JIVA's Tigerhareram UPDATE

JIVA's Tigerhareram UPDATE
« kdy: 09. 12. 2023, 23:24:15 »
mám tu update svého linuxu

postupujte takto :

připravte si instalační medium s verzí tigerhareram-linux-v7.0-retrofe.zip

připravte si druhé instalační medium s verzí tigerhareram-linux-v8.0-SERVICE-PACK.zip

nainstalujte verzi 7 a pak k tomu přidejte service pack

hodí se na to počítač s grafikou Intel Iris 640 tu mám já takže ta chodí

na notebooku za 6000kč z bazaru se bude dobře vyjímat

stahujte odtud :

https://drive.google.com/drive/folders/1TRRcV-naolBYOorlzxkvqkyZHZUus-rG?usp=sharing

tématem mého linuxu je udržování databáze roms a iso pro emulátory takže ještě nějaké úložiště s více TB

na mém YOUTUBE najdete ukázané na profilu videa začínající slovem JIVA's

https://www.youtube.com/channel/UCACeVh_T2JqTXMW-Ker28RA

v popisu těchto videí je odkaz do google disku ke stažení

pokud jsem vás navnadil na počítač s emulátory pořiďte si i gamepad , doporučuju takový aby

byl na bázi mikrospinačů bez páčky ta se vám hned utrhne vemte nějaký retro SNES

a když tohle budete mít můžete instalovat zařízení s linuxem jako je Odroid Go nebo Anbernic rg35xx

z instalačního počítače do handheldu využijete že filesystem je linuxový na obou

čeho se týká update 8 :

- zlepšil jsem lutris systray

- funguje mi streamování se zvukem z hdmi výstupu + kamera

- do wine jsem něco dal gecko a mono takže jde nainstalovat diablo 2 Lod 1.14d

z instalátoru a potvrdit licenci [y] tak se dostanete na battle.net v diablu 2 old

už nevím , myslím že jsem tam dával nějaký jazyk verzi aby šlo kompilovat cosi

- mám funkční že gamepad nehýbe myší

- fungují emulátory amiga FS-UAE , gamecube, dreamcast, playstation2 a psp3000
ovládají se na klávesnici

attract mode je snad skoro celý funkční


Re:JIVA's Tigerhareram UPDATE
« Odpověď #1 kdy: 08. 01. 2024, 05:10:04 »
tak youtube už nemám , ty videa s odkazy na stahování jsou smazané

uvedu podrobnosti pro případnou instalaci sem

systém je Slax Tomáše M. jeho GNU k Debianu (SLAX), platí příkazy slaxu pro práci se zanášením změn do souborového systému pomocí složky changes

Takže jinak je to vlastně Debian 10 Buster jako live distro , tato informace hraje roli pro stanovení grafiky a chipsetu

moje GNU pak je Tigerhareram, přináší funkce pro emulátory a udržování databáze roms.

Vaším úkolem nyní je připravit si Verbatimku harddisk nebo větší usb flashdisk

na ni nahrajete tigerhareram-linux-v7.0-retrofe.zip a až tam je rozbalená , přepíšete soubory

tigerhareram-linux-v8.0-SERVICE-PACK.zip nahradí soubory ze 7.0 přepíše je

teď budeme stavět počítač

sežeňte desku procesor a paměti na max desky již v desce již v casu smontované

doplníte zdroj watt a grafickou kartu pro debian 10 buster

dopředu se hodí čtečka paměťových karet a mechanika na pálení

sežeňte také monitor na dvě hdmi bude se hodit pro připojení raspberry pi

repráky , klávesnice myše , a herní ovladač gamepad, doporučuju bez páček ty se hned zlomí

vnitřní harddisk doporučuju nyní v tomto případě velký nejmíň 10TB i 16TB

teď budeme přenášet linux na harddisk s pomocí verbatimky

návod.pdf je na tigerhareram.cz / download.1 / files / linux (stejná složka google drive odkaz z předchozího postu)

tu je linux na webu tigerhareram.cz/linux.html

principem systému jsou emulátory a roms

přímo na tigerhareram.cz najdete nějaké databáze které pasují do připravených složek tigerhareram-linuxu

pokud sháníte také generaci 2 konzol DreamCast GameCube a Playstation 2 nebo PSP 3000 podívejte se na stahování z nzb

z arcadepunks.com najdete tam např COINOPS menu s hrami pro windows sada i 100 her s video ukázkami v menu

takový díl COINOPS se jednoduše přidá na harddisk a je herní bedna , je to však pozor zřejmě piracy nových titulů

můžete si z nzb stáhnout roms starých titulů nejméně 15 let starých tam Vás licence potěší tím že už je nikdo tak nevymáhá pořád však platí že majetkoprávní výdělečná činnost podléhá daním

zaregistrujte si newshosting.com a stahujte nzb (oficiální zdroj nzb pro arcadepunks.com)

jakmile máte harddisk zaplněný databází roms v linuxu můžete přistupovat k mikro kartám sd

konzoly Odroid Go , Anbernic rg35xx nebo raspberry v casu konzoly s ovladačem k TV vycházejí z linuxového filesystému na své kartě

jednoduše přenášíte roms databáze na karty těchto zařízení

nakoupíte je po více kusech na osobu v německu na ebay.de a do čr dopravíte pomocí firmy nakupynemecko.cz jako asistovaný nákup, platba je předem

jsou to konzoly handheldy hra do ruky

na konec si nechávám oživení rozbitých kompů a starých želez

tigerhareram-linux může běžet z usb i na počítači bez harddisku

jinak použije se i jako DVDčko na nějakou diagnostiku nějak vadných počítačů

na tigerhareram.cz najdete tematickou databázi her 1980-2005 dále časopisy, video, filmy co byly v kině v roce 1990 hned po převratu jsme na to čuměli jak tele na nové vrata

doplnil bych třeba že když byste prodávali nějaký prvek z uvedených nabízí se spolupráce s distributorem kurátorem

měl by na tvrdých deskách mít vytisklé papíry A4 s prodávanými věcmi jako medium 777 SEGA her na DVD s emulátorem kdo to umí vytvoří i potisk krabičky a media s využitím screenshotů z her mřížka

dál ty konzoly

a celé kompy

nebo pak náhradní ovladač gamepad

dealer prodá víc , pojezdí po okrese po sídlištích a prodá o moc víc s pomocí desek

Re:JIVA's Tigerhareram UPDATE
« Odpověď #2 kdy: 08. 01. 2024, 06:34:57 »
pro úplnost uvedu co je nového mezi verzemi 7 a 8 SERVICE PACK

verze 7 shrnuje software a má být úplná se všemi doplňky a má hernu coinops na mame v základu (32GB)

SERVICE-PACK-v8.0 changelog

--- přidával jsem do wine: mono a gecko aby šlo potvrzovat smlouvu na produkt když má text v html ,

licence agreement dříve ukazoval prázdné bílé okno nyní má text viditelný

--- za větší považuju že jsem měnil python , nyní mi umožnil zkompilovat ppsspp emulátor s achievementy

takže psp 3000 funguje s achievementy a ukládáním pozic na klávesnici a gamepadu

--- vyměnil jsem SEGA DreamCast za lepší emulátor ReDream s gui

--- změnil jsem verzi PCSX2 , Playstation 2 , funguje na klávesnici

--- za větší považuju že jsem přidal pulse audio ,

umožňuje streamovat pomocí obs tak že zaznamenává jak zvuk ze hry tak z kamery,

 dříve byly nahrané videa bez zvuku , točil jsem jen kamerou

--- obs má přidaný webový plugin na twitch nebo discord gui , nějaké zobrazování informací přes obrazovku

jdou pomocí tohoto rozhraní třeba info že se připojil člověk na stream a je tam už minutu

tak to ve webovém překrytí obrazu přidá efekt

* víc jsem asi neměnil, snažil jsem se o bluetooth ale nefunguje mi něco tam chybí

doporučil bych přidat wireless plugin na internet wifi , až příště , a opravit bluetooth