Ztráta mobilu

Ztráta mobilu
« kdy: 19. 10. 2021, 19:34:40 »
Zdravím všechny, mám takový obecný dotaz ... Ztratil jsem mobilní telefon, zablokoval SIM, nechal zrušit provázání s bankovními aplikacemi u bank, Na dálku dal příkaz k vymazání telefonu a navíc jsem to nahlásil policii. Mobil jsme měl s PINEM SIM a PINEM pro otevření mobilu.

Dotaz je následující jaká je pravděpodobnost, že to někdo odblokuje dostane se do telefonu a protože mám BlackBerry, mám tam ještě v části "Protect" aplikaci na správu hesel (centrální heslo mám asi 20 znaků). Můžu být klidný že je pravděpodobnost nulová aby se tam někdo do té klíčenky dostal ? Mám tam asi 1500 hesel (firemní, administrátorské atd). Postupně je změním, ale zajímalo by mě jestli podle vašeho názoru bude někomu stát za to ten přístup "lámat" ... Díky ...


RDa

  • *****
  • 2 620
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ztráta mobilu
« Odpověď #1 kdy: 19. 10. 2021, 19:58:47 »
Postupně je změním, ale zajímalo by mě jestli podle vašeho názoru bude někomu stát za to ten přístup "lámat" ... Díky ...

Dokud jsi nezminil co jsi mel za telefon a co v nem je, bylo to OK.
Ted uz to lamat smysl mit bude :-)

Re:Ztráta mobilu
« Odpověď #2 kdy: 20. 10. 2021, 14:17:54 »
Postupně je změním, ale zajímalo by mě jestli podle vašeho názoru bude někomu stát za to ten přístup "lámat" ... Díky ...

Dokud jsi nezminil co jsi mel za telefon a co v nem je, bylo to OK.
Ted uz to lamat smysl mit bude :-)

Tady ty "citlivé" aplikace jako banky nebo správci hesel bývají ještě chráněny otiskem prstu/PINem..
Otázka je, jak moc bezpečný je otisk prstu? Osobně tak nějak z paranoiy u těch nejdůležitějších věcí mám raději PIN (8místný, jiný než na odemčení) než otisk a raději ten PIN poctivě vypisuji při potvrzování plateb atd. I tak bych neměl klidné spaní, kdyby mi někdo šlohnul mobil...




PanVP

Re:Ztráta mobilu
« Odpověď #3 kdy: 20. 10. 2021, 15:14:31 »
Blackberry?
To jsou takové těsné kalhoty ;D
Nebo nejsou? :o
RIMMEROVÁ: Jasně, že jsou. Přímo si o to řikáš.




BoneFlute

  • *****
  • 1 983
    • Zobrazit profil
Re:Ztráta mobilu
« Odpověď #4 kdy: 20. 10. 2021, 16:23:24 »
Tak matematicky tam samozřejmě určitá pravděpodobnost je.

Čistě prakticky můžeš být klidný. Aby si měl takovou smůlu, že zrovna ten tvůj telefon bude někoho zajímat, že mu to bude stát za hodiny až roky času to lámat, a že zjistí komu ta hesla patří, a zjistí k čemu by mu mohla být dobrá... Ekonomicky (i zlodějové uvažují ekonomicky) můžeš být klidný.


Re:Ztráta mobilu
« Odpověď #5 kdy: 22. 10. 2021, 07:31:01 »
Ono je rozdíl ztratit a ztratit. To, že ty to vnímáš jako ztrátu tak to může být narafičeno jako ztráta a byla to cílená akce někoho vůči tobě. V tomto případě je riziko značně vyšší, protože to nejspíš nedělal kvůli penězům ze zastavárny ale právě kvůli těm informacím. Ale pokud to byla skutečná náhodná ztráta tak je riziko rovno nule. Máš dokonce vysokou šanci,  že ten mobil najdeš i v nějaké zastavárně.

Re:Ztráta mobilu
« Odpověď #6 kdy: 22. 10. 2021, 11:39:35 »
Připomnělo mi to Čapkovu povídku "Ukradený spis 139/VII, odd. C." a pak frázi z jednoho filmu, která zněla nějak takhle "Nezáleží na tom kdo jste ale kdo jste." :-)

Čili opatření bych dělal podle toho, jakou škodu může Vám či někomu jinému způsobit zneužití dat v telefonu.

Re:Ztráta mobilu
« Odpověď #7 kdy: 22. 10. 2021, 13:00:23 »
U blackberry bych byl klidny a co se tyce protect tak bych byl klidny i pokud jsi na nejake citlive pozici. Co to je Java OS, Blackberry OS(QNX) nebo ten jejich android?

Re:Ztráta mobilu
« Odpověď #8 kdy: 24. 10. 2021, 02:40:34 »
U blackberry bych byl klidny a co se tyce protect tak bych byl klidny i pokud jsi na nejake citlive pozici. Co to je Java OS, Blackberry OS(QNX) nebo ten jejich android?

Je tam BlackBerry Android OS, jak říkám byl tam PIN mobilu, aplikace v Protect a správce hesel přes 15 znaků. Hesla aplikací a google, mailů a soc. sítí  co tam byly už jsem změnil, kdyby někdo prolomil ten PIN či biometriku odemknutí mobilu.