Jak zobrazit složky neviditelné pro administátora?

Jak zobrazit složky neviditelné pro administátora?
« kdy: 12. 05. 2024, 15:10:49 »
Mám 32bitové Win 7. V průzkumníku i total commanderu mám nastaveno, že vidím skryté i systémové soubory.
Mám nainstalován program PLC ANALYZER pro verze 5 od firmy Autem a potřeboval bych si zazálohovat projekty, se kterými ten program pracuje.
Projekty jsou ve složce:
C:\Program Files\AUTEM\PLC-ANALYZER pro 5\PROJECT a v průzkumníku i total commanderu vidím tu složku prázdnou.

Když spustím ten program, tak v open/save dialogu vidím, že v té složce projekty jsou (a dají se otevřít a ukládat). Když mám otevřený ten open/save dialog, tak mohu dát na složce PROJECT i na jednotlivých složkách uvnitř pravým tlačítkem vlastnosti, tak se v záložce security proklikám k tomu, že vidím opravnění pro Administrátory - a všechno je povoleno. Effective permissions pro mého uživatele hlásí, že má ke složce všechna práva.
Obrázek: https://ibb.co/5n0DC8T
Můj uživatel je ve skupině Administrators a ten daný program se spouští pod tím uživatelem.


Co mám udělat, abych ty složky viděl v průzkumníku a mohl si je zaarchivovat. Díky.



Re:Jak zobrazit složky neviditelné pro administátora?
« Odpověď #1 kdy: 12. 05. 2024, 18:11:15 »
A ze jsem tak smely, nejsou ty zalohy spise v C:\ProgramData\... ?

Re:Jak zobrazit složky neviditelné pro administátora?
« Odpověď #2 kdy: 12. 05. 2024, 18:22:23 »
Nemáš náhodou explodera ve výchozím nastavení? Protože v tom případě nezobrazuje nic s atributy System a Hidden, tzn musel bych napřed udělat attrib -s -h *.*, nebo ještě líp
FORFILES /S /P <cesta> /M *.* /C "CMD /C ATTRIB -s -h @file"
A k zálohování spíš než explodera používej ROBOCOPY, např.
ROBOCOPY <cesta zdroje> <cesta cíle> <maska> /S /B /COPY:DT /DCOPY:DT

Re:Jak zobrazit složky neviditelné pro administátora?
« Odpověď #3 kdy: 12. 05. 2024, 18:43:51 »
A ze jsem tak smely, nejsou ty zalohy spise v C:\ProgramData\... ?
Nene, je to starší program z doby, kdy se do Program Files defaultně ukládala uživatelská data i v lepších rodinách.

Re:Jak zobrazit složky neviditelné pro administátora?
« Odpověď #4 kdy: 12. 05. 2024, 18:48:35 »
Nemáš náhodou explodera ve výchozím nastavení? Protože v tom případě nezobrazuje nic s atributy System a Hidden, tzn musel bych napřed udělat attrib -s -h *.*, nebo ještě líp
FORFILES /S /P <cesta> /M *.* /C "CMD /C ATTRIB -s -h @file"
A k zálohování spíš než explodera používej ROBOCOPY, např.
ROBOCOPY <cesta zdroje> <cesta cíle> <maska> /S /B /COPY:DT /DCOPY:DT

Předpokládám, že tahle dvě zaškrtnutí v gui řeší to, abych skryté a systémové soubory vidět.
https://ibb.co/r6wkMFS
Totéž mám v total commanderu.

Prvně potřebuji ty soubory v něčem vidět a být schopen je kopírovat. Pak si mohu volit, jak s nimi budu pracovat.


Re:Jak zobrazit složky neviditelné pro administátora?
« Odpověď #5 kdy: 12. 05. 2024, 18:48:41 »
(...)
ROBOCOPY <cesta zdroje> <cesta cíle> <maska> /S /B /COPY:DT /DCOPY:DT

P.S. pro použití parametru /B a /ZB musíš být v BackupOperators.
Pokud tam máš nějaké větší soubory a zálohuješ do sítě nebo je možnost že ti přenos spadne, použij /Z (režim umožňující obnovení a navázání přenosu; technicky to u cílového souboru jen nastaví razítko na 1.1.1980 a razítko zdroje až po úspěšném dokončení)

Re:Jak zobrazit složky neviditelné pro administátora?
« Odpověď #6 kdy: 12. 05. 2024, 18:49:28 »
Nemáš náhodou explodera ve výchozím nastavení? Protože v tom případě nezobrazuje nic s atributy System a Hidden, tzn musel bych napřed udělat attrib -s -h *.*, nebo ještě líp
FORFILES /S /P <cesta> /M *.* /C "CMD /C ATTRIB -s -h @file"
A k zálohování spíš než explodera používej ROBOCOPY, např.
ROBOCOPY <cesta zdroje> <cesta cíle> <maska> /S /B /COPY:DT /DCOPY:DT

Předpokládám, že tahle dvě zaškrtnutí v gui řeší to, abych skryté a systémové soubory vidět.
https://ibb.co/r6wkMFS
Totéž mám v total commanderu.

Prvně potřebuji ty soubory v něčem vidět a být schopen je kopírovat. Pak si mohu volit, jak s nimi budu pracovat.

Jop, to jsou voni.
To první odpovídá atributu Hidden, to druhé atributu System.

Karmelos

  • *****
  • 1 025
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak zobrazit složky neviditelné pro administátora?
« Odpověď #7 kdy: 12. 05. 2024, 18:56:03 »
A v příkazové řádce se tam dostat příkazem cd a vypsat obsah adresáře dir, taky nic nevidí?
Gréta je nejlepší.

Re:Jak zobrazit složky neviditelné pro administátora?
« Odpověď #8 kdy: 12. 05. 2024, 19:09:17 »
A v příkazové řádce se tam dostat příkazem cd a vypsat obsah adresáře dir, taky nic nevidí?
Přesně tak. Zkoušel jsem i v konzoli s admin právy. dir /a nenajde nic.

Re:Jak zobrazit složky neviditelné pro administátora?
« Odpověď #9 kdy: 12. 05. 2024, 19:16:13 »
Pardon za zmatky, už jsem našel.
Soubory jsou v
C:\Users\XXX\AppData\Local\VirtualStore\Program Files
Je to nějaké zvláštní použití symlinku, aby program našel ty soubory tam, kde je čeká a chce mít (C:\Program Files\), ale nemá právo tam zapisovat (když je spouštěn bez admin práv).

Zopper

  • *****
  • 744
    • Zobrazit profil
Re:Jak zobrazit složky neviditelné pro administátora?
« Odpověď #10 kdy: 12. 05. 2024, 21:21:44 »
Mám pocit, že ve Windows jde nějak dělat overlay složek za běhu programu. Třeba některé aplikace na správu modů pro hry tohle umí - mody jsou v samostatné složce bokem, na reálné soubory se nesahá a tím pádem se hra nerozbije. Pokud se to pustí přes ten mod manager, tak mody vidět jsou, pokud přímo přes .exe té hry, tak vidět nejsou. Nezkoumal jsem, jak přesně se to dělá, ale podle popisu by mohlo jít o stejný mechanismus.