Hry jedou na nízké FPS

Hry jedou na nízké FPS
« kdy: 29. 01. 2024, 18:19:36 »
Dobrý večer,
snad jsem nezvolil špatné vlákno... Mám nový notebook s 32 GB RAM, 16 GB grafikou (RTX 3080 Ti), ale mám problém s hrami. Například Assassins Creed Oddysey mi jede kolem 30 FPS, ale na starším notebooku mi jel 60+. Tolik FPS mám i v menu a přitom nastavení je stejné - střední detaily. Na starém notebookui 100+ FPS (to měl 6 GB GPU).

Všiml jsem si, že pokud hru spustím na monitoru skrze HDMI, má to cca 60 FPS, ale to asi protože na připojeném monitoru je menší rozlišení. Nicméně před reinstalací byl benchmark v pohodě. Správce úloh mi ukazuje vytížení na modulu 3D - 100 %, zbytek jede v pohodě.

Drivy jsou aktuální, zkoušel jsem i na grafice předchozí verze. Nevíte někdo po čem jít? Hra mi v nastavení ukazuje použitých asi 2,5 GB ze 16 GB. Dělají to všechny hry. Znovu přeinstalovávat nechci vzhledem k tomu, že ho mám i pro práci.

Moc děkuji za popostrčení. :)
« Poslední změna: 29. 01. 2024, 19:17:25 od Petr Krčmář »


Re:Hry jedou na nízké FPS - proč?
« Odpověď #1 kdy: 29. 01. 2024, 18:59:43 »
Není tam nějaká magie závislosti výběru grafické karty v závislosti na výstupu? Sice podle screenshotu tyo vypadá, že to jede na externí gpu, ale nemůže se to nějak ještě třeba posílat nějak přes integrovanou? To by nemělo mít vliv na výkon, když jde jen o poslání hotových obrazových dat, ale kdo ví

Můžeš tedy prozradit ty hodnoty rozlišení a zda mají některé displeje proměnnou obnovovací frekvenci?

Re:Hry jedou na nízké FPS - proč?
« Odpověď #2 kdy: 29. 01. 2024, 19:05:20 »
Ahoj. Díky za feedback. Magie v nastavení není, podle využití to jede na RTX - když skočím na plochu, spadne. Moc se v tom nevyznám - vždy jsem spustil (na jakémkoliv PC/ntb) hru a hrál jsem.

Externí monitor: 1920×1080 px, 75 FPS
Nativní: 2560x1440 px, 240 Hz