V Ubuntu zmizel Dash a horní lišta

nobody(ten pravej)

Re:V Ubuntu zmizel Dash a horní lišta
« Odpověď #15 kdy: 03. 06. 2018, 23:24:25 »
ad unity, zkus nainstalovat metabalicek ubuntu-desktop, to by melo dotahnout pripadne odstranene zavislosti...
ad xfce logout, jak nejde? jinak k Xfce, sam ho roky pouzivam, doporucuju doinstalovat metabalik xfce4-goodies prida nektere zajimavosti, prevazne dalsi applety ppridavatelne na listu, zkus si na panel pridat "Spravce schranky"(clipman), "Nabidka okna"(nastaveni rozloseni sipka, akce plochy), zkoukni ktere funkce lze nastavit na klavesove zkratky, prikazy xfce4-popup-*, pokud bys chtel startmmenu nastavit na Super(Windows) klavesu, lze to pomoci xcape (od 16.04 je v repositarich, pro starsi snad PPA, ja pro 14.04 dal ze zdrojaku), pokud bys chtel obdobu Unity nahledu oken tak skippy-xd (jen PPA, bohuzel uz neni ve vyvoji ae chodi, video), pripadne napodobenina ala Unity pro Xfce ve vyvoji ale prisla mi (pred casem) zbytene pomala xfdashboard (od 17.10 v repositarich, pro starsi PPA, video)


Honza

Re:V Ubuntu zmizel Dash a horní lišta
« Odpověď #16 kdy: 03. 06. 2018, 23:44:35 »
Ať už kterákoliv předcházející rada mohla pomoct nebo ne, tak každopádně náhlou nefunkčnost podle způsobila hardwarová chyba. Podle mě to je konkrétně odcházející SSD disk, na které určitě máš celý systém.
Potřebné balíky pro přeinstalaci se nepoškodí jenom tak.
Doporučuju tedy čistou instalaci na nový disk, nebál bych se instalovat zase Ubuntu, 16.04 LTS, a na novou LTS bych si počkal.

lkuuz

Re:V Ubuntu zmizel Dash a horní lišta
« Odpověď #17 kdy: 04. 06. 2018, 15:53:20 »
ad unity, zkus nainstalovat metabalicek ubuntu-desktop, to by melo dotahnout pripadne odstranene zavislosti...
ad xfce logout, jak nejde? jinak k Xfce, sam ho roky pouzivam, doporucuju doinstalovat metabalik xfce4-goodies prida nektere zajimavosti, prevazne dalsi applety ppridavatelne na listu, zkus si na panel pridat "Spravce schranky"(clipman), "Nabidka okna"(nastaveni rozloseni sipka, akce plochy), zkoukni ktere funkce lze nastavit na klavesove zkratky, prikazy xfce4-popup-*, pokud bys chtel startmmenu nastavit na Super(Windows) klavesu, lze to pomoci xcape (od 16.04 je v repositarich, pro starsi snad PPA, ja pro 14.04 dal ze zdrojaku), pokud bys chtel obdobu Unity nahledu oken tak skippy-xd (jen PPA, bohuzel uz neni ve vyvoji ae chodi, video), pripadne napodobenina ala Unity pro Xfce ve vyvoji ale prisla mi (pred casem) zbytene pomala xfdashboard (od 17.10 v repositarich, pro starsi PPA, video)

Díky za dobré rady, ale bohužel to budu muset přeinstalovat. Musím nutně, tedy nejpozději dnes, něco zkompilovat a s těmi rozhašenými závislostmi to nejde.

Co se týče onoho odhlášení, je to jednoduché. Kliknu na vypínací tlačítko, kliknu na logout, objeví se okno s tlačítkem logout, kliknu na tlačítko logout, okno se zavře...

... a nic.

Upřímně, rád bych si s tím pohrál, ale bohužel na tom počítači musím aktuálně taky pracovat. A když mi dělá problémy instalace knihoven kvůli nabouraným závislostem, nelze zkompilovat program, který dříve zkompilovat šel, nemluvě o dalších vychytávkách, tak si s tím bohužel nemůžu blbnout.


lkuuz

Re:V Ubuntu zmizel Dash a horní lišta
« Odpověď #18 kdy: 04. 06. 2018, 16:03:03 »
Ať už kterákoliv předcházející rada mohla pomoct nebo ne, tak každopádně náhlou nefunkčnost podle způsobila hardwarová chyba. Podle mě to je konkrétně odcházející SSD disk, na které určitě máš celý systém.
Potřebné balíky pro přeinstalaci se nepoškodí jenom tak.
Doporučuju tedy čistou instalaci na nový disk, nebál bych se instalovat zase Ubuntu, 16.04 LTS, a na novou LTS bych si počkal.

Hardwarová chyba nebo nějaký jiný podobný problém je možný. Sice mám klasický disk, PC zapojenou přes ochranu proti blesku, přepětí apod., ale možné je určitě cokoliv.

Ubuntu je určitě jasná volba. Jednak teď na rychlo nechci nic nevyzkoušeného, byť bych si určitě poradil s Debianem a pravděpodobně jakž takž i s Fedorou, ale jak říkám, dnes musím mít hotovou nějakou práci a i kdyby to Ubuntu vydrželo týden, tak to stačí. Navíc systém, co byl na PC nainstalovaný, tam vydržel poměrně dlouho. Bude to určitě přes rok a před tím mám s Ubuntu zkušenosti na jiných PC, takže měnit nebudu.

Re:V Ubuntu zmizel Dash a horní lišta
« Odpověď #19 kdy: 04. 06. 2018, 18:09:35 »
Tohle už jsem někdy zažil. Podíval jsem se, co se naposled aktualizovalo do /var/log/apt/history.log a podle názvů usoudil, který balík zkolaboval. Ten jsem znova reinstaloval.