Google Fotky nesynchronizují mezi cloudem a Windows

Google Fotky nesynchronizují mezi cloudem a Windows
« kdy: 15. 09. 2024, 16:32:21 »
Chtěl jsem si ušetřit starosti a koupil jsem google Cloud 200GB aby se mohli automaticky synchronizovat fotky/videa mezi PC (windows) a mobilem (android). Co jsem nečekal, že to nebude fungovat vůbec a uživatelsky je to naprostej hnus.

Stáhl jsem jejich program, nainstaloval, vybral složky v PC kde se máji data zálohovat a nechal běžet. Výsledek je, že složka je prázdná i po hodině. Tak jsem si říkal chyba v postupu a udělám vše znovu.

Po čtvrté reinstalaci už mi došla trpělivost, vlezl jsem na stránky google, otevřel fotky a označil všechny (nelze udělat ctrl + a, musíte postupně označovat) a dal stáhnout, po nějaké době vyskočilo "nelze stáhnou, dejte exportovat".

Zadal jsem tedy export dat ve fromátu .zip a google slavnostně napsal "může to trvat několik hodin nebo i dní" pak že pošlou odkaz (Stále čekám..).

V ten moment jsem vybouchnul, vzal jsem externí ssd a nakopíroval na něj vše za cca 60 minut, potom přenesl data do PC a bylo hotovo.

Než začnu všude psát jak je google cloud neschopná banda lemplů. Můžete mi prosím někdo kdo to používá a funguje to bez problému, jak přesně máte nastavený tenhle program google drive? Přece jen mi přijde, že tam někde musí být chyba kterou jsem přehlédnul. Stále bych preferoval automatickou synchronizaci před manuální.

Děkuji


Re:Google fotky nesynchronizují mezi cloudem a windows
« Odpověď #1 kdy: 15. 09. 2024, 17:33:26 »
Co přesně používáte a co vám nefunguje? Google Drive a Google Fotky jsou dvě různé služby. Sdílí diskovou kapacitu (spolu třeba ještě s GMailem), ale jsou to různé služby – Google Drive neobsahuje fotky ze služby Google Fotky.

Re:Google Fotky nesynchronizují mezi cloudem a Windows
« Odpověď #2 kdy: 16. 09. 2024, 08:07:47 »
Synchronizace fotek do složky Gdrive byla zrušena před cca 3 lety.

Re:Google Fotky nesynchronizují mezi cloudem a Windows
« Odpověď #3 kdy: 18. 09. 2024, 11:13:05 »
Tak je to přesně jak říkate, vycházel jsem z dřívějších informací, že se dají synchronizovat fotky z mobilu do PC skrze google drive. Dohledal jsem "FYI, I just had a chat with google one support, they confirmed that there is no way to do this with google photos anymore. The advice was to leave feedback on the google photos page, in hopes that it will be implemented in the future." z roku 2019. Ubohost od Google trvat na feedbacku aby se tato funkce mohla jednou vrátit.

Tím se to celé vysvětluje, jdu zjistit jestli jsou jiné možnosti nebo zda Apple má lepší řešení.

Díky za objasnění

Re:Google Fotky nesynchronizují mezi cloudem a Windows
« Odpověď #4 kdy: 18. 09. 2024, 12:57:26 »
Z Google Drive for Desktop můžete fotky nahrávat (zálohovat) do Google Photos: https://support.google.com/photos/answer/6193313 Opačně to asi na desktopu nejde.


Zopper

  • *****
  • 744
    • Zobrazit profil
Re:Google Fotky nesynchronizují mezi cloudem a Windows
« Odpověď #5 kdy: 18. 09. 2024, 15:47:09 »
Tím se to celé vysvětluje, jdu zjistit jestli jsou jiné možnosti nebo zda Apple má lepší řešení.
Apple bez iphonu asi moc fungovat nebude. S Windows nějak počítají, ale s Androidem ne.

Předpokládám, že cílem je využívat nějaký cloud a nehostovat si to po vlastní ose s nějakou NASkou (Synology, QNAP...) nebo vlastním serverem obecně?

Re:Google Fotky nesynchronizují mezi cloudem a Windows
« Odpověď #6 kdy: 19. 09. 2024, 07:36:57 »
Teď mi došlo (protože jsem to s OneDrive nikdy nepoužíval), že to pořád umí OneDrive. Stačí vypnout synchronizaci fotek do Gdrivu, nainstalovat androidí appku pro OneDrive, tam synchronizaci fotek naopak zapnout, a fotky pak skáčou do složky OneDrive\Pictures\CameraRoll, odkud se pak na desktopu (když se nainstaluje klient, syncnou se do lokální složky) dají přesunout / přesouvat (automaticky / dávkově). Eventuálně to umí appky pro Synology nebo Asustor, a troufnu si očekávat, že i pro QNAP a asi i NextCloud.
Eventuálně na většinu NASů jde nainstalovat appka CloudSync, která komerční veřejný cloudový disky synchronizuje rovnou do určený složky na NASu. Dá se tak udělat synchronizace spousty cloudových úložišť, a pokud pak potřebuješ mít synchronní kopii i na desktopu, tak se ta složka předhodí klientovi od NASu (např Synology Drive).
« Poslední změna: 19. 09. 2024, 07:40:26 od Marek Staněk »