Přehřívání notebooku HP 635

progy

Přehřívání notebooku HP 635
« kdy: 07. 01. 2013, 16:00:16 »
Zdravim, mam novy (2 dni stary) book HP 635, kupeny s predinstalovanymi W7 Home Professional. Pridal som si jednu particiu a nainstaloval Linux (Arch Linux, 64b). Problem je, ze pod linuxom sa notebook viac zahrieva -- okolo 52 stupnov oproti 41-43 vo Win ked je iddle. Dokonca som nastavil cpu obidve jadra na 800MHz a stale rovnaka teplota.

cpu: AMD Athlon II P360 -- dvojjadro @ 2.3GHz
ram: 2x4GB DDR3
grafika ATI Radeon HD 6370
http://datacomp.sk/hp-635-a1f86es-bcm-8gb-taska_d147959.html#.UOqvPteVu00

Ak to nepojde vyriesit priamo, tak by bodli nejake vseobecne linuxove tipy na znizenie spotreby a podobne, pripadne aj rucne vypnutie zariadeni.
« Poslední změna: 07. 01. 2013, 20:00:32 od Petr Krčmář »


tadeas

Re:Notebook HP635 prehrievanie
« Odpověď #1 kdy: 07. 01. 2013, 16:12:18 »
Máš proprietární ovladače na grafárnu (fglrx)? Open source ovladače jak na Nvidii tak na AMD s tím obecně mají problém.

Re:Notebook HP635 prehrievanie
« Odpověď #2 kdy: 07. 01. 2013, 16:53:55 »
Ja ho mam tiez a huci stale ako najaty...soudruzi cosi udelali spatne  :)

Mike Stuffel

Re:Přehřívání notebooku HP 635
« Odpověď #3 kdy: 08. 01. 2013, 08:51:12 »
Dobry den,

uvazujem o kupe tohto notebooku a rad by som sa opytal ake mate s nim skusenosti pod windows, ci sa neprehrieva, nehuci, ci bohate staci na browsovanie a malu kancelarsku pracu.

dakujem

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Přehřívání notebooku HP 635
« Odpověď #4 kdy: 08. 01. 2013, 10:36:48 »
Ještě bych překontroloval aktuálnost Biosu.


progy

Re:Přehřívání notebooku HP 635
« Odpověď #5 kdy: 08. 01. 2013, 14:13:43 »
Zatial sa mi podarilo stiahnut to na 41-43 stupnov v kludnom stave. Pri praci stupne o nieco, maximalne vsak na 55 (skusal som aj nieco 3d aj prehravanie filmu vo ff vo flashovom prehliadaci - nad 55 teplota nejde), ale aj tak by som rad znizil co najviac. Ta hlucnost vobec nie je zla, skor mi ide o zivotnost notebooku. Na dotyk horuci nie je, len trochu teply (iba v lavej casti pod zapastim).

Ten bios by som mohol vyskusat, ale vela si od toho neslubujem... Skor by to chcelo nejaky driver alebo tak. Otacky mi nejdu zobrazovat ani regulovat vobec (pod linuxom).

Ale inac som spokojny, za take penaize 15'' book s vydrzou 5 hodin pri dvojjadre@2.3GHz nie je zle...

Este jedna vec, tento book ma zospodu otvory odkial nasava vzduch, je na to potreban nejaka specialna chladiaca podlozka, alebo moze byt akakolvek? Nemate nejaky tip? Chcem nieco, co si mozem polozit aj na kolena (napriklad vo vlaku).

Tie otvory vyzeraju asi takto:

progy

Re:Přehřívání notebooku HP 635
« Odpověď #6 kdy: 08. 01. 2013, 14:17:46 »
Jo a este vykonovo staci bohate... aspon mne. A to som trochu narocnejsi ako bezny uzivatel. Sice tam provozujem velmi light soft ale aj tak je to v pohode. FF s presunutymi configmi a cache v RAM bezi ako nikdy. Celkovo odozva velmi dobra. To prehrievanie az tak strasne nie je. A ak baterka naozaj vydrzi 5 hod... tak parada. Jedine co mi trochu vadi su tie tlacitka touchpadu... divny napad dat ich tak na kraj, ale zvykol som si.

BTW rozmyslal som ze si skompilujem kernel na tento book, myslite ze to ma vyznam? Vytazenie procaku nie je vysoke ani v klude a stupa primerane podla toho, co robim.

Re:Přehřívání notebooku HP 635
« Odpověď #7 kdy: 08. 01. 2013, 14:57:37 »
Já si myslím, že to bude tím driverem, jak už ti někdo radil výše.
Zkus v konzoli pustit:
Kód: [Vybrat]
$locate fglrx
Jestli tam nic nebude, tak si ten catalyst nainstaluj. Já mám Mobility RadeOn HD4670 a ta změna byla vždycky velmi slyšitelná i citelná, i když se to poslední dobou trochu zlepšilo. Můžeš to instalovat z repozitáře, ale fungovaly mi i verze přímo od AMD.

progy

Re:Přehřívání notebooku HP 635
« Odpověď #8 kdy: 08. 01. 2013, 15:58:50 »
no podla popisu na archwiki ma opensource driver lepsiu 2D akceleraciu. Ale tak vyskusam, su zvedaf. Bolo by sexi dostat to pod 40 stupnov...

Pavouk106

  • *****
  • 2 399
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Přehřívání notebooku HP 635
« Odpověď #9 kdy: 08. 01. 2013, 16:24:59 »
K tý teplotě mluví jiní - hlavně fglrx ovladač na tu ATI grafiku. Ještě se mrkni pomocí příkazu hddtemp na teplotu disku. Že nevidíš a nemůžeš regulovat otáčky větráku je v pohodě, to většinou u NTB nejde.

Ta podložka, pokud bys to chtěl mít na kolenou - hledej Acutake Darknotecool. Najdeš takovou divnou (celkem drahou) věc, ale v testech dopadla dobře (najdeš i ty testy, když budeš hledat). Je to chladicí podložka - v praxi bych ale řekl, že hlavně izolační = nebudeš na nohách mít horkej NTB, ale chladnější podložku. Do postele taky dobrý, nenabereš do NTB tolik prachu z peřin :-) Já jí nemám, ale než mi kleknul NTB, přemýšlel jsem o ní. Hlavně díky její mobilitě, smotáš, hodíš do batohu/brašny a jdeš. To s těma hliníkovýma s větrákem těžko uděláš :-)