O2 Greenpacket h5 IPv6 v bridge

Je to příběh z praxe :). Zkoušel jsem to nastavit na pfsense, ale /64 je příliš krátký. V krátce /64 stačí jenom na WAN, na LAN už nemá co přiřadit.

Tuším, že je tam zaškrtávadlo něco jako "Request only prefix". Pak bude na WAN buď link-local, nebo něco přiřazeného přes DHCPv6, ale ta /64 se dostane na LAN.


Je to příběh z praxe :). Zkoušel jsem to nastavit na pfsense, ale /64 je příliš krátký. V krátce /64 stačí jenom na WAN, na LAN už nemá co přiřadit.

Tuším, že je tam zaškrtávadlo něco jako "Request only prefix". Pak bude na WAN buď link-local, nebo něco přiřazeného přes DHCPv6, ale ta /64 se dostane na LAN.

No, už jsem na tom vyzkoušel veškeré možnosti :). Na fóru netgate mají xxx vláken o PD /64. Nejsem jediný :).

Na fóru netgate mají xxx vláken o PD /64. Nejsem jediný :).

Upřímně řečeno, nedivím se, že řešení demence některých ISP není zrovna top prioritou.

Jako perličku jsem dnes narazil na další úchvatný HW od O2, ZTE MC801A. Bridge mód jsem zatím nezkoušel, nemá to veřejku, takže bych ho ani nevyužil. Ale ten krám neumí přidat statickou routu. Má to zabudovaný VPN klient pro PPTP a L2TP, který se po restartu, nebo ztrátě připojení musí ručně aktivovat v nastavení. Bože, oni to stan vyhledávají schválně, aby to byl co nejméně použitelný odpad.

Halooo, tady Čína, dovolali jsem se do Kellnerlandu?
Jasně.
OK - hele, máme tady pár desítek tisíc naprosto neprodejnejch shitů... Dáme vám to za půlku a 20% navrch dostaneš do kapsy když to udáte zákošům.
Jasná páka, dohodnuto...
« Poslední změna: 03. 09. 2024, 20:43:37 od LolPhirae »

Re:O2 Greenpacket h5 IPv6 v bridge
« Odpověď #18 kdy: 04. 09. 2024, 06:41:04 »
Pozor, ceske mobilni site nepodporuji prefix delegation. Jedine IPv6, ktere dostanete, je ta /64 na LTE rozhrani, ktera se da pomoci NDP proxy "protahnout" do LAN.

Pokud tedy mobilni sit vubec nejakou IPv6 prideli, ze.