USB vs PCIe DVB-T/T2 dilema

Žirafa

USB vs PCIe DVB-T/T2 dilema
« kdy: 29. 11. 2016, 16:56:03 »
Zdravím a prosím o radu ohledně pořízení TV karty do PC.

Mám stolní PC, takže jsem měl v plánu pořídit PCIe kartu, ale vypadá to, že trh se vydal jiným směrem: malé USB.

Co se mi podařilo najít: TBS6221
http://www.olmi.tv/en/d/tbs6221-dvb-t2-t-c-tv-tuner-pcie-card-1000620/

Umí DVB-T i DVB-T2, takže bych byl připraven na budoucnost. Nikde se ale nepíše nic o kodeku (podpora HEVC), ale pokud vím, tak kodek už řeší obslužný program v CPU, takže by to mělo umět cokoliv s čím na nás v budoucnosti přijde vysílací rada?

Bohužel za ten kousek chtějí 2500 Kč a za to si můžu koupit každý rok nový USB tuner například zde
https://www.czc.cz/tv-tunery/produkty

Takže otázka je jasná:
Má vlastně 2x dražší PCIe karta nějakou výhodu oproti levnějším USB verzím (rušení, signál, životnost)?

Díky za jakýkoliv input.
A použít internetovou televizi je špatný nápad, protože za tu se většinou musí platit (NOVA) a navíc potřebuji internetovou linku pokud možno volnou na jiné aktivity.


j

Re:USB vs PCIe DVB-T/T2 dilema
« Odpověď #1 kdy: 29. 11. 2016, 18:21:16 »
Ta karta ma smysl pokud ma vic tuneru, pripadne pokud ma HW kodek. Jinak si porid cokoli s  R820T(2). Cena kolem $5-$10. Kup si jich vic. Krome TV to ma tu vyhodu, ze si muzes hrat. Chova se to totiz jako SDR. Takze na to muzes mimo jiny prijimat trebas ADS-B a sledovat letadla v okoli (cca 100-150km vpohode). Kup si to na ebai, za tech 5 kil co stoji na cechaci nejlevnejsi koupis 3... kdyz umre, tak to rozslapnes a koupis novou.

P_V

  • ***
  • 227
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:USB vs PCIe DVB-T/T2 dilema
« Odpověď #2 kdy: 29. 11. 2016, 18:26:37 »
Celkem vážně se dá očekávat, že tuzemské vysílání v DVB-T2 bude šifrované, přinejmenším aspoň HD verze programů. Takže přijímač bez CI+ slotu ti bude na dvě věci. Zda vybrat USB nebo PCIE, je to jen otázka toho, jakou dírou bude tvůj počítač disponovat. USB je v tom ohledu univerzálnější.
« Poslední změna: 29. 11. 2016, 18:28:15 od P_V »

j

Re:USB vs PCIe DVB-T/T2 dilema
« Odpověď #3 kdy: 29. 11. 2016, 18:41:54 »
Myslis to pseudoHD s 20minutama reklam na 10minut vysilani? No to at si pekne zasifrujou, cim vic, tim lip.

borekz

  • ****
  • 493
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:USB vs PCIe DVB-T/T2 dilema
« Odpověď #4 kdy: 29. 11. 2016, 18:48:49 »
Pokud chceš ušetřit a máš na to odvahu, kartu TBS si objednej z Německa (např. zde https://www.solo-entertainment.de/TV-Karten:::112.html) na adresu přeposílacího skladu. Běžné počítačové e-shopy je u nás neprodávají a televizní e-shopy jako olmi.tv jsou předražené. Na 6221 ušetříš "jen" 23 Eur, ale za 84 Eur mají dvoutunerovou, která se u nás už neprodává.
« Poslední změna: 29. 11. 2016, 18:54:16 od borekz »


Lol Phirae

Re:USB vs PCIe DVB-T/T2 dilema
« Odpověď #5 kdy: 29. 11. 2016, 20:27:36 »
No, já bych nekupoval ani jedno a za ušetřené peníze se šel vožrat; je to zdravější.  8) ;D

pc2005

Re:USB vs PCIe DVB-T/T2 dilema
« Odpověď #6 kdy: 01. 12. 2016, 02:22:13 »
Jednoznačně USB. U PCIe je komplikovaný odchytit protokol a udělat drivery pro kernel. Mám PCI DVB-T/analog combo kartu a ač jsou čipy oficiálně podporovaný v kernelu, tak nejsou žádný datasheety a ta karta fungovala podle plotu.

Ideální by bylo nekupovat žádný čip a zabavit se něčím vyšší úrovně.

sads

Re:USB vs PCIe DVB-T/T2 dilema
« Odpověď #7 kdy: 01. 12. 2016, 04:01:10 »
btw platit za novu nebo primu? to je jako platit za markizu a joj. nikdy. jsou to komercne televize ohlupuji mozek siriac nepravdive informace o politice a spol. na ty jejich relace se nemuzu ani skouknout.

P_V

  • ***
  • 227
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:USB vs PCIe DVB-T/T2 dilema
« Odpověď #8 kdy: 01. 12. 2016, 18:06:56 »
btw platit za novu nebo primu? to je jako platit za markizu a joj. nikdy. jsou to komercne televize ohlupuji mozek siriac nepravdive informace o politice a spol. na ty jejich relace se nemuzu ani skouknout.
Ona i ta státní televize je podujatá, to si nevybereš.
Jenže o komerční televizi maj lidi zájem obvykle z jiných důvodů, než zpravodajství.

j

Re:USB vs PCIe DVB-T/T2 dilema
« Odpověď #9 kdy: 01. 12. 2016, 18:52:25 »
btw platit za novu nebo primu? to je jako platit za markizu a joj. nikdy. jsou to komercne televize ohlupuji mozek siriac nepravdive informace o politice a spol. na ty jejich relace se nemuzu ani skouknout.
Ona i ta státní televize je podujatá, to si nevybereš.
Jenže o komerční televizi maj lidi zájem obvykle z jiných důvodů, než zpravodajství.
Jenze oni chteji, aby jim lidi platili za exaktne tytez sracky jen v "jakoze HD", pod cimz si predstav tak +- 720i roztazeny na 1080i s datovym tokem kolem 2Mbit+- (vcetne zvuku).

SB

Re:USB vs PCIe DVB-T/T2 dilema
« Odpověď #10 kdy: 02. 12. 2016, 09:09:02 »
Taky jsem hledal tuner s DVB-T2 (tunery DVB-T, co mám doma, si budu moct strčit do špic - super!), co by mělo fungovat bez jebání (ovladač v kernelu) a nestálo 2500, jsem našel akorát tenhle https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/Geniatech_T230 (k dostání na Aliexpressu), ale otestováno to nemám. Duální v dané kategorii nic.

Ta karta ma smysl pokud ma vic tuneru, pripadne pokud ma HW kodek. Jinak si porid cokoli s  R820T(2). Cena kolem $5-$10. Kup si jich vic. Krome TV to ma tu vyhodu, ze si muzes hrat. Chova se to totiz jako SDR. Takze na to muzes mimo jiny prijimat trebas ADS-B a sledovat letadla v okoli (cca 100-150km vpohode). Kup si to na ebai, za tech 5 kil co stoji na cechaci nejlevnejsi koupis 3... kdyz umre, tak to rozslapnes a koupis novou.

Ten T820T mě zajímá! Mohl byste to prosím rozvést (a dát odkazy)? Našel jsem, že na to mají obvykle kernely ovladače... Jak to funguje? Dá se přes to provozovat DVB-T2? Jak na to ADS-B? Jaký to chce výpočetní výkon? Zkoušel jste to?
Děkuji.

j

Re:USB vs PCIe DVB-T/T2 dilema
« Odpověď #11 kdy: 02. 12. 2016, 09:58:14 »
Koupis na ebay v tisicich kusech ... jako SDR to bezne lidi pichnou do RPI, a hodej nekam ven s antenou. Kdyz koupis ten T2, tak samo bude prijimat jako televize T i T2.

Jako SDR to tusim da +- 3MHz a je treba pocitat s tim, ze to neni uplne teplotne stabilni, ale za ty prachy ... Na poslouchani ADS, pripadne hlasovy komunikace je to naprosto vpohode, otazka dostatecnyho vyhledu anteny. Da se tim chytat cokoli co se da odladit (by woko 25 - 1750MHz). Soft viz google jsou toho desitky, kazdej ma svy plusy i minusy.

spyko

Re:USB vs PCIe DVB-T/T2 dilema
« Odpověď #12 kdy: 21. 12. 2016, 18:53:54 »
Kup evolveo venus 2x tuner mpeg 4 za 600,až přejdou do T2/HEVC/2020/vyhodíš!