Virtuální SMS brána pouze pro příjem

Virtuální SMS brána pouze pro příjem
« kdy: 26. 09. 2019, 16:21:57 »
Dobrý den, netušíte někdo, jestli existuje něco jako virtuální SMS brána pro příjem SMS? Potřeboval bych 30 telefonních čísel, na které když přijde SMSka, tak aby se mi propsali někam do db, prostřednictvím API např. Ano, napadlo mě vzít 30 SMS bran připojit do serveru a sbírat smsky, ale to mě přijde jako blbost, navíc se to bude průběžně pravděpodobně rozšiřovat. Potřebuji pouze příjem, nikoliv odesílání. Z důvodu zabezpečení (dvoufázového ověření).
« Poslední změna: 26. 09. 2019, 17:09:02 od Petr Krčmář »


Džan

Re:Virtuální SMS brána pouze pro příjem
« Odpověď #1 kdy: 26. 09. 2019, 18:17:17 »
Umí to Twilio, akorát počítej s tím, že každé číslo stojí 12 dolarů měsíčně. Každá zpracovaná SMS je pak za 0
75 centů. Obecně bych se spíš zkusil vyhnout řešení, u kterého potřebuješ tolik unikátních čísel.

Re:Virtuální SMS brána pouze pro příjem
« Odpověď #2 kdy: 26. 09. 2019, 18:29:01 »
Ten use case spíš vypadá, že nejde o doufázové ověření, ale o obejití dvoufázového ověření.

IMO by mělo jít najít operátora, který má funkci SMS to mail. Pod firemní smlouvou bývají SIM karty za 1 Kč - takže postup by byl asi: vyfasovat zásobu neaktivovaných SIM karet. Podle potřeby aktivovat SIM kartu za 1 Kč. Nastavit SMS to mail. Po vyčerpání možností kartu deaktivovat a zahodit.

Nevýhodou je manipulace s kartami - minimálně ICCID bude potřeba načíst. Ten bývá na obálce se SIM kartou - v tom pomůže obyčejná čtečka barcodů.