Přišel Doom Day práce v IT?

Přišel Doom Day práce v IT?
« kdy: 28. 03. 2024, 07:32:33 »
V IT pracuji 20 let, a v poslední době sleduji zajímavou věc, že se celý obor saturuuje, spousta nově příchozích, navíc poptávka o něco klesá.

Na střední jsem měl učitele, co učili elektroniku (dnes je to celé v Asii), dneska klasická mikroelektronika nikoho nezajímá, vše se vyrábí v Asii. Elektronikou už se nedalo uživit solidně před 20ti lety, dneska jsou nějaké joby na programování mikrokontrolérů, ale relativně je to bída ( i když asi o fous lepší než prodavačka v Lidlu), na druhou stranu taky býval boom elektroniky, Gameboy, Sony Walkman a dnes je to zboží z minimální marží a ziskem.

Moje otázka je, nedostalo se IT do stejné spirály jako elektronika, a neskončí stejně? Jako ne že ten obor zanikne, jen prostě ztratí svoje kouzlo mezd nad 100.000 Kč apod.?


Re:Přišel Doom Day práce v IT?
« Odpověď #1 kdy: 28. 03. 2024, 08:30:57 »
Já to vidím spíš naopak - pořád nejsou kvalifikovaní lidi. Je spousta programátorů co toho ale moc neudělá, takže ti co něco udělají mají hezky zaplacené.

Já vydělávám 4m ročně na IČO, měl jsem i horší roky (2m) i lepší (6m), ale pořád je to podle mě nadstandard a můžu si dovolit mít hezký život, investovat do akcií, nemovitostí, atd... Pořád mám klienty a nové musím odmítat - mám moc práce, takže nepozoruju momentálně tento trend.

Co teď vidím je třeba vysoká poptávka po rustu, a hezky placené pozice. Takže se teď orientuju i tam :)