Windows 11 automaticky nepřipojují Wi-Fi

Windows 11 automaticky nepřipojují Wi-Fi
« kdy: 08. 02. 2024, 12:58:23 »
Po spuštění NB se wifi nepřipojí. Musím to udělat ručně z Řídícího centra. To přestože je zaškrtnuto "Připojovat automaticky".
Přitom tam vidím i ostatní wifi v dosahu a ty všechny mají také nastaveno "Připojovat automaticky".  Jsem logicky přesvědčen, že stroj neví ke které wifi se má připojit, protože všechny jsou nastaveny na "Připojovat automaticky" ... Proto se mi NB nepřipojí a musím se připojit ručně.

Dokonce i po připojení se mi NB od mé wifi náhle odpojí a musím ho opět ručně z Řídícího centra připojit (přestože je moje wifi stále nastavena jako "Připojovat automaticky")

Samozřejmě jsem zkoušel v nastavení i v Řídícím centru ostatní sítě odškrtnout z nastavení "Připojovat automaticky", pak dokonce i moji vlastní wifi... vždy tam to nastavení znova u všech wifi naskákalo! :(

Myslím, že se to děje teprve v posledním období - asi nějakou aktualizací. Dříve to tak nebylo.

Hledal jsem a tento problém mají i další uživatelé, ale na dotazy u Microsoftu tam problém modi zamlžují.
Ví někdo co s tím?
Dík
« Poslední změna: 08. 02. 2024, 13:50:16 od Petr Krčmář »


Re:Windows 11 automaticky nepřipojují Wi-Fi
« Odpověď #1 kdy: 09. 02. 2024, 04:23:38 »
...
Ví někdo co s tím?
Dík

Zrovna jsem na Win11 Pro, 23H2, ENG version, build 22631.3085 a mě se to normálně připojuje.
- možná hw problém s wifi kartou nebo routerem
- možná špatný driver wifi karty
- děje se to i po formátu a nové instalaci?
... apod.

k3dAR

  • *****
  • 2 950
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows 11 automaticky nepřipojují Wi-Fi
« Odpověď #2 kdy: 09. 02. 2024, 07:02:05 »
Zrovna jsem na Win11 Pro, 23H2, ENG version, build 22631.3085 a mě se to normálně připojuje.
- možná hw problém s wifi kartou nebo routerem
- možná špatný driver wifi karty
- děje se to i po formátu a nové instalaci?
... apod.
Nejsem na Win, ale logicky, vsechny (krome reinstalu) tve body odporuji tomu, ze resi nefunkcnost automaticke pripojeni, pri funkcnim manualnim pripojenim (to ze obcas mu pak se odpoji, muze byt jen tim ze strati na chvili signal a tim ze nefunguje automaticke pripojeni se znovu nepripoji, jinak by si ani nevsiml (pokud by zrovna nesledoval par sec vypadku pingu) ze k vypadku doslo ;-)

Re:Windows 11 automaticky nepřipojují Wi-Fi
« Odpověď #3 kdy: 09. 02. 2024, 09:09:21 »
Nejsem na Win, ale logicky, vsechny (krome reinstalu) tve body odporuji tomu, ze resi nefunkcnost automaticke pripojeni, pri funkcnim manualnim pripojenim (to ze obcas mu pak se odpoji, muze byt jen tim ze strati na chvili signal a tim ze nefunguje automaticke pripojeni se znovu nepripoji, jinak by si ani nevsiml (pokud by zrovna nesledoval par sec vypadku pingu) ze k vypadku doslo ;-)
Díky tobě jsem si uvědomil, že jsem zapomněl, že jsem se zařekl že ohledně OS lidem nepomáhám. Díky za připomenutí a tazateli zapomeň na mé názory. No jo no, psal jsem to ráno ve 4.20am a tak mě osobní pamět ještě dobře nefungovala.

Re:Windows 11 automaticky nepřipojují Wi-Fi
« Odpověď #4 kdy: 09. 02. 2024, 11:11:32 »
Preinstalovat, a podaj hlasenie co sa robi dalej... Inak co cakas, ze ti tu ludia poradia s windowsami ktore sa tak rychlo menia pod rukami, ze sa v tom nevyznaju ani ludia od maleho-mäkkeho? Naviac ked sam pises, ze to je asi sposobene aktualizaciou???
Vy ste windowsáci, ja už nie... Čo bolo, to bolo. Terazky som Linuxák.


Re:Windows 11 automaticky nepřipojují Wi-Fi
« Odpověď #5 kdy: 10. 02. 2024, 09:35:41 »
V nastavení sítí, jsem smazal všechny uložené (zapamatované) sítě.Vytvořil jsem následně nové připojení jen do mé sítě ... a je to vyřešeno. Zatržítka u okolních sítí sice jsou zatržená na "Připojovat automaticky", ale už se nemusím připojovat ke své síti ručně. Ani už to nevypadává. Snad to tak vydrží.