmezí cca 2-3 hod. odpoledne) a při dobití od 200 do 500 Kč dá Kaktus tu stejnou částku jako bonusový kredit (zároveň při dobití za min. 200 Kč je volání v síti Kaktus na 30 dní gratis).

Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #21 kdy: 02. 12. 2023, 19:52:07 »
hodně lidí není zvyklá posílat SMS na pevnou linku, kromě toho jsou pro odesílatele takové SMS dražší a obvykle se na to ani nevztahují volné SMS v rámci tarifu.
Vida, mě by ani nenapadlo dneska rozličovat, zda volám/textuji na číslo pevné linky, mobilní, nomadické, jiné země EU... a myslím  si, že mladší generace už vůbec netuší, jak by takové číslo pevné linky od toho mobilního rozeznala.

.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Migrace z paušálu na předplacenku se zachováním čísla
« Odpověď #22 kdy: 03. 12. 2023, 07:11:03 »
Mladší generace už zrovna SMS ani moc nepoužívá :D