Google disk - synchronizace

Quark66

Google disk - synchronizace
« kdy: 06. 05. 2013, 10:01:21 »
Vážení přátelé,
jsem spokojeným uživatelem Google Disku. 5giga je "akorát" pro nejdůležitější soubory, které potřebuji mít kdekoli k dispozici a mohu je sdílet. Jenže narazil jsem na šílenou věc, které nerozumím:
zkusmo jsem si v práci experimentoval s OracleVM VirtualBoxem. Pracoval nad VM obrazem Linuxu, který má asi 1GByte s tím, že je umístěný ve sdíleném adresáři Google.doc. Přijdu domů, image disku se z netu pomalilinku synchronizuje na domácí HW. Doma klikám, upravuji a ráno šup do práce a opět synchronicaze s pracovním diskem...
Vše fungovalo dva dny a dvě noci i když trochu pomalu.
No a právě dnes na mne vlítnul (zcela oprávněně a celkem v dobrám) šéf ajťáků, že moje PC v práci vykazuje extrémní přenosy na/z netu. Prý za dva dny asi 20GByte.
Chápu, že GDisk je ideální pro dokumenty a že toto je zvěrstvo, ale netušíte, co a kolik si Google disk synchronizér ponechává jako režii, co vlastně na síti přenáší?

Netušíte, kde udělali soudruzi z NDR chybu? Co dělám špatně? Nechci nic nastavovat, upravovat, ale jen mne to zajímá jakožto zvědavce.
Hezký den
Mirek.


Re:Google disk - synchronizace
« Odpověď #1 kdy: 06. 05. 2013, 10:12:52 »
jestli on to nesyncoval nahodou pri kazde zmene toho image... (= zacal sync, ten po case dojel, mezi tim jsi neco ulozil, on detekoval zmenu a zacal zase posilat na server, dokoncil posilani a mezitim se neco zmenilo a sup zase cely image na server...)
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Quark66

Re:Google disk - synchronizace
« Odpověď #2 kdy: 06. 05. 2013, 11:13:41 »
Jasně! Tomu to odpovídá. Totiž prý lítaly pakety malé (rozlišovačka sledovače je prý asi nad 100 mega soubor - a v tom seznamu jsem nebyl). Takže asi záhada rozluštěna. No zkrátka chyba byla nechat sync pracovat nad otevřeným image, kde stále probíhaly změny.
No každopádně je to zkušenost.

spedy76

Re:Google disk - synchronizace
« Odpověď #3 kdy: 07. 11. 2013, 07:11:28 »
Dobrý den, vidím, že jste spokojeným uživatelem, tak se na Vás obracím. Mám nainstalovaný disk google asi měsíc, používám ho na zálohování souborů. Do teď synchronizace fungovala bez problémů. Teď ale se mi zobrazuje, že běží "Prohledávání webu..." a soubory se cca tři dny nesynchronizují.
Děkuji!

randolf

Re:Google disk - synchronizace
« Odpověď #4 kdy: 07. 11. 2013, 17:31:38 »
Trosku off-topic, ale co prosim pouzivate za nastroj pro synchronizaci v Linuxu (pokud)?