Studium na MFF při zaměstnání?

nematfyzak

Re:Studium na MFF pri zamestnani?
« Odpověď #15 kdy: 24. 12. 2017, 15:18:00 »
Offtopic: Proč se tady v diskuzi i obecně v čechách pořád řeší jestli je škola těžká/lehká a ne dobrá/špatná?

Ja vubec nepochybuji o tom, ze MFF je vyborna skola - dovolim si tvrdit, ze v CR (v "Ceskoslovensku") je top. Spis jsem chtel ziskat novy pohled na narocnost (a mozna trochu uzemnit).

Dostal jsi jen potvrzení svých nesmyslů a to ti stačí ;D Jak píše tady pan lopata. Pokud bys chtěl dělat hry, tak je děláš už na střední a teď máš za sebou plno menších projektů, které jsi mohl dělat s kamarády a nebo sám. Jenže ty radši "těžkou" školu, abys pak mohl říkat, že ji máš. Sice nic nenaučila, ale to není podstatné, co?

Ty nesmysly o genialitě jsou také mimo. Kdo bude geniální, tak se našim školám vyhne, protože by akorát ztrácel čas.

Jasne, idealne jsem mel skoncit v sedme tride na ZS a zacit delat hry, ceske skolstvi za nic nestoji :D Prober se konecne...


děda mráz

Re:Studium na MFF pri zamestnani?
« Odpověď #16 kdy: 24. 12. 2017, 15:28:41 »
Tak se podívej, kolik herních tvůrců mělo svoje první hry ještě na základce. Stačí skončit až po střední, ale tou dobou toho máš za sebou tolik, že fakt nemáš problém najít práci ani u nás, kde skoro studia nejsou.

Co za projekty jsi třeba dělal na střední?

bývalý matfyzák

Re:Studium na MFF pri zamestnani?
« Odpověď #17 kdy: 24. 12. 2017, 16:25:04 »
Zvládnout MFF při práci, zejména matematické předměty, je bez obrovského nadání a hlubokých teoretických znalostí naprosto nereálné. To, že dokážeš přečíst skripta, naučit se nazpaměť několik důkazů, ti ke zkoušce nebude stačit, pokud neprokážeš pochopení probrané látky a to dost důkladným způsobem při zkoušce, nemáš šanci.

MFF jsem studoval rok, potom jsem ukončil studium, protože jsem na to opravdu něměl, byť jsem na něj šel jako premiant ze střední se zaměřením na aplikovanou informatiku, nakonec jsem místo toho za další tři roky vystudoval VŠE. MFF není nic pro praktiky, jestli tě nezajímá výzkum, nebo nechceš všechny oblasti studovat hodně do hloubky o MFF/FJFI ani neuvažuj. Jednak je to pro tebe ztráta času, protože při práci to nemáš šanci zvládnout a jednak ti jsou informace, které tam získáš, v praxi úplně k ničemu.

Doporučení: na dálkové studium si vyber soukromou VŠ, jakýkoliv obor s informatikou, na veřejné ti budou házet klacky pod nohy, na FITu/VUT/MUNI se prostě rozumně se zkoušejícími garanty nedá domluvit. Jsou neflexibilní, dělají za málo peněz (docent bere 25 tisíc, doktorand téměř minimální mzdu) a nebudou kvůli pár dálkařům dělat přesčasy. Na soukromé se většinou můžeš ve studiu věnovat vlastním projektům/práci, na veřejné je něco takového sci-fi.

Čili připrav si takových 150 tisíc na soukromou VŠ a na MFF zapomeň, to je při práci naprostý nesmysl.

děda mráz

Re:Studium na MFF pri zamestnani?
« Odpověď #18 kdy: 24. 12. 2017, 16:32:39 »
Se mi líbí, jak to nějaký lempl nezvlád a dělá z toho školu všech škol :D A že je to jen pro vědce, to už je jen taková perlička na závěr.

A pokud by to udělal, tak zase to bude nejlepší a nejtěžší škola na světě.

Fakt se proberte.

bývalý matfyzák

Re:Studium na MFF pri zamestnani?
« Odpověď #19 kdy: 24. 12. 2017, 17:26:20 »
Se mi líbí, jak to nějaký lempl nezvlád a dělá z toho školu všech škol :D A že je to jen pro vědce, to už je jen taková perlička na závěr.

A pokud by to udělal, tak zase to bude nejlepší a nejtěžší škola na světě.

Fakt se proberte.
Do prvního ročníku v oboru na MFF nás nastupovalo okolo 120 lidí, nutno dodat, že opravdu většina z nich nepůsobila dojmem, že jim schází alespoň průměrná inteligence, nakonec studium dokončilo 14 lidí. Zbytek buď vyhodili, nebo přešli na jiné školy.


MD

Re:Studium na MFF pri zamestnani?
« Odpověď #20 kdy: 24. 12. 2017, 19:50:41 »
Citace
vládnout MFF při práci, zejména matematické předměty, je bez obrovského nadání a hlubokých teoretických znalostí
Ty matematické předměty jsou zejména v prvním ročníku, kdy je tak jako tak dobré nepracovat, aby se člověk měl čas rozkoukat. Pak už je to téměř jenom informatika (jistě často dost teoreticky zaměřená).

Citace
A že je to jen pro vědce, to už je jen taková perlička na závěr.

Hodně teoretické to je, takže pokud máte rád praktičtěji zaměřené práce/úkoly (např. i bakalářky/diplomky), můžete mít trochu problém. Jen pro vědce to ale určitě není.

Citace
Do prvního ročníku v oboru na MFF nás nastupovalo okolo 120 lidí, nutno dodat, že opravdu většina z nich nepůsobila dojmem, že jim schází alespoň průměrná inteligence, nakonec studium dokončilo 14 lidí. Zbytek buď vyhodili, nebo přešli na jiné školy.

14 po standardní době studia? Myslím, že hodně lidí dokončuje až později (méně předmětů najednou, takže se dá více pracovat, čas na zajímavé volitelné předměty, ke kterým se při standardním studiu moc nemáte šanci dostat).

nematfyzak

Re:Studium na MFF pri zamestnani?
« Odpověď #21 kdy: 24. 12. 2017, 21:13:53 »
Tak se podívej, kolik herních tvůrců mělo svoje první hry ještě na základce. Stačí skončit až po střední, ale tou dobou toho máš za sebou tolik, že fakt nemáš problém najít práci ani u nás, kde skoro studia nejsou.

Co za projekty jsi třeba dělal na střední?

Taky se podivej, kolik nejvetsich osobnosti z CS za sebou vysokou skolu ma (nebo na ni alespon bylo v prubehu sveho prulomu). Jen tak telegraficky: Brian Kernighan, Dennis Ritchie, Bjarne Stroustrup, Richard Stallman, Linus Torvalds, Mark Zuckerberg atd. atd. atd.

A vubec, co jsi vystudoval ty? Dle tveho vystupovani soudim, ze to bude minimalne PhD z MIT, Harvard a CalTech dohromady...

Se mi líbí, jak to nějaký lempl nezvlád a dělá z toho školu všech škol :D A že je to jen pro vědce, to už je jen taková perlička na závěr.

A pokud by to udělal, tak zase to bude nejlepší a nejtěžší škola na světě.

Fakt se proberte.

Mne se zase libi, jak tady lempl, co nezvladl ani poradnou stredni (uz ses tu, javamane, jednou odkopal) nadava na kazdou VS, kterou tu clovek zmini a vecne se ohani zahranicim. O zahranicnich univerzitach nevis absolutne nic a uz vubec nic o zdejsich. Tvoje ego musi byt velmi ranene faktem, ze se nemuzes vecne zapojit do diskuze o vysokych skolach, ze? A tak ti nezbyva, nez kydat ten svuj hnuj...