TP-Link MR200 v4 Orange FW vytvorenie bridge

TP-Link MR200 v4 Orange FW vytvorenie bridge
« kdy: 01. 06. 2024, 14:12:39 »
Dostal sa mi do ruk TP-Link MR200 v4 od Orange, kde maju custom FW. Je to dost okliestene, ale je problem z toho urobit bridge.
Vobec ma nezaujma modemova LTE cast, pretoze to ma byt vyuzite v LAN ako bridge.
Predstava je taka. V zarideni nastavit LAN IP adresu napevno a vypnut DHCP. Wifi a LAN klienti za TP-linkom budu dostavat IP z nadradeneho routera.
Tak som to aj spravil. Wifi klient dostane IP z nadradeneho routera. Dokonca ping funguje (testovane napr. 8.8.8.8, 1.1.1.1 a pod), ale internet nefunguje. Jednoducho DNS nepreklada. V zariadeni s FW od Orange, take nieco ako DNS nie je mozne nastavit.
Nechcem do toho tlacit OpenWRT, pretoye oficialne to openwrt ani nepodporuje, ale chlapcom to [url-https://forum.openwrt.org/t/adding-openwrt-support-for-tp-link-archer-mr200-v4/32257/48]fungovalo[/url]. Nerad bz som y toho spravil tehlu  ::)

Ide o to ci sa niekomu podarilo z toho spravit bridge. Ja som po resete zariadenia disabloval modemovu LTE cast (co nieje podmienkou) a v LAN som nastavil IP adresu na pevno. Vypol som DHCP a to je vsetko. Predpokladam, ze nic viac k bridge modu netreba, resp. sa tam ani neda viac nastavit.

Este by som mozno  videl moznost flash original FW, ale ci to nebude podobne ako orange FW


.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:TP-Link MR200 v4 Orange FW vytvorenie bridge
« Odpověď #1 kdy: 01. 06. 2024, 18:09:49 »
Bridge znamená, že to z LTE modemu půjde přímo na výstup LAN bez routování (což je u TP-Linků s originál FW prakticky nemožné).
Ty ale zjevně chceš vyrobit jenom jakýsi switch s WiFi, což se samozřejmě dá tak, že se MR200 napřed přepne u Operation Mode na Wireless Router Mode, DHCP Server se vypne a kabel z nadřazeného routeru se zapojí do LAN 1-3 (konektor LAN4/WAN nebude používán).
Ovšem osobně bych pro tyto účely koupil za pár stovek nějaký Access Point, např. TL-WR940N, kde se přímo nastaví Working Mode na AP.