Kde koupit kvalitní herní PC

tecka

  • ***
  • 149
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #15 kdy: 11. 09. 2024, 08:35:55 »
Zjevně není problém ve smontování, ale právě v tom výběru komponent. Z toho když člověk vypadne a chvíli se neorientuje, tak je to na týden intenzivního studia. Odpovědi, že Alzák to poskládá, jsou úplně k ničemu.


Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #16 kdy: 11. 09. 2024, 10:03:40 »
na slovenskom bazosi niekto predava poskaldane herne zostavy. Najdi si taku podla tvojho budgetu a rovnaku si poskladaj ty.


Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #17 kdy: 11. 09. 2024, 12:53:39 »
Musíš si upřesnit co vlastně chceš!
1. Chceš složit počítač? To je pro malé dítě. Nicméně to udělá kdejaký obchod, se standardními obchodními podmínkami "výrobce negarantuje funkčnost mimo OS, kompatibilitu a vhodnost počítače..., negarantuje ani žádnou výkonnost ..." apod.
2. Chceš navrhnout počítač, to je služba a za tu se vždy platí!
3. Chceš si ho pouze koupit, tak jedině podle nějakého konfigurátoru. Pak musíš vybírat to co je k dispozici! Autocont (Comfor) montuje počítače. V každém případě když budeš chtít čerpat od někoho znalosti bez placení, tak se musíš podřídit jeho nabídce a jeho variantám jednotlivých provedeních.

Vše ostatní je dle bodu 2.
Buď někomu zaplatíš za práci s testováním, a případné riziko neúspěchu/nepřevzetí a nebo na to nemáš. Můj názor je, že cena za odbornou konzultaci je 2000 Kč hodina. A jestli budeš chtít pak otestovat nějaký konkrétní typ složeniny, tak to bude stát 20 tis. bez počítače, ať si ten počítač vezmeš nebo ne, prostě je to pouze za tu práci a za sdělení a publikování výsledků. Samozřejmě můžou být vícenáklady na pořízení SW!

Uvědom si, ale že zákon jasně říká, že když si něco necháš zakázkově složit, že nemůžeš odstoupit od smlouvy, a vrátit bez důvodu!!!

jojo buď si nastuduješ dostupné informace z internetu zadarmo, a nebo si je koupíš.




Karmelos

  • *****
  • 1 025
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #18 kdy: 11. 09. 2024, 13:31:21 »
Kámo, chceš stavět? YTFYT!  ;D https://www.youtube.com/watch?v=iPGHhoM9eag
Gréta je nejlepší.

alex6bbc

  • *****
  • 1 618
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #19 kdy: 11. 09. 2024, 14:45:38 »
Zjevně není problém ve smontování, ale právě v tom výběru komponent. Z toho když člověk vypadne a chvíli se neorientuje, tak je to na týden intenzivního studia. Odpovědi, že Alzák to poskládá, jsou úplně k ničemu.

pokus clovek dodrzi spravne sloty ddr4, ddr5, pcie4, pcie5, am4, am5, intel sloty, nvme ssd, m2 ssd tak to slozi vzdycky.

pak uz jedine muze nevhodne vybrat jen kombinaci cpu, gpu. gpu byva nejdrazsi polozka, tak kdyz tu si vybere dobre, tak ostatni dily lze vymenit, prikoupit a to myslim, neni zas takova hruza to udelat.


Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #20 kdy: 11. 09. 2024, 15:22:06 »
Mám osobní zkušenost s OC Modern https://ocmodern.cz/,  kde p. Machovec odvádí skvělou práci. Je to skutečný srdcař, který ochotně poradí a věnuje se problematice do hloubky. Několik let zpátky jsme upgradovali / konzultovali mojí sestavu.

Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #21 kdy: 11. 09. 2024, 20:29:08 »
Postavit si vlastní PC je trochu více alchymie, než na začátku tisíciletí. Ale také z jiných důvodů. Pokud chcete jen něco kancelářského, tak se záludnosti nekonají. Pokud ale chcete výkonný herní počítač, tak je třeba brát v úvahu pár věcí:
  • Spotřeba komponent je hodně orientační. Je potřeba vybrat správně zdroj. Pokud nepočítáte každou korunu, tak klidně trochu naddimenzovat a vybrat osvědčeného výrobce. Více než kdy dříve závisí stabilita PC na zdroji.
  • Se zdrojem souvisí i kabelová výbava. Obzvláště high end grafiky mají požadavky, na které levnější zdroje nestačí. Výkonově sice ano, ale nemají dost napájecích konektorů apod. Tady je potřeba se podívat, co konkrétní karta chce a pak si ověřit, že ji na ten zdroj půjde připojit a ten ji utáhne.
  • Cable management. Těch kabelů je tam moc, neustále někde něco překáží. Pro zkušené montéry je to triviální věc, pro nezkušené je to past vedle pasti. Zvládnete to, ale osobně jsem byl nadšený ze zdroje, kde šla řada kabelů odpojit.
  • Chlazení. Moderní výkonná PC produkují stále více tepla. Už to není o chladiči procesoru nebo teplovodivé pastě. To je dnes triviální úloha. Dnes je problém dostat teplý vzduch ven z té bedny. Správné větráky, co odvedou teplo od procesoru a všech chladičů v bedně. Něco bude na základní desce, RAM bude nejspíš také chtít větrat, extra disky se také rády přehřejí a grafická karta bývá jak výkonné topidlo, tak i slušná překážka v proudění vzduchu. Vyplatí se vybrat si nějakou pořádnou a dobře hodnocenou bednu. Zkušený člověk dokáže správně navrhnout i malou bednu. Nezkušený snadno propadne chybnému dojmu, že čím více větráků, tím lepší chlazení.
  • S bednou pak ještě souvisí past v podobě kompatibility komponent. Je tam místo na disky, které chcete? Vejde se tam pohodlně vaše základní deska? Nebude problém dostat tam procesor s vámi vybraným chladičem? Vejde se tam pak ještě grafická karta? Některé jsou totiž docela dlouhé.

Osobně doporučuji nezačínat na zelené louce, ale vzít si nějakou již hotovou sestavu a zkoumat, co tam je, co mi nevyhovuje a co vyměnit. Alza má docela hezké konfigurace. Já z nich vycházel, takže jsem kombinaci bedna + zdroj + základní deska + procesor vzal tak, jak tam bylo. Kompatibilita komponent je dnes věc snadná, v zásadě vyberete procesor, podle něj desku a podle ní RAM. Ostatní věci už pak málokdy mají problém. Dokud se nezačnete poohlížet po starších komponentách (které mají často lepší poměr cena/výkon), tak je pastí málo. Se staršími věcmi tam pasti jsou, například deska nemusí umět současnou generaci PCI a i když to fungovat bude, tak třebas procesor nestihne ukrmit prací grafickou kartu. Nové komponenty stále pasti mají, ale asi vás nezaskočí, pokud víte, co chcete - například když víte, že tam chcete dát dva M2 SSD disky, tak je potřeba vybrat desku, která tam dva sloty má a ten druhý nepřekáží.

Studovat jak je na tom deska s PCI a co s čím koliduje je už vyšší dívčí. Ale to vás opravdu zajímá jen pokud tam chcete dát více disků nebo více karet. Pro jistotu na to ale upozorním - desky sice mají mraky konektorů, ale PCI linek jen omezený počet. Takže se může stát, že po osazení nějaké malé karty (zvukovka) vám pak klesne rychlost druhého slotu pro grafickou kartu. Případně se můžete setkat s tím, že po osazení některé karty vám přestanou fungovat naplno některé SATA sloty. V popisu základní desky se tohle "port X sdílí PCI linky s porty Y a Z" dočíst dá.

Karmelos

  • *****
  • 1 025
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #22 kdy: 11. 09. 2024, 23:32:39 »
Bláboly. Koukni na to video, výběr co tam týpek má a máš super PC...
Gréta je nejlepší.

Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #23 kdy: 12. 09. 2024, 01:01:46 »
Zjevně není problém ve smontování, ale právě v tom výběru komponent. Z toho když člověk vypadne a chvíli se neorientuje, tak je to na týden intenzivního studia.

PC si skladáš raz za 2 - 4 roky. Tých pár hodín čo venuješ výberu komponent sa ti v budúcnosti bohate vráti. Určite lepšie ako sa nehať odrbať. Pokiaľ sa v tom vôbec neorientuješ poraď sa s profesionálom.

tmx

Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #24 kdy: 12. 09. 2024, 10:58:31 »
jen moje nepodstatna zkusenost k HO pc:
nove pc kupuju tak po 8+ letech, mezitim menim tim, co se kde lacino namane kdyz potrebuju.
na bazos jsem sehnal kluka, ktery sklada a prodava nove strojky. kdyz jsem spocital ceny komponent z alza a porovnal s cenou hotove bedny, vychazela cena hotove bedny na lepsi penize.
stroj neni nic extra, R5-2600, 32ram, 1070, nvme.

Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Odpověď #25 kdy: 12. 09. 2024, 14:53:55 »
... osobně jsem byl nadšený ze zdroje, kde šla řada kabelů odpojit.

Behemot a jiní by Vás poučili, že ten konektor navíc (na zdroji) znamená přechodový odpor v sérii :-)

Osobně napájení moderních PC moc nechápu. Průřezy kabelů a počet kontaktů v konektorech mi na ty desítky Ampérů (ve špičce) připadají nesmyslně malé. Pracovní zem (černý drát) má obvykle stejný průřez, jako silová větev +12V (žluté žíly), takže na té zemi taky vznikají úbytky, a kromě jmenovitého drátěného rozvodu jsou ty země propojené taky skrz PCI-e sloty a motherboard a ochrannou zem / kostru zařízení (na sekundár zdroje). Tam musí téct zemní proudy křížem krážem, jak jim to pan Kirchhoff rozvrhne.

A pak osazení kondíky. Zdroj o jmenovitých třeba 600-800W může mít na 12V větvi na výstupu třeba jenom 2-3 viditelné solid-polymer kondíky. Které mají ufiltrovat nějakých 50-60 A. Každý má dovolenou střídavou zátěž asi 5A, to je dohromady 10-15A. A protože na VF trafu hlavního měniče je jediné sekundární vinutí, možná s odbočkou uprostřed, tak se nelze vymlouvat, že se do výstupu proloží více posunutých fází (výsledná střídavá námaha koďanů by v tom případě vycházela citelně nižší, než stejnosměrný proud do zátěže). Atd.
Jako člověk asi nevydrží gamesit 24x7, takže není třeba bejt tak útlocitnej, jako když si stavíte stroj na těžbu nebo trénování neuronek... ale je to smutná podívaná to napájení. (A účet za elektřtinu pak asi taky.)