Jak hledat IT práci v EU?

Dc

Re:Jak hledat IT práci v EU?
« Odpověď #60 kdy: 05. 08. 2013, 14:54:25 »
To co pises o zamestnavatelich presne vystihuje moje pocity. Vubec si zamestnancu nevazi a je to jeden z hlavnich duvodu proc se chci vydat do zahranici. Urcite se pokusim do toho vlaku naskocit a prosadit se, snad mi to vyjde :).

Jeste jednou ti dekuji za informace, hodne jsi mi pomohl. Vecer se pustim do tuneni linkedin a CV a diky tobe vim jakym smerem se to bude odvijet.


smoofy

  • *****
  • 1 058
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak hledat IT práci v EU?
« Odpověď #61 kdy: 05. 08. 2013, 15:26:44 »
Venku to chce bejt dravej a prubojnej. U nas na pohovorech te vetsinou jen presvedcujou o tom, jaka jsi nula a jak jejich spolecnost je ta nejhustsi na svete. Kdyz jsem se vracel po 4 letech zpet do republiky tak jsem mel x nabidek ze zahranici, ale u nas jsem hledal praci nekolik mesicu a to jsem nechtel zadne nesmyslne prachy, spise neco na uziveni se, nabrani dalsich zkusenosti s tim, ze za rok dva bych zase vyrazil nekam ven. Prosel jsem desitkami pohovoru a musim rici, ze vetsinou pozadavky zamestnavatelu jsou asi stejne blizke realite, jako stroj casu, zadna ucta ci respekt. Sama pretvarka a velikanstvi.

Nevim jjak jsi na tom, jestli si sam, nebo mas pritelkyni ci uz rodinu, ale pokud te tu nic nedrzi tak do toho jdi po hlave. Vylad si CV, linkedin vyzaduj zpetnou vazbu a neustale upravuj, opravuj a rozesilej. Hlavne bud vytrvalej. Cekat muzes klidne i rok, ale vyplati se to.

Dc

Re:Jak hledat IT práci v EU?
« Odpověď #62 kdy: 06. 08. 2013, 12:31:19 »
Tak linkedin jsem upravil podle rad a dnes se vrhnu na CV. Koukal jsem i po nejakych agenturach v irsku / skotsku a je sympaticke ze berou i link prave na linkedin, to se mi libi :). S prubojnosti u me snad problem nebude, ale asi to bude chtit i trochu toho povestneho stesticka. Jinak me tu nic nedrzi, takze bych rad treba do roka vyrazil. Uvidime jak to pujde :)

smoofy

  • *****
  • 1 058
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak hledat IT práci v EU?
« Odpověď #63 kdy: 06. 08. 2013, 13:22:08 »
Jen par doporuceni, jestli jsi uz nenasel sam.

http://www.irishjobs.ie/Jobs/IT/
http://www.computerjobs.ie/
http://www.cpl.ie/

Za sebe doporucuju zkusit sehnat job v Galway. Patri do "velke" ctyrky, je to primo u oceanu a ma proste fantastickou atmosferu a celkove se mi tam nejvic libilo. Je to univerzitni mesto s xy skol narvane cizinci, akorat v zime je to trochu pruda, to ale asi vsude na ostrovech. Navic je tam na kraji mesta ranec firem a spolecnosti co neustale hledaji lidi.

Re:Jak hledat IT práci v EU?
« Odpověď #64 kdy: 06. 08. 2013, 13:25:56 »
Pohovor do zaměstnání v jiném státě se dělá přes skype nebo tam musím jet a zaplatit si letenku nebo mi ji zaplatí zaměstnavatel  i když mě nevezme ?
Michal Kolesa
29 let, Invalidní důchodce, Vyučen: elektrikářem - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Počítače AOI


Tom Liberec

Re:Jak hledat IT práci v EU?
« Odpověď #65 kdy: 06. 08. 2013, 13:47:58 »
Nejlepší je byt zaměstnán České firmě pronikající do EU.

smoofy

  • *****
  • 1 058
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak hledat IT práci v EU?
« Odpověď #66 kdy: 06. 08. 2013, 13:59:54 »
to MK:
to zalezi na zamestnavateli a na hodnote, kterou eventuelne firme prineses. Ale s interview pres skype jsem se setkalpomerne casto a na osobni setkani te pak pozvou pokud uz jsi horkej kandidat, takze tam se to da resit.

Dc

Re:Jak hledat IT práci v EU?
« Odpověď #67 kdy: 07. 08. 2013, 10:02:12 »
Jen par doporuceni, jestli jsi uz nenasel sam.

http://www.irishjobs.ie/Jobs/IT/
http://www.computerjobs.ie/
http://www.cpl.ie/

Za sebe doporucuju zkusit sehnat job v Galway. Patri do "velke" ctyrky, je to primo u oceanu a ma proste fantastickou atmosferu a celkove se mi tam nejvic libilo. Je to univerzitni mesto s xy skol narvane cizinci, akorat v zime je to trochu pruda, to ale asi vsude na ostrovech. Navic je tam na kraji mesta ranec firem a spolecnosti co neustale hledaji lidi.

Dekuji za odkazy :), prosel jsem je a zjistil jednu zajimavou vec: v irsku je poptavka po .NET programatorech tak 100x vetsi nez u nas, coz se mi libi, protoze hned po C++ je to moje druha nejlepsi disciplina :). A celkove mi prijde ze hledaji mnohem vic lidi nez treba u nas a to jsem si myslel, ze jsme na tom v tomhle smeru hodne dobre.

Re:Jak hledat IT práci v EU?
« Odpověď #68 kdy: 07. 08. 2013, 10:26:16 »
Třeba Google, datové úložiště v Irsku s Irským telef.číslem komunikuje se zákazníky tady česky. Také tam má ohromné servery a úložiště Facebook. 

smoofy

  • *****
  • 1 058
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak hledat IT práci v EU?
« Odpověď #69 kdy: 07. 08. 2013, 10:31:28 »
to DC:

Je to dany taky tim, ze je tam takova spousta svetovych firem na rozdil od nas. Prakticky na cokoliv si vzpomenes ma pobocku v Irsku. Sidli tam spousta center technicke podpory napr WOW, PayPal, Apple, ale i vyvojova strediska nebo treba lokalizacni strediska ruznych gamingovych spolecnosti.
Hlavne si uvedom, ze Irsko je takova prestupni stanice mezi amerikou a evropou takze je to hotovej koncentrator prilezitosti a stahuje predevsim cizince, mistnich tam je mene, nez by jeden cekal a uprimne receno se ani nedivim. Hlavne diky tomu, ze spousta tech firem je mezinarodnich a vyzaduje jazyky, tak mistni s zalostnym az spise nulovym zajmem a schopnosti cizych reci nemaji moc sanci.

to Tom:
jj a navic treba Microsoft tam ma svuj cloud

Dc

Re:Jak hledat IT práci v EU?
« Odpověď #70 kdy: 07. 08. 2013, 13:58:05 »
Tohle jen ukazuje, ze muj rozhled a prehled o IT ve svete jsou momentalne dost omezene. Cas vydat se do sveta a napravit to :)

Prace v zahranici


Re:Jak hledat IT práci v EU?
« Odpověď #72 kdy: 23. 08. 2013, 21:14:24 »
To chce tazatel jet do Německa nebo bude pracovat z domova přes remote access ?
Michal Kolesa
29 let, Invalidní důchodce, Vyučen: elektrikářem - silnoproud, Maturita: Strojírenství, Zájmy: Počítače AOI

Práca v zahraničí

Práca v zahraničí - www.hladajpracu.sk
« Odpověď #73 kdy: 07. 02. 2014, 23:40:25 »